Infekce močových cest: 14 změn, které musí ženy udělat, aby se ochránily

Infekce močových cest, ženy by měly provést tyto jednoduché změny v životním stylu, aby si udržely zdravé močové cesty a odvrátily škodlivé infekce, jako je například infekce močových cest.

Odhaduje se, že přibližně 10 až 20 % žen prodělá alespoň jednou za život infekci močových cest. To je poměrně hodně. Když se nad tím zamyslíte, tak 1 nebo 2 z každých 10 žen, které znáte, trpí tímto nepříjemným onemocněním. S největší pravděpodobností prodělaly zánět močového měchýře nebo infekci močového měchýře.

 

Nikdo se samozřejmě nechce stát obětí infekce močových cest. Přesto vám přinášíme 14 změn životního stylu, které byste měli udělat, abyste se před ní ochránili. Všimněte si, že všechny jsou tak jednoduché a dokonce je můžete začít provádět hned!

 

OBSAH

 • Pijte hodně vody.
 • Jezte více ovoce.
 • Pomáhá vám jogurt.
 • Lépe zvládejte svůj stres
 • Minimalizujte spotřebu cukru.
 • Nezadržujte moč.
 • Při sexu používejte kvalitní lubrikant.
 • Před sexem a po něm se očistěte.
 • Po sexu se vymočte.
 • Buďte opatrní při používání antikoncepce.
 • Noste pohodlné spodní prádlo a další oblečení.
 • Vyhněte se používání dámských výrobků, které mohou obsahovat alergeny.
 • Pravidelně navštěvujte svého lékaře.
 • Důsledně užívejte předepsané léky.

 

1.Pijte hodně vody.

 

To je rada číslo jedna pro každou ženu, která se chce vyhnout opakovaným infekcím močových cest. Možná už vás to unavuje poslouchat, ale dokáže to zázraky. Pití velkého množství vody během dne pomáhá odplavovat bakterie z moči. Kromě toho také reguluje metabolismus a usnadňuje trávení.

 

2.Jezte více ovoce.


Ovoce je nejen skvělé pro hubnutí, ale je také plné vitamínů a živin, které MOHOU posílit váš imunitní systém. Některé studie prokázaly, že při infekcích močových cest pomáhají zejména borůvky a dokonce i ovocné šťávy, například brusinky. Ovoce jako trvalý doplněk vašeho jídelníčku vám může pomoci v boji proti celé řadě infekcí.

 

 

3.Pomáhá jogurt.


Probiotika a kmeny laktobacilů, které se nacházejí v jogurtu, MOHOU mít ochranné vlastnosti, které pomáhají chránit před infekcemi močových cest.

 

4.Lépe zvládejte stres


Pracující ženy jsou obzvláště náchylné k prožívání stresu. Víme, že to může mít negativní vliv na imunitní systém. Pokud se naučíte zvládat stres a to, co ho vyvolává, udržíte si zdraví a ochranu před infekcemi a nemocemi. Zkuste pravidelně cvičit, chodit více do přírody a využívat své umělecké sklony ke zvládání stresu.

 auro

5.Minimalizujte spotřebu cukru.


Opět se jedná o jednu z těch zdravotních rad, která pomůže nejen při infekcích močových cest. Pomůže vám také hlídat si váhu. Příliš mnoho cukru navíc může potlačit váš imunitní systém, což vašemu tělu nepomáhá v boji proti bakteriím a virům.
infekce močových cest

 

6.Nezadržujte moč.


Toho se dopouštějí zejména zaměstnanci v kancelářích. Jistě, možná jste během dne příliš zaneprázdněni, ale vždy si zajděte na toaletu, když potřebujete. Zadržování moči může zvýšit růst bakterií v močovém měchýři. Kromě toho může dlouhé sezení přispívat k bolestem močového měchýře, které jsou často spojeny se zánětem močového měchýře.

 

7.Při sexu používejte kvalitní lubrikant.


Vaginální suchost může při sexu způsobit podráždění, a tím vyvolat infekce. Při sexu používejte lubrikant na vodní bázi nebo dokonce kondom, abyste ochránili citlivé tkáně v oblasti genitálií.

 

8.Před sexem a po něm se očistěte.


Správná hygiena může hrát klíčovou roli v prevenci infekcí močových cest. Nezapomeňte si před sexem a po něm očistit oblast genitálií, protože sexuální aktivita může vést k šíření bakterií. Můžete se umýt teplou vodou a jemným mýdlem. Kromě toho nezapomeňte udržovat oblast v suchu a nosit pouze čisté spodní prádlo.

 

9.Po sexu se vymočte.


Nezapomeňte se po sexu vymočit. Moč může transportovat bakterie z močových cest a pomáhá odstranit nové bakterie, které se mohly dostat do močové trubice během sexu.

 

 

10.Buďte opatrní při používání antikoncepce.


Obecně se vyhněte používání výrobků, které obsahují spermicidy, jako jsou diafragmy a některé typy kondomů. Mohou obsahovat škodlivé chemické látky, které způsobují infekci močových cest. Pokud si nejste jistá, které z nich je bezpečné používat a které ne, zvažte, zda se poradit s lékařem o jiných možnostech antikoncepce.

 

11.Noste pohodlné spodní prádlo a další oblečení.


Některé druhy látek a těsně přiléhající oblečení mohou dráždit oblast genitálií a močovou trubici. Místo drsnějších látek proto volte bavlněné spodní prádlo. Nezapomeňte je prát v jemném pracím prostředku, abyste do oblasti genitálií nevnesli škodlivé chemické látky.

 

12.Vyhněte se používání dámských výrobků, které mohou obsahovat alergeny.


Při výběru výrobků pro ženskou oblast volte jemné, bez parfemace a hypoalergenní. Příliš drsné dámské spreje a ubrousky mohou do močových cest vnášet škodlivé látky.

 

13.Pravidelně navštěvujte svého lékaře.


To platí zejména v případě, že jste těhotná nebo máte cukrovku. Nechte si od lékaře provést další kontroly, abyste se ujistili, že jsou vaše močové cesty zdravé. Je to sice časově náročné, ale může vás to uchránit před komplikovanými infekcemi močových cest a pozdějšími problémy s ledvinami.

 

14.Důsledně užívejte předepsané léky.


Svůj tvrdohlavý postoj nechte za dveřmi. Pokud trpíte zánětem močových cest, nejlepší způsob, jak ho vyléčit, je poslouchat přesně to, co vám říká lékař. Dodržujte jeho pokyny, zejména pokud užíváte antibiotika na infekci močových cest. To může pomoci snížit pravděpodobnost opakování nebo recidivy infekce.

Zpět do obchodu