Nízké libido? Jak zvýšit sexuální apetit u žen?

Léky a terapie vám mohou pomoci získat zpět dech

Každý máme jinou představu o tom, jak vypadá aktivní a spokojený sexuální život.

 

Představte si svůj sexuální život jako jízdu autem za doprovodu oblíbených melodií: Někteří lidé jezdí s hudbou puštěnou na plné pecky a zpívají si v kteroukoli denní či noční hodinu podle toho, co jim zrovna hraje. Jiní lidé mají hlasitost o něco nižší. Někteří lidé mají rádi jen několik vybraných písní nebo umělců. Nebo možná potřebují nějaký čas na vyzkoušení několika playlistů, dokud nenajdou ten správný, který je dostane do taneční nálady.

 

Různí lidé mají různé preference - ať už mluvíme o hudbě, nebo o životě mezi prostěradly. A ať už váš sexuální život vyznává úderné party jamy nebo vkusný lehký jazz, není na tom nic špatného... pokud si to tak vyberete.

Ale co když už vám to nevyhovuje? Co když toužíte po sexuálním životě, který je tak trochu rock-and-roll, ale momentálně nemůžete zvýšit hlasitost?

Nízké libido ve vás může zanechat pocit osamělosti, frustrace a nenaplněnosti ve vašich vztazích. Naštěstí existují způsoby, jak svou hudbu opět nastartovat.

"Není vůbec neobvyklé, že se váš sexuální zájem změní a postaví se do cesty zdravému a naplněnému sexuálnímu životu." S nízkým libidem však nemusíte žít. Existují možnosti zvýšení sexuální touhy, které mohou být velmi účinné.

 

Nízké libido může potkat každého bez ohledu na pohlaví, věk nebo sexuální orientaci. Proč ženy běžně pociťují nízkou sexuální touhu a jaké jsou možnosti zvýšení libida.

akcnibalicky

 

1. Co způsobuje nízké libido? 

Existuje řada důvodů, proč se sexuální apetit ženy může posunout do neutrální polohy.

Fyzické změny mohou udělat své na vašem sexuálním zájmu. Nové léky a další změny ve vašem zdravotním stavu mohou ovlivnit váš zájem o vzrušení. Do hry může vstoupit i váš věk, protože nízká sexuální touha je běžně spojena se změnami, které se objevují v perimenopauze a postmenopauze. A u některých lidí mohou vaši náladu brzdit problémy v tom, jak vaše tělo reaguje na sex a sexuální vzrušení - například svalové napětí, průtok krve a lubrikace.

 

Kromě toho mohou emocionální boje odsunout sex na vedlejší kolej, zejména pokud žijete s úzkostmi, jako např. 

  • Špatný obraz těla.
  • Minulé negativní sexuální zkušenosti.
  • Trauma.
  • Stres nebo úzkost.
  • Deprese.
  • Nedůvěra nebo jiné problémy ve vztahu.

A v jiných případech můžete pociťovat sníženou sexuální touhu bez zjevné příčiny - tento stav se někdy nazývá hypoaktivní porucha sexuální touhy.

Nízké libido může mít různé příčiny a ve hře může být více problémů. Důležité je uvědomit si, že nejste sami a že nízká sexuální touha není odrazem vás nebo vašeho vztahu.

Libido u žen

 

2. Způsoby, jak zvýšit nízké libido 

V závislosti na příčinách vašeho sníženého sexuálního zájmu jsou k dispozici léky a další možnosti, které vám mohou pomoci dostat se zpět do víru dění. 

Nízká sexuální touha má často více příčin a léky nemusí vyřešit vše. Je důležité prozkoumat příčiny. Léky spolu s návštěvou sexuologa mohou být velmi užitečné při různých problémech se sexuální dysfunkcí.

 

3. Terapie rozhovorem 

Přestože léky na předpis mohou řešit některé fyzické aspekty, které vás "dostanou do nálady", může pomoci i emocionální podpora. Zejména pokud vaše nízké libido souvisí s nějakými sociálními, emocionálními, mezilidskými nebo duševními problémy. 

Pro většinu lidí je sex a sexuální vzrušení dvojího druhu - potřebujete, aby vaše tělo reagovalo určitým způsobem, a musíte mít také psychický zájem. Pokud je vaše mysl zaměřena na jiné starosti, sexuální touha snadno ochabne.

Rozhovor s odborníkem vám může pomoci lépe řešit všechny psychické překážky, které brání vašemu libidu.

Pokud zaznamenáte pokles zájmu o sex, můžete se cítit izolovaně, ale nemusíte trpět v tichosti.

Nestyďte se svěřit se se změnami svého libida, zejména pokud vám působí potíže. Sex je přirozenou součástí života. A na vašem sexuálním zdraví záleží stejně jako na tom ostatním."

Zpět do obchodu