7 důvodů, proč hrát počítačové hry

Obsah:

1. Hry a neúspěch, neúspěch je klíčem k úspěchu.

2. Počítačové hry mohou zvýšit vaše schopnosti řešit problémy.

3. Hraní her udržuje vaši mysl aktivní.

4. Hráči, kteří hrají hry, jsou lepší ve vizuálních úlohách.

5. Hraní her může zvýšit rychlost zpracování dat.

6. Hráči, kteří hrají hry, mohou mít lepší paměť.

7. Hraní počítačových her může zlepšit vaši schopnost multitaskingu.

 

Hraní počítačových her vám může být prospěšné v několika ohledech.

 

Buďte upřímní, chcete být chytřejší. Na tom není nic špatného. Studie neustále dokazují, že inteligence je jednou z nejžádanějších vlastností člověka. Ať už se snažíte přežít náročný vysokoškolský rozvrh, ocenit jemné stránky machiavelismu nebo ohromit přátele dokonalým pochopením teorie strun, každý máme své důvody.

Mnoho lidí souhlasí s myšlenkou, že učení by mělo být zábavné. Je to trochu překvapivé, ale v některých ohledech mohou počítačové hry poskytovat cenné lekce a dokonce mohou pomoci zlepšit vaše duševní schopnosti. Zde je to, co byste měli zvážit.

 

hry

1. Hry a neúspěch, neúspěch je klíčem k úspěchu.

 

Zeptejte se téměř kohokoli, kdo někdy v něčem uspěl, zda někdy neuspěl. Vždycky se dočkáte hlasitého "Ano!", protože každý někdy v něčem neuspěl. Většina lidí pravděpodobně zná Thomase Edisona a jeho velkolepý počet neúspěchů (nebo jeho úspěšné rozhodnutí z tisíců možných řešení, pokud jste typ člověka, který má sklenici napůl plnou), ale zde je několik dalších příkladů:

 

  • Rowlingovou odmítlo 12 nakladatelů
  • Einstein nemluvil do 4 let a nečetl do 7 let.
  • Van Gogh prodal za svůj život pouze jeden obraz.
  • Michael Jordan byl vyřazen ze svého středoškolského basketbalového týmu.

 

Neúspěch je důležitý.

 

 

 

V mnoha videohrách začínáte s více než jedním "životem". To vám hned napoví, že neúspěch je v pořádku. Velká část hry spočívá v tom, že se vám nepodaří dosáhnout cíle. To podporuje vytrvalost a odvahu: schopnost vydržet s problémem a dotáhnout ho do konce, aniž by člověk propadl demoralizaci a vzdal se. To je opravdu důležitá životní dovednost.

 

 

2. Počítačové hry mohou zlepšit vaše schopnosti řešit problémy.

 

Vezměte v úvahu radu Jane McGonigalové (designérky her s alternativní realitou, doktorky výkonnostních studií): navrhuje, že pokud se chcete bavit a stimulovat svou mysl, mělo by vám stačit hrát zhruba třikrát týdně vždy 20 minut.

 

Téměř všechny nejoblíbenější videohry mají nějaký požadavek na řešení problémů a/nebo kritické myšlení. To podporuje adaptabilitu a kognitivní flexibilitu. To jsou opravdu důležité dovednosti, které je třeba mít při řešení jakéhokoli problému.

 

3. Hraní her udržuje vaši mysl aktivní.

 

Je to nešťastné, ale nezbytné: jak procházíme životem, podléháme fyzickému i duševnímu úpadku. Chození do posilovny nebo častý sex pomohou zabránit (nebo alespoň zpomalit) fyzickým ztrátám. Udržování mozku v aktivitě je nezbytné k odvrácení duševního úpadku. Luštění křížovek, sudoku, hraní hlavolamů nebo videoher (pokud nejsou zcela bezduché) může pomoci omezit úpadek.

 

Ačkoli neexistuje žádná definitivní studie týkající se videoher a stárnutí, výzkum naznačuje, že senioři, kteří zůstávají duševně aktivní, mají přibližně 2,6krát menší pravděpodobnost, že se u nich rozvine Alzheimerova choroba nebo demence. Několik studií navíc naznačuje, že hraní videoher může pomoci zlepšit paměť (a náladu). Z toho jasně vyplývá, že byste měli svým prarodičům a praprarodičům k Vánocům darovat Xbox.

 

 

 

Hraní počítačových her má tendenci unavovat oči. Známe různé doplňky stravy pro výživu očí, jako je například Ocutix.

 Aoci

 

4. Hráči, kteří hrají hry, jsou lepší ve zrakových úkolech.

 

Studie ukázaly, že ve srovnání s nehráči jsou zkušení hráči lepší v: sledování objektů; sledování více objektů současně; filtrování irelevantních informací; přepínání z úkolu na úkol; detekci změn ve vizuálním uspořádání a 3D mentálním otáčení.

 

Nedávná studie vědců z Brownovy univerzity zjistila, že cvičení ve videohrách je spojeno s lepším vizuálním učením. Přinejmenším jeden experiment přinesl důkaz, že hraní videoher může zlepšit schopnosti mentální rotace i u nehráčů.

 

5. Hraní her může zvýšit rychlost zpracování dat.

 

Schopnost rychle zpracovávat informace je v mnoha situacích rozhodující. Například motoristé dostávají mnoho informací (z nichž některé se neustále mění) a musí činit rychlá a přesná rozhodnutí, která mohou mít dramatické následky. Rychlost je však při rozhodování obvykle obětována přesnosti, nebo naopak. Jednoduše řečeno, rychlá rozhodnutí často vedou k chybám.

 

Počítačové hry často vyžadují rychlé zpracování smyslových informací a rychlou akci. Nerozhodnost nebo zpoždění v reakci jsou penalizovány. Hráči jsou proto silně motivováni ke zkrácení své reakční doby (RT).

 

Několik studií zjistilo, že hráči mají lepší RT než nehráči. To není překvapivé, ale může to být proto, že tato rychlost se zobecňuje na různé úkoly (nejen na konkrétní hru) a že zvýšení rychlosti nevede ke snížení přesnosti. Hráči tedy v podstatě zpracovávají a reagují rychleji, ale neztrácejí při tom přesnost. Některé z těchto studií naznačují kauzalitu tím, že ukazují, že RT lze trénovat hraním her!

 

6. Hráči, kteří hrají hry, mohou mít lepší paměť.

 

Tým neurobiologů z Kalifornské univerzity našel důkazy, že hraní 3D počítačových her může zvýšit výkon paměti.

 

Nechali skupinu lidí hrát 2D hry půl hodiny denně po dobu dvou týdnů a jinou skupinu hrát 3D hry půl hodiny denně po dobu dvou týdnů. Všichni absolvovali test paměti před a po dvou týdnech. Skupina s 2D pamětí se vůbec nezlepšila, ale skupina s 3D pamětí se zlepšila o 12 %.

 

7. Hraní počítačových her může zlepšit vaši schopnost multitaskingu.

 

Existují významné důkazy o tom, že, jak řekla Daphne Bevelierová (profesorka mozkových a kognitivních věd, která provedla více než 20 studií o hraní akčních videoher), "akční videohry zdaleka nejsou bezmyšlenkovité". Z jejích studií vyplývá, že hráči mají lepší pozornost, kognitivní schopnosti, zrak a schopnost multitaskingu.

 

U nehráčů se reakční doba zvýšila přibližně o 30 %, když přešli z single-taskingu na multi-tasking. U hráčů došlo ke zvýšení, ale jen asi o 10 %.

 

Studie z roku 2013 publikovaná v časopise Nature zjistila, že pouhé hraní základní 3D závodní hry po dobu 12 hodin během čtyř týdnů zřejmě zlepšilo výkonnost multitaskingu až na šest měsíců. Zlepšení bylo zaznamenáno u osob ve věku 20 až 70 let, ale překvapivě lépe si vedli trénovaní 60+letí než 20letí, kteří hru nehráli. U starších osob se zlepšily i různé další kognitivní schopnosti (trvalá pozornost, pracovní paměť atd.).

 

Shrňme tento článek do jedné věty: Hrajte 3D videohry (s mírou), zejména pokud je vám více než 50 let.

 

hry 1

Zpět do obchodu