Průjem a syndrom dráždivého střeva nemusí být velký problém

V tomto článku se budeme zabývat některými faktory, které byste měli vzít v úvahu při syndromu dráždivého střeva, spolu s nejlepšími probiotiky.

1. Jaké věci zhoršují syndrom dráždivého střeva?

2. Co mohou probiotika udělat pro syndrom dráždivého střeva a příznaky průjmu?

3. Jaké probiotické kmeny jsou na syndrom dráždivého střeva nejlepší?

 

Syndrom dráždivého střeva s průjmem není procházka růžovou zahradou. Časté návštěvy toalety při syndromu dráždivého střeva mohou velmi ztížit každodenní činnosti. Se správnými doplňky stravy by však syndrom dráždivého tračníku s průjmem mohl být zvládnutelný. Nejlepším doplňkem stravy při syndromu dráždivého střeva jsou probiotika, ale pravděpodobně vás zajímá, jaké doplňky stravy byste přesně měli užívat.

 

1. Jaké věci průjem a syndrom dráždivého střeva zhoršují?

Je dobré užívat doplňky stravy, jako jsou probiotika, které pomáhají v boji proti syndromu dráždivého střeva a průjmu, ale užívání doplňků stravy nemá skutečný smysl, pokud spolu s nimi nepřijmete další opatření. Níže si projdeme některé z věcí, kterým byste se měli vyhnout.

 • Smažené potraviny
  Zejména smažená jídla jsou pravděpodobně tím nejhorším, co byste mohli konzumovat, pokud jde o průjem, a to kvůli vysokému obsahu tuku. Je to proto, že potraviny s vysokým obsahem tuku, zejména nezdravé tuky, jsou obtížně stravitelné a mohly by vést k mnohem horším příznakům.
 • Mléčné výrobky
  Každý reaguje jinak, ale mléčné výrobky mohou být pro některé lidi se syndromem dráždivého střeva spouštěčem a je vhodné alespoň zjistit, jak se při jejich konzumaci cítíte. Pokud se po jejich konzumaci cítíte hůře, pak by bylo rozumné se mléčným výrobkům vyhnout.
 • Příliš mnoho vlákniny
  Konzumace vlákniny by mohla zmírnit příznaky syndromu dráždivého střeva, ale pokud jí konzumujete příliš mnoho, může to mít opačný účinek a vaše příznaky zhoršit.
 • Alkohol
  Pokud patříte k lidem, kteří se občas napijí, aby se zbavili stresu, nemusí to být dobrý nápad, pokud máte problémy s IBS-D. Alkohol totiž dráždí střeva a snižuje naši schopnost trávit sacharidy. To obvykle vede ke zhoršení příznaků syndromu dráždivého tračníku.
 • Kofein
  Kofein by mohl urychlit motilitu vašich střev. To znamená, že by vaše tělo zpracovalo potravu za kratší dobu. U lidí s průjmem by to mohlo vést k častějším návštěvám toalety, což by již tak nepříjemný problém ještě více znepříjemnilo.
 • Zpracované potraviny
  Zpracované potraviny mohou být pro lidi s průjmem velmi velkým problémem. Zpracované potraviny obsahují mnoho přídatných látek, které by mohly příznaky průjmu zhoršit. Mezi nejčastější zpracované potraviny, kterým je třeba se vyhnout, patří sladkosti, chipsy a zpracované maso.
 • Stres
  Stresu se v životě nelze zcela vyhnout, ale pokud byste mohli dělat určité věci, abyste udrželi stres na uzdě, pravděpodobně byste zaznamenali zlepšení příznaků syndromu dráždivého tračníku. Naše tělo je propojeno se střevy a mozkem, takže když je mozek nadměrně stimulován, činnost střev by ho mohla následovat. To vede ke zvýšení příznaků.
 • Umělá sladidla a cukr
  V neposlední řadě by se lidé se syndromem dráždivého střeva měli vyhýbat umělým sladidlům a přílišnému množství cukru. Cukry, včetně stolního cukru (sacharózy) a přírodních cukrů obsažených v ovoci a zelenině, mohou stimulovat střeva k vylučování vody a elektrolytů. To může vést k řídké stolici, která může při konzumaci většího množství způsobit průjem. Pokud jde o umělá sladidla, naše tělo je nedokáže plně strávit. To více zatěžuje trávicí systém, což může vést ke zhoršení příznaků syndromu dráždivého střeva.

Průjem a syndrom dráždivého střeva 

 

2. Co mohou probiotika udělat pro syndrom dráždivého střeva a příznaky průjmu?

Nyní, když víte, čeho byste se měli vyvarovat před doplněním probiotik, je čas přejít k tomu, co přesně mohou probiotika udělat pro syndrom dráždivého střeva.

 • Obnovuje střevní rovnováhu: rovnováha dobrých a špatných bakterií ve střevech je důležitá pro celkové zdraví. Udržení dobré rovnováhy pomůže zmírnit příznaky syndromu dráždivého střeva.
 • Snižuje zánět ve střevech: Zánět ve střevech je hlavní příčinou průjmu při syndromu dráždivého střeva. Zánět ve střevě totiž snižuje vstřebávání sodíku a vody a také zvyšuje únik tekutin, což vede k řídké a vodnaté stolici.
 • Snížením zánětu pomocí probiotik se příznaky syndromu dráždivého střeva výrazně zlepší.
 • Zlepšuje funkci střevní bariéry: silná střevní bariéra zabraňuje průniku patogenních mikroorganismů a toxických molekul do krevního oběhu, které mohou způsobit zánět a zhoršit příznaky syndromu dráždivého střeva.
 • Regulace pohybu střev: probiotika čistí váš systém od odpadních produktů, což umožňuje pravidelnou stolici. To je prospěšné pro osoby se syndromem dráždivého střeva, protože pomáhají regulovat pohyby střev a snižují počet případů, kdy musí jít na toaletu.
 • Nyní, když jsme se věnovali věcem, kterým je třeba se při syndromu dráždivého střeva vyhnout, a výhodám užívání probiotik ke zvládnutí příznaků, je čas ponořit se do nejlepších probiotik při průjmu a syndromu dráždivého střeva.
 • Vzhledem k tomu, že je k dispozici tolik možností, může být výběr toho správného ohromující. Pokud však pochopíte, co u probiotik hledat, a zvážíte své specifické potřeby, můžete najít nejlepší probiotikum, které vám pomůže zmírnit příznaky průjmu a syndromu dráždivého střeva.

hisbiotix 

3. Jaké probiotické kmeny jsou na průjem a syndrom dráždivého střeva nejlepší?

Poslední věcí, kterou se budeme zabývat, jsou nejlepší probiotické kmeny. Máte tak možnost podívat se na doplňky stravy, které zmiňujeme, a vědět, že jsou při léčbě vašich příznaků účinné. 

Bifidobacterium infantis

Pokud jsou vaše příznaky plynatosti a nadýmání závažné, musíte užívat doplněk stravy s Bifidobacterium infantis. 

Lactobacillus paracasei

Lactobacillus paracasei je dalším skvělým kmenem, který byste měli mít zařazen ve svém probiotickém doplňku. Může pomoci například se zdravím kůže, střev (střevní mikroflóra, IBS, divertikulární choroba, průjem, zácpa, střevní bariéra, gastrointestinální záněty) a v neposlední řadě může posílit vaši imunitu. 

Lactobacillus Rhamnosus

Dalším kmenem je Lactobacillus Rhamnosus, který je rovněž skvělým probiotickým kmenem pro IBS-D. Především je známo, že Lactobacillus Rhamnosus léčí průjmy, ať už z antibiotik, nebo z příznaků IBS. Je známo, že posiluje střevní bariéru a obnovuje rovnováhu přirozené střevní flóry. Kromě těchto výhod Lactobacillus Rhamnosus zvyšuje produkci mastných kyselin s krátkým řetězcem, které mají mnoho zdravotních výhod (jak uvidíte níže).

Pokud máte zájem vyzkoušet probiotika, najdete je po kliknutí zde.

 

 

Zpět do obchodu