Magnézium - minerál, který pomáhá lépe spát

Spánek je klíčovou součástí zdravého životního stylu, přesto se mnozí z nás snaží dosáhnout doporučené doby 7-9 hodin klidného spánku každou noc. Kromě pocitu únavy během dne mohou mít poruchy spánku významný dopad na naše fyzické i duševní zdraví, od únavy a podrážděnosti až po závažnější stavy, jako jsou deprese. Ačkoli naši schopnost usnout a zůstat spát může ovlivňovat mnoho faktorů, jedním z důležitých faktorů může být nedostatek hořčíku.

V tomto blogu se budeme zabývat výhodami glycinátu hořečnatého jako podpůrného prostředku při usínání a tím, jak jej můžete zařadit do svého večerního režimu pro lepší celkové zdraví a pohodu.

spánek

 OBSAH :

 • Důvody, proč nemůžete usnout
 • Co je glycinát hořečnatý?
 • Může mi glycinát hořečnatý pomoci lépe spát?
 • Vliv glycinátu hořečnatého na stres a úzkost
 • Hořčík na stres

Důvody, proč nemůžete usnout

Zažili jste někdy neklidnou noc, kdy jste se převalovali v posteli a snažili se usnout? Určitě nejste sami. Naši schopnost usnout a zůstat spát může ovlivnit řada faktorů.

Stres a úzkost

Jedním z častých důvodů je stres a úzkost, které mohou vést k závodění myšlenek a zvýšené bdělosti, což ztěžuje relaxaci a odpočinek.

 Elektronická zařízení před spaním

Dalším faktorem je vystavení modrému světlu z elektronických zařízení před spaním, které může narušit náš přirozený cyklus spánku a bdění tím, že potlačuje produkci melatoninu.

 Faktory životního stylu

K potížím se spánkem přispívají také faktory životního stylu, jako je konzumace kofeinu, nepravidelný spánkový režim a nedostatek fyzické aktivity. Přečtěte si více o 6 každodenních návycích, které vám mohou pomoci zlepšit kvalitu spánku.

 V konečném důsledku může náš moderní způsob života díky neustálé stimulaci a nárokům na naši pozornost způsobit, že je obtížné v noci vypnout mozek a přejít do klidového stavu podporujícího spánek.

spánek 1

 

 Co je glycinát hořečnatý (Magnézium)? 

Výhody glycinátu hořečnatého

Glycinát hořečnatý je nezbytný minerál, který má zásadní význam pro relaxační a spánkové procesy v těle. Kromě toho, že vám pomáhá spát, pomáhá glycinát hořečnatý tělu při provádění následujících chemických reakcí:

 • Kontrola hladiny glukózy v krvi
 • Regulace krevního tlaku
 • produkci energie
 • Metabolismus
 • funkci svalů a nervů
 • Glykolýza

Na Českom trhu je k dispozici mnoho forem hořčíku.

akcnibalicky

Může mi glycinát hořečnatý (Magnézium) pomoci lépe spát?

Glycinát hořečnatý zpomaluje myšlení tím, že zvyšuje hladinu GABA v mozku, neurotransmiteru, který podporuje pocit uvolnění a připravuje tělo na dobrý spánek. V podstatě zpomaluje komunikaci mezi mozkem a centrálním nervovým systémem, čímž vám pomáhá uvolnit se a zbavit se stresu.

 Glycinát hořečnatý má navíc vliv na vaše cirkadiánní rytmy. Cirkadiánní rytmus je vnitřní funkce, která reguluje cyklus spánku a bdění vašeho těla. Zdravý cirkadiánní rytmus proto umožňuje hlubší a regenerační spánek.

spánek3

Vliv glycinátu hořečnatého (Magnézia) na stres a úzkost

Neustálý pocit stresu, obav a úzkosti může být důsledkem nízké hladiny GABA. Jak již bylo řečeno, glycinát hořečnatý snižuje stres tím, že se váže na GABA a stimuluje GABA receptory v mozku.

 Jak hořčík, tak glycin mají uklidňující vlastnosti, proto jejich kombinované účinky mohou být u lidí trpících stresem a úzkostí ještě účinnější.

 Hořčík na stres

Mám užívat glycinát hořečnatý ráno nebo večer?

Glycinát hořečnatý je vysoce biologicky dostupný, což znamená, že ho vaše tělo může vstřebat okamžitě, proto doporučujeme užívat ho večer.

 

Shrňme si to

Závěrem lze říci, že glycinát hořečnatý může zlepšit kvalitu vašeho spánku tím, že výrazně snižuje hladinu stresu a podporuje relaxaci. Tento přírodní doplněk stravy připravuje vaše tělo na klidný spánek tím, že zvyšuje hladinu GABA v mozku a reguluje spánkové hormony v těle. Zařazení tohoto minerálu do každodenního spánkového režimu může vést k lepšímu celkovému zdraví a pohodě.

Zpět do obchodu