Může D-manóza léčit nebo předcházet zánětům močových cest?

Obsah:

 1.Co je D-manóza a jak působí na zánět močových cest?

2. Působí D-manóza na zánět močových cest?

3. Jak používat D-manózu při zánětu močových cest?

4. Nežádoucí účinky užívání D-manózy

 

 

1. Co je D-manóza a jak působí při zánětu močových cest?

 

D-manóza je druh cukru, který je příbuzný známější glukóze. Oba tyto cukry patří mezi jednoduché cukry. To znamená, že se skládají pouze z jedné molekuly cukru. Stejně tak se oba vyskytují přirozeně ve vašem těle a jsou také obsaženy v některých rostlinách ve formě škrobu.

D-manóza se často užívá jako doplněk stravy, který pomáhá léčit a předcházet zánětům močových cest. Předpokládá se, že působí tak, že blokuje aktivitu určitého typu bakterií, které způsobují infekce močových cest.

D-manóza je obsažena v několika druzích ovoce a zeleniny, např:

  • brusinky (a brusinková šťáva).
  • jablka
  • pomerančích
  • broskve
  • brokolice
  • zelené fazolky


Tento cukr se nachází také v některých doplňcích stravy, které jsou k dispozici ve formě kapslí nebo prášku. Některé obsahují pouze D-manózu, jiné obsahují další složky, jako jsou: brusinky, extrakt z pampelišky, ibišek, šípky, probiotika...

 

Mnoho lidí užívá D-manózu k léčbě a prevenci infekcí močových cest. Předpokládá se, že D-manóza blokuje růst některých bakterií v močových cestách.

 

2. Působí D-manóza při zánětech močových cest?

Co říká věda...
Bakterie E. coli způsobují 90 % infekcí močových cest. Když se tyto bakterie dostanou do močových cest, přichytí se na buňky, rostou a způsobují infekci. Vědci se domnívají, že D-manóza by mohla působit při léčbě nebo prevenci infekcí močových cest tím, že zabrání těmto bakteriím, aby se uchytily.

Po konzumaci potravin nebo doplňků stravy obsahujících D-mannosu ji vaše tělo nakonec vyloučí ledvinami do močových cest.

V močových cestách se může vázat na bakterie E. coli, které se tam mohou nacházet. V důsledku toho se bakterie již nemohou navázat na buňky a způsobit infekci.

Neexistuje mnoho výzkumů o účincích D-manózy, pokud ji užívají lidé s infekcí močových cest, ale několik prvních studií ukazuje, že by mohla pomoci.

 

Zbavte se nepříjemností s močovými cestami jednou provždy!

Vyzkoušejte Uro Help Forte - revoluční výživový doplněk, který přináší účinnou pomoc při problémech s močovými cestami. Kombinace přírodních složek jako jsou brusnice, D-manoza, kurkumin a vitamin C vám poskytne potřebnou úlevu a ochranu.

💧 Brusnice - bohaté na antioxidanty, které podporují zdraví močových cest. 💧 D-manoza - pomáhá vylučovat škodlivé bakterie z močového ústrojí. 💧 Kurkumin - přírodní protizánětlivá látka, která podporuje celkové zdraví. 💧 Vitamin C - posiluje imunitní systém a chrání vaše tělo.

Nečekejte, až se problémy zhorší. Chraňte své močové cesty s Uro Help Forte ještě dnes!

Klikněte na tlačítko níže a objednejte si svůj balíček nyní. Vaše zdraví si zaslouží tu nejlepší péči!

 

 

3. Jak se D-manóza při infekci močových cest užívá?

 

K dispozici je mnoho různých přípravků obsahujících D-manózu. Při rozhodování, který z nich používat, byste měli zvážit tři věci:

  • zda se snažíte předcházet infekci nebo léčit aktivní infekci.
  • dávku, kterou budete muset užívat
  • typ přípravku, který chcete užívat


D-manóza se obvykle používá k prevenci infekce močových cest u lidí, kteří mají časté infekce močových cest, nebo k léčbě aktivní infekce močových cest. Je důležité vědět, ke kterému z těchto účelů jej užíváte, protože dávkování se bude lišit.

 

D-manóza se dodává ve formě tobolek a prášku. Forma, kterou si vyberete, závisí především na vašich preferencích. Prášku můžete dát přednost, pokud neradi užíváte objemné tobolky nebo se chcete vyhnout plnidlům, která tobolky některých výrobců obsahují.

 

Chcete-li použít prášek D-manózy, rozpusťte jej ve sklenici vody a poté směs vypijte. Prášek se snadno rozpustí a voda bude mít sladkou chuť.

 

 

 

 

4. Nežádoucí účinky užívání D-manózy

 

Většina lidí, kteří užívají D-mannosu, nemá žádné vedlejší účinky, ale někteří mohou mít řídkou stolici nebo průjem.

Pokud máte cukrovku, poraďte se před užíváním D-manózy se svým lékařem. Má smysl být opatrný, protože D-manóza je forma cukru. Pokud užíváte D-mannosu, může lékař chtít pečlivěji sledovat hladinu cukru v krvi.

Pokud máte aktivní infekci močových cest, neodkládejte konzultaci s lékařem. Odkládání léčby antibiotiky, která se ukázala jako účinná při léčbě aktivní infekce močových cest, může vést k rozšíření infekce do ledvin a krve.

Většina lidí, kteří jej užívají, nepociťuje žádné nežádoucí účinky, ale vyšší dávky mohou způsobit zdravotní problémy, které dosud nebyly objeveny.

Zpět do obchodu