Tozax Hisbiotix probiotika 30 kapslí

 

 

 

Probiotika

Probiotika jsou kultury mikroskopických organismů, které jsou pro naše tělo prospěšné. A mají mnoho funkcí. Kromě toho, že pomáhají při trávení a zpracování potravin, mají vliv na imunitu, inaktivují patogenní bakterie a jsou užitečné při srážení krve.

 

Hisbiotix je probiotikum s 10 miliardami živých bakterií.

Probiotika Hisbiotix jsou vhodná i pro osoby s histaminovou intolerancí.

Probiotika Hisbiotix jsou vhodná i pro osoby s intolerancí laktózy.

 

Komu to pomůže?

- Lidé s narušenou bakteriální rovnováhou

- Pacienti s bakteriálními infekcemi

- Pacienti užívající antibiotika

- Lidé po ukončení antibiotické léčby

 

S čím pomáhá?

- Obnovení rovnováhy ve střevním traktu

- Při poruchách trávení, nadýmání atd.

- Odstranění negativních důsledků užívání antibiotik

Skladem (>5 ks)
Kód: 164
Značka: Tozax
310 Kč 258 Kč bez DPH
Kategorie: Probiotika

Probiotika jsou živé mikroorganismy, u nichž se předpokládá, že mají při konzumaci nebo injekčním podání do těla příznivé účinky na zdraví.

 

 

Hisbiotix je směs s živými mikroorganismy s všestranným využitím.  Pomáhá odstranit zažívací potíže, průjem nebo naopak zácpu, nadýmání apod. Obsahuje následujících 5 kmenů:

Bifidobacterium infantis
Lactobacillus paracasei
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus reuteri
Bifidobacterium lactis

 

Co je Bifidobacterium infantis?

Bifidobacterium infantis (B. infantis) je "přátelský" kmen bakterií. Jedná se o druh bakterií mléčného kvašení, které patří do stejné skupiny jako Lactobacillus. Přirozeně se vyskytuje v ústní dutině a v gastrointestinálním traktu (GIT). Pomáhá udržovat zdravý trávicí trakt.

S přibývajícím věkem se počet bakterií v těle obvykle snižuje. Může to být důsledek stravy, stresu, užívání antibiotik, zdravotního stavu a dalších příčin. Užívání probiotik může pomoci obnovit bakterie v těle. Probiotika jsou živé bakterie. Přidávají se do některých potravin, léků, doplňků stravy a dalších výrobků.

Některé důkazy naznačují, že užívání probiotik B. infantis může pomoci při léčbě některých zdravotních potíží.

Co říká výzkum?
Pokud máte určité zdravotní potíže, může užívání probiotik B. infantis pomoci zmírnit vaše příznaky. Například přehledový článek publikovaný v časopise Alimentary Pharmacology & TherapeuticsTrusted Source naznačuje, že by mohly pomoci zmírnit příznaky syndromu dráždivého tračníku (IBS). Pokud trpíte IBS, může vám pomoci zmírnit bolesti břicha. Může také pomoci snížit plynatost a nadýmání.

Probiotika B. infantis mohou být užitečná i při léčbě některých dalších onemocnění. Studie publikovaná v časopise Gut Microbes spojila probiotika B. infantis se snížením hladiny zánětu u pacientů s ulcerózní kolitidou, chronickým únavovým syndromem a psoriázou.

K poznání možných přínosů užívání probiotik B. infantis je zapotřebí dalšího výzkumu.

 

Co je Lacticaseibacillus paracasei?

Lacticaseibacillus paracasei (běžně označovaný zkratkou Lc. paracasei) je grampozitivní, homofermentativní druh bakterií mléčného kvašení, který se běžně používá při fermentaci mléčných výrobků a jako probiotická kultura. Lc. paracasei je bakterie, která funguje na principu komenzalismu. Běžně se vyskytuje v mnoha lidských prostředích, například v lidském střevním traktu a ústech, ale i v odpadních vodách, silážích a výše zmíněných mléčných výrobcích.

 

Co je Lactobacillus rhamnosus?
L. rhamnosus je druh bakterie vyskytující se ve střevech.Patří do rodu Lactobacillus, který produkuje enzym laktázu. Tento enzym štěpí cukr laktózu, který se nachází v mléčných výrobcích, na kyselinu mléčnou.

Bakterie z tohoto rodu, jako je L. rhamnosus, jsou považovány za probiotické.

Probiotika jsou živé mikroorganismy, jejichž konzumace může být zdraví prospěšná.

Stovky studií potvrzují prospěšnost L. rhamnosus.

Tato bakterie je jedinečně přizpůsobena k přežívání v kyselých a zásaditých podmínkách v těle a může také přilnout ke střevním stěnám a kolonizovat je. Díky těmto vlastnostem má L. rhamnosus větší šanci na přežití, takže může mít dlouhodobější přínos.

Co je Lactobacillus reuteri (L. reuteri)?

Lactobacillus reuteri (L. reuteri) je dobře prozkoumaná probiotická bakterie, která může kolonizovat velké množství savců. U člověka se L. reuteri vyskytuje na různých místech těla včetně gastrointestinálního traktu, močových cest, kůže a mateřského mléka. Množství L. reuteri se u jednotlivých jedinců liší. Bylo zaznamenáno několik příznivých účinků L. reuteri. Za prvé, L. reuteri může produkovat antimikrobiální molekuly, jako jsou organické kyseliny, etanol a reuterin. Díky své antimikrobiální aktivitě je L. reuteri schopen inhibovat kolonizaci patogenními mikroby a přetvářet složení komenzální mikroflóry hostitele. Za druhé, L. reuteri může být prospěšný pro imunitní systém hostitele. Například některé kmeny L. reuteri mohou snižovat produkci prozánětlivých cytokinů a zároveň podporovat vývoj a funkci regulačních T-buněk. Za třetí, kolonizace L. reuteri může díky své schopnosti posilovat střevní bariéru snižovat translokaci mikrobů ze střevního lumen do tkání. Mikrobiální translokace přes střevní epitel je považována za iniciátor zánětu. Zvýšením kolonizace L. reuteri lze tedy zmírnit zánětlivá onemocnění, včetně těch, která se nacházejí ve střevě i ve vzdálených tkáních. Je pozoruhodné, že pokles množství L. reuteri u lidí v posledních desetiletích koreluje s nárůstem výskytu zánětlivých onemocnění ve stejném časovém období. Přímá suplementace nebo prebiotická modulace L. reuteri může být atraktivní preventivní a/nebo terapeutickou cestou proti zánětlivým onemocněním.

Co je Bifidobacterium lactis (BB-12)?

BB-12® je zkrácený název bakteriálního kmene Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12®, který je znám od roku 1985. BB-12® je nejstudovanější bifidobakterie. Byl popsán ve více než 370 vědeckých publikacích a více než 180 klinických studiích. BB-12® je velmi bezpečná probiotická bakterie, která byla klinicky testována v dávkách 100 miliard CFU/den (o dva řády více než standard), aniž by byly zaznamenány závažné nežádoucí účinky. BB-12® je držitelem 2 nezávislých bezpečnostních certifikátů. Prvním je americký GRAS - obecně uznávaný jako bezpečný a druhým je QPS - kvalifikovaný předpoklad bezpečnosti vydaný Evropskou agenturou pro bezpečnost doplňků stravy.

Velké množství vědeckých publikací a klinických studií prokázalo, že probiotický kmen BB-12® může být zdraví prospěšný v oblasti gastrointestinálního a imunitního systému.

 Zdravotní účinky BB-12®: 

Podporuje trávení (zejména u kojenců)
Může snížit riziko podrážděného žaludku
Může posílit imunitní reakci
Může snížit výskyt respiračních infekcí
Může snížit pláč a podrážděnost novorozenců - kojenecká kolika

  

Složení: Bramborový škrob, předbobtnalý škrob, protispékavá látka: hořečnaté soli mastných kyselin, směs s živými mikroorganismy (Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium infantis, Lactobacillus paracasei, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus reuteri), hydroxypropylmetylcelulóza (kapsle).

Složení

Aktivní složky v 1 kapsli

Celkový počet mikroorganismů

10 milard

Doporučené dávkování: 1 kapsli denně zapijte sklenicí vody.

Upozornění: Nevhodné pro děti do 11 let. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit. Výživový doplněk se nesmí používat jako náhrada pestré stravy – mějte se rádi a na význam pestré vyvážené stravy a zdravého životního stylu nezapomínejte. V případě potřeby se o vhodnosti užívání poraďte se svým lékařem. 

Skladujte v suchu mimo dosah malých dětí, chraňte před teplem a přímým slunečním zářením.

5
10x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
IH Avatar autora | 27.5.2024
- perfektní, splňuje přesně to na co je určen - rozumná cena - rychlé doručení
5
HZ Avatar autora | 10.5.2024
zatím jsem začala užívat
5
Avatar autora | 14.3.2024
Zkoušim poprvé ,tak jsem zvědavá po měsíci,zatím v pohodě
5
IJ Avatar autora | 20.10.2022
Maximálne
5
MP Avatar autora | 10.8.2021
Davame s manzel kazdy den 1 brzy levné, a také chválí, měl problémy s jídlem a že je přilepený k :)
5
LT Avatar autora | 9.7.2021
jako doprovodní povzbuzovák když bereme antibiotika moc dobré pro žaludeční mikroflóru :-))
5
AK Avatar autora | 28.6.2021
Velmi dobrý doplněk stravy na udržení pohody při zažívání a trávení.
5
JP Avatar autora | 25.6.2021
Spokojenost,,trpíme s kolikou, a hned na druhý den sa to zlepšilo..Určite treba vyskušat...
5
T Avatar autora | 31.5.2021
Výhodné balení za dobrou cenu.
5
M Avatar autora | 28.5.2021
Velmi dobrý doplněk stravy na udržení pohody při zažívání a trávení.
Nevyplňujte toto pole:
AP Avatar autora Dostupnost 16.1.2024 22:06
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda budou a popř. kdy budou opět dostupná tato probiotika. Mám histaminovou intoleranci a toto jsou jediné probiotika, které mi pomáhají. Děkuji za odpověď. Pašková
Odpovědět
Zpět do obchodu