Léčí brusinky infekce močových cest?

Obsah:

  • Příznaky
  • Existuje několik způsobů, jak přidat brusinky do svého jídelníčku.

 

Kdy populace konzumuje více brusinek a pije více brusinkového džusu než o svátcích? Někteří lidé, kteří trpí infekcemi močových cest (IMC), užívají každý den trochu brusinkové šťávy nebo dokonce brusinkovou tabletu.

Infekce močových cest jsou časté, ve skutečnosti jsou druhou nejčastější infekcí, kvůli které lidé vyhledávají léčbu.

V průběhu života má žena padesátiprocentní šanci, že prodělá infekci močového měchýře. Tyto nepříjemné infekce však nehrozí jen ženám, infekce močového měchýře mají i muži. U žen je to jen častější, protože mají ve srovnání s muži kratší močovou trubici, a to usnadňuje bakteriím proniknout do močového měchýře.

Nejčastější příčinou infekce močových cest jsou bakterie, ale močovou trubicí se do močového měchýře mohou dostat i viry a dokonce i kvasinky, které mohou způsobit infekci.

Existuje také několik zdravotních stavů, které mohou zvyšovat riziko vzniku infekce močových cest. Vyšší riziko mají jedinci s cukrovkou, riziko se zvyšuje s věkem a vyšší výskyt mohou mít ženy v menopauze. Riziko může zvyšovat také pohlavní styk a riziko vzniku infekce močových cest mohou zvyšovat také střevní problémy, jako je zácpa nebo řídká stolice. Je důležité si uvědomit příznaky a symptomy hrozící infekce močového měchýře, protože pokud ji zachytíte včas, nemusíte potřebovat lékařský zásah.

infekce močových cest příznaky

Mezi časné příznaky infekce močového měchýře patří:

  • nutkání na močení
  • Nepříjemné pocity - bolestivý nebo pálivý pocit při močení
  • Frekvence - časté návštěvy toalety, i když je moči málo.

Mezi pokročilé příznaky patří:

  • silnější naléhání a frekvence
  • zakalená, tmavá, zapáchající nebo krvavá moč
  • potíže s močením a úplným vyprázdněním močového měchýře
  • Horečka
  • nevolnost nebo bolest zad

První linii léčby podezření na infekci močových cest můžete zahájit doma - začněte zvýšenou konzumací tekutin. Dbejte na časté a úplné vyprazdňování močového měchýře. A nakonec přidejte do svého jídelníčku brusinky. Je fraška, že brusinky vyléčí zánět močového měchýře; nezabíjejí bakterie.

Faktem ale je, že brusinková šťáva může být součástí léčby, protože brusinky skutečně brání bakteriím přilnout ke stěně močového měchýře, což umožňuje tělu vyhrát boj s infekcí. Některé studie ukazují, že zajišťuje až 80% snížení přilnavosti bakterií. Brusinky tedy sice bakterie nezabíjejí, ale zabraňují jejich přilnutí ke stěně močového měchýře, čímž usnadňují bakteriím průchod a opuštění močového měchýře. Proto bylo prokázáno, že brusinky snižují riziko symptomatické infekce močových cest přibližně o 40 %.

Přečtěte si také : 6 domácích pomocníků při zánětu močových cest.

Existuje několik způsobů, jak přidat brusinky do svého jídelníčku.

Každý den můžete vypít jednu 8decovu sklenici brusinkového džusu, nebo ti, kteří nemají rádi brusinkový džus nebo si hlídají příjem cukru, mohou užívat brusinkové tablety, přičemž jedna tableta by měla odpovídat jedné 8decovu sklenici.

Obojí obsahuje účinnou látku proanthokyanidiny. Právě ta pomáhá předcházet infekcím. Infekce močového měchýře mohou odeznít samy - zejména pokud je zachytíte dostatečně brzya pokud dokážete užívat dostatečné množství brusinek, které vám pomohou s nimi bojovat.

Pokud se vám po provedení těchto kroků příznaky stále neuleví, navštivte svého lékaře a nechte si udělat test moči a případně i kultivaci. Pokud máte více než tři infekce za rok, měli byste zvážit návštěvu urologa.

 

Zpět do obchodu