7 zajímavých příznaků ovulace

Když menstruuješ, je to docela jasné (víš, díky křečím, krvi a tak). Ale další důležitá část menstruačního cyklu - ovulace, která nastává kolem 14. dne cyklu a označuje tvé nejplodnější období v měsíci. Přesto, i když nevíš, kdy ovuluješ, tvé tělo to rozhodně ví.
Kolísání estrogenu a progesteronu, dvou hlavních pohlavních hormonů u lidí s vaječníky, ovlivňuje vše od způsobu chůze přes oblečení, které nosíte, až po lidi, které považujete za atraktivní. Zde je sedm způsobů, jak můžete (vy i ostatní) zjistit, zda jste plodná a ovulujete.
ovulace (2)

OBSAH:

  • Pri ovulaci se červenáte 
  • Pri ovulaci chcete být odvážná
  • Pri ovulaci je váš stisk ruky pevnější
  • pri ovulaci se cítíte motivováni jít do posilovny
  • Pri ovulaci je váš hlas mimořádně vzrušující
  • Pri ovulaci tančíte sexy
  • Pri ovulaci se cítíte vzrušeně

Pri ovulaci se červenáte 

Nemusíte se stydět, pokud se snadno začervenáte. Studie z Glasgowské univerzity totiž zjistila, že pokožka žen je růžovější a více zčervená, když jsou plodné. Podle studie můžete za tento růžový svit vděčit stoupající hladině hormonu estradiolu. Tento hormon dosahuje nejvyšších hodnot v době ovulace, což způsobuje, že se vám do tenké kůže obličeje nahrne krev - a vaše tváře se stanou netopýřím signálem zdraví a plodnosti. Tento efekt může být také jedním z důvodů, proč je nošení rtěnky tak oblíbené.

Pri ovulaci chcete být odvážná

Proto ty barvy. Červená a růžová mohou být barvami lásky z nějakého důvodu, jak uvádí studie z roku 2013 publikovaná v časopise Psychological Science - a nemá to nic společného s cukrovými srdíčky. Vědci zjistili, že ženy si během ovulace častěji vybírají oblečení v červených odstínech, což teoreticky znamená, že podvědomě volí jasné odstíny, aby na sebe upozornily, když se cítí nejvíce sexy. Vranich dodává, že lidé si během ovulace také vybírají oblečení, které obecně více přitahuje pozornost.
ovulace (3)

Pri ovulaci je váš stisk ruky pevnější

Pokud vás někdy někdo při podání ruky pozdravil žertovným "Hej, Christophere!", možná vás pochválil za víc než jen profesionální podání ruky. Studie provedená Adamsovou státní univerzitou v Coloradu zjistila, že ženy, které měly vysokou sílu stisku ruky, měly také více dětí. Být silný je vnějším signálem zdraví a může být použit jako jemný ukazatel dobré plodnosti, poznamenávají vědci ve své práci. Poukázali na to, že síla se často používá jako způsob identifikace dobrého párovacího potenciálu u mužů, ale podle tohoto výzkumu může být stejně důležitá i u žen. vaše tvář vypadá jasněji

Skutečnost, že jste v ovulaci, může být podle studie z Anglie vepsána do vašeho obličeje. Muži vnímají plodné ženy jako zdravější, ženštější a přitažlivější - to vše díky estrogenu navíc, který přichází s ovulací. Další zajímavé zjištění studie: dobrovolníci už nedokázali rozlišit ženy v plodné fázi od ostatních, když byly nalíčené, což naznačuje, že trocha rtěnky a řasenky tyto biologické signály účinně napodobuje.

Pri ovulaci se cítíte motivováni jít do posilovny

V důsledku kolísající hladiny hormonů můžete mít ve střední části cyklu více energie na cvičení - a také se můžete cítit více zaměřená na cíle v oblasti hubnutí. Podle studie zveřejněné Národní vědeckou nadací mají ženy v době ovulace větší motivaci k hubnutí. Vědci předpokládají, že je to ze zvýšené touhy vypadat co nejlépe, abyste přilákali partnera. Ženy, které nebyly v plodném období nebo užívaly antikoncepční pilulky, takové měsíční výkyvy nevykazovaly, uvádí studie.

Pri ovulaci je váš hlas mimořádně vzrušující

Když s potenciálním partnerem mluvíte v době, kdy jste nejplodnější, může mu z toho naskočit husí kůže - a to doslova. Studie z roku 2015 publikovaná v časopise Physiology and Behavior zjistila, že ženský hlas se v průběhu cyklu mění a v době ovulace získává zvláštní barvu. Studie zjistila, že když muži slyšeli mluvit plodné ženy, elektrická aktivita v jejich kůži se zvýšila o 20 procent.

Hormony ovlivňují měkké tkáně hrtanu, hrdla a hlasivek i děložního čípku, vysvětluje Dr. Melanie Shoup-Knoxová, psycholožka z James Madison University a hlavní výzkumnice. "Tyto tkáně mají receptory pro estrogeny a progestiny," uvedla Shoup-Knoxová pro Huffington Post. "Změny v množství těchto hormonů mohou způsobit změny v průtoku krve, otoky a zadržování vody v hlasivkách, což může mít za následek změny v plynulosti hlasu a chrapot," dodala.

 

akcnibalicky

Pri ovulaci tančíte sexy

Pokud jste sexy a víte to, pak to vaše taneční pohyby mohou dát skutečně najevo. Výzkumníci zjistili, že ženy v ovulaci častěji volí provokativnější oblečení, tančí více sexy a dokonce i jinak chodí. A netýká se to jen tanečnic: "Zjistila jsem, že ženy nosí kratší sukně, jsou otevřenější k nezadaným mužům a jsou tolerantnější k mužům s vysokou hladinou testosteronu, když jsou plodné,"

Pri ovulaci se cítíte vzrušeně

Tato souvislost je docela jednoduchá: během ovulace se pravděpodobně cítíte vzrušená, protože právě tehdy je největší pravděpodobnost, že otěhotníte. "Nejdůležitějším vodítkem je pocit vzrušení neboli nadrženosti,". "Je pravděpodobné, že dny, kdy jste nejvíce vzrušená, jsou vaše nejplodnější," dodává. Během ovulace je vaše hladina testosteronu nejvyšší a testosteron je klíčovým hormonem zodpovědným za sexuální touhu. Vzrušení během ovulace je v podstatě způsob, jakým se vaše tělo ozývá: "Ano, teď je čas na rozmnožování."

ovulace (1)

Zpět do obchodu