Fitness - 10 jednoduchých změn životního stylu, které vám pomohou vést zdravější život

Vypadli jste z fitness vozu? Nebojte se, začněte znovu s těmito jednoduchými změnami pro lepší život.

Na začátku nového roku jste byli optimističtí ohledně změn životního stylu, ale život může vaše cíle vykolejit.

Jako odborníci na fitness víme a uznáváme, že nakonec ze své rutiny vypadnete - to se určitě stane a je to v pořádku. Ať už jste zranění, nebo jste díky celosvětové pandemii uvízli uvnitř, život může mít přednost před vaší fitness rutinou a všemi změnami zdravého životního stylu, kterých jste kdysi chtěli dosáhnout.

Nikdy však není pozdě na to, abyste se vrátili zpět do formy. I když už několik týdnů - nebo dokonce měsíců - trénujete méně a jíte méně, než je váš život, můžete nyní podniknout kroky, které vám pomohou vrátit se na správnou cestu. Nebo pokud chcete se změnou zdravého životního stylu začít, pak vám tyto kroky dobře poslouží.

Někdy nestačí jen si říct, že se máte vrátit do posilovny nebo že nemáte jíst tu sušenku. Pomáhá mít před sebou seznam úkolů, malých úkolů, které můžete splnit a které vás přiblíží ke konečnému cíli.

Přesně to jsme pro vás připravili - 10 změn, které můžete začít dělat, abyste začali žít zdravěji nebo se vrátili na správnou cestu.

 

fitness 6_1

Fitness styl - začněte každý den snídaní bohatou na bílkoviny

Jistě, naplnit si kbelík cereáliemi a odtučněným mlékem je snadný způsob, jak se pořádně nasnídat, ale není to zrovna výživová strategie, která by vám pomohla vybudovat si zabijáckou postavu. Snídaně, která obsahuje bílkoviny (spolu se zdravými tuky), je skvělý způsob, jak si zajistit dobrý start do nového dne, a bylo prokázáno, že zvyšuje dlouhodobou sytost. Díky tomu je mnohem méně pravděpodobné, že se budete později během dne přejídat.

Hodina intervalů týdně jako skvělý fitness návyk

Chápeme to. Rádi drtíte velké váhy. Věřte nám, že bychom byli ti poslední, kdo by vám říkal, abyste vyměnili posilovací pás za běžecké boty. Ale přidání několika vysoce intenzivních intervalů na běžeckém pásu, veslovacím trenažéru nebo kole může skutečně pomoci vaší tělesné kompozici tím, že spálí tuk a odhalí těžce získané svalové partie.

Vyzkoušejte tři dvacetiminutové intervalové tréninky týdně. Tato hodina navíc vám může pomoci získat postavu, po které toužíte.

Provádějte noční vizualizace pro zlepšení své fitness kondice.

Na trénink nereaguje jen vaše tělo, ale také vaše mysl. Pokud si uděláte čas na vizualizaci svého úspěchu, ať už v posilovně, ve třídě nebo na hřišti, povede to k tomu, že budete v těchto oblastech úspěšnější.

Věnujte proto 10 minut před spaním tomu, abyste si vyčistili mysl a představili si, jak zvedáte 600 kilogramů nebo zvládáte prezentaci v práci. Ujistěte se, že jste si skutečně nastavili scénu a prošli každý krok, jako by se skutečně odehrával v reálném čase ve vaší mysli. Je to skvělý způsob, jak si pomoci při realizaci těchto cílů.

 

 

Pracujte na svých slabých stránkách

 

Víte, proč je bench pressing úžasný? Protože jste ho dělali milionkrát a pravděpodobně jste v něm zatraceně dobří. Víte, proč jsou dělené dřepy na nic? Protože v nich nejste nijak zvlášť dobří, a tak jste si našli výmluvy, proč je do svého programu nezařazovat.

 

Práce na věcech, které potřebujete a ve kterých nejste příliš dobří, je nejrychlejší způsob, jak vám pomoci zlepšit pohyb, výkonnost a skladbu těla. Navíc otestuje vaši touhu a posílí vaši sílu. Zkuste si sestavit "program pro třísla", ve kterém se skutečně zaměříte na zlepšení síly a techniky všech pohybů, které vám nejdou. Mohu vám slíbit, že až se vrátíte ke svému "normálnímu" programu, zaznamenáte přírůstky téměř ve všech hlavních zdvihách.

 akcnibalicky

Zahoďte zpracované potraviny a posuňte se ve své kondici a zdravém životním stylu kupředu

 

Víte, že ty sáčky sýrových obložených chlebíčků, krabice čokoládových sušenek a všechny ty další zpracované potraviny, kterými je přeplněna vaše spíž, nejsou dobré pro vaše zdraví ani pro vaši postavu. Přesto tam leží a čekají na slabou chvilku pozdě večer. Nečekejte, až vás přepadnou chutě. Vezměte si pytel na odpadky a aktivně všechny tyto nezdravé potraviny z domu vyhoďte. A ještě lépe, darujte je do místní potravinové spižírny. Váš lékař i vaše břišní svaly budou rádi, že jste to udělali.

 

Dbejte na dobu odpočinku

 

Je v pořádku, že posilovna je součástí vašeho společenského života, ale nesmí to být na úkor vašeho cvičení. A i když si na stojan na dřepy rádi připevníte pár talířů navíc, abyste nevypadali slabě, když cvičíte s klukem, který vypadá jako kaskadér z filmu Thor, ani vás nenapadne úplně ignorovat přestávky na odpočinek, abyste mohli flirtovat se svou láskou z posilovny. Odpočinek patří k nejvíce přehlíženým aspektům tréninku, ale je pro vaše výsledky klíčový, pokud mezi vaše cíle patří nabrat objem nebo odbourat tuk. Proto sledujte hodiny.

 

fitness 8

 

Fitness - veďte si deník vděčnosti

Myslíte si, že jste příliš mužní na to, abyste si vedli deník vděčnosti? No, ten válec tuku kolem vašeho břicha má tendenci nesouhlasit. Stres zvyšuje hladinu hormonu kortizolu, což vede k pěkné vrstvě tuku v podbřišku. Je prokázáno, že deníky vděčnosti snižují hladinu stresu, což vám zase může pomoci vybudovat břišní svaly ve tvaru písmene V, které jste si vždycky přáli. Jednoduše si každý den zapište šest věcí, za které jste vděční. Mohou být tak jednoduché, jako je vděčnost za misku chutné ovesné kaše nebo za cestu do práce bez zácpy, nebo tak vážné, jako je vděčnost za to, že váš otec dokázal porazit rakovinu. Toto cvičení nejenže pomůže vaší postavě, ale mělo by vám poskytnout trochu nadhledu nad vaším dnem a životem.

Zahřátí měkkých tkání jako součást vaší fitness rutiny

Tvrdý trénink je skutečně dvousečná zbraň. Přestože vám může pomoci získat vytouženou postavu, může snížit stres, zlepšit vaše zdraví a má zásadní význam pro sportovní výkony. Může také vést k nadměrným zraněním a přetížení svalů. Jak postupujete a stáváte se zkušenějšími sportovci, zařazování věcí, jako je sportovní masáž, myofasciální uvolňování a foam rolling, do vaší rutiny se stává stále důležitějším pro vaši dlouhověkost a výkonnost. Najděte si skvělého poselství terapeuta a objednejte si u něj stálou schůzku jednou za dva týdny. Budete se cítit mnohem lépe a možná vám to pomůže zvedat s každým tréninkem těžší a těžší váhy.

Vyhledejte si skvělého partnera pro fitness trénink

Všichni milujeme představu vlka samotáře se sluchátky na uších, lyžařskou čepicí staženou nízko nad čelem, který sráží jedno opakování za druhým. A přestože sólo trénink může být jedinou možností, kterou jste dosud měli, uděláte dobře, když si najdete tréninkového partnera s podobnými cíli, jaké máte vy. Tréninkový partner vám pomůže více se prosadit, udrží vás v zodpovědnosti a možná díky němu bude trénink zábavnější. Když nic jiného, už nikdy nebudete muset hledat místo v posilovně.

Důsledně si dopřejte 8 hodin spánku, abyste měli energii, kterou potřebujete pro fitness.

Ať už se snažíte dokončit poslední denní povinnosti, nebo máte opravdu slabost pro noční televizi, většina z nás se brání jít spát. Dostatek spánku však zajišťuje optimalizaci anabolických hormonálních reakcí, které se projevují pouze při ležení pod peřinou. Pokud je pro vás tedy hladina růstového hormonu a testosteronu důležitá - a to by měla být, pokud je pro vás prioritou být větší, silnější a štíhlejší - nastavte si a dodržujte spánkový režim, který vám umožní spát osm hodin denně. Nezapomeňte, že všechny vaše přírůstky se dostaví během regenerace po tréninku, ne během opakování sérií bicepsových sklapovaček.

 

fitness 2

Zpět do obchodu