Make-up: 50 tipů pro líčení které musíte znát

Obsah:

 • Vše, co potřebujete vědět o tom, jak se nalíčit jako profesionální umělkyně.
 • Tipy pro líčení
 • Tipy pro líčení při nanášení korektoru
 • Tipy na líčení a nanášení pudru na obličej
 • Tipy na líčení při nanášení rtěnky
 • Tipy na líčení - nanášení bronzeru
 • Tipy pro líčení obočí
 • Tipy na líčení při aplikaci očních stínů
 • Tipy na líčení při nanášení očních linek
 • Tipy na líčení při aplikaci korektorů a make-upu
 • Tipy na líčení a nanášení řasenky
 • Tipy na líčení rtů a rtěnky
 • Štětce na líčení
 • Chytré tipy a hacky pro líčení

Vše, co potřebujete vědět o tom, jak na make-up  jako profesionální umělkyně.

Ať už jste začátečnice nebo expertka, tipy a triky na líčení se vždy hodí pro bezproblémový zážitek a zvládnutí nehod. Jednoduchý trik vám například pomůže získat dokonalé křídlo nebo design kočičích očí pomocí očních stínů. Možná vás překvapí, že stejnou paletu očních stínů můžete použít i ke konturování lícních kostí, vyplnění obočí nebo zvýraznění obličeje. Podívejte se tedy na své kosmetické produkty a přemýšlejte o vytvoření mistrovského díla. Podkladová báze, podkladová báze, podkladový krém, rtěnka nebo paletka pro korekci barev - každý produkt na líčení lze použít s nějakým trikem, abyste vypadala bezchybně a elegantně. Díky snadným návodům a hackům bude tento článek vaší konečnou branou k úžasnému vzhledu. Vyzkoušejte tyto brilantní tipy na líčení a získejte svůj nejlepší vzhled. Čtěte dál a dozvíte se více!

 

 

 

1. Ujistěte se, že váš podklad doplňuje váš základ.

 

Ať už je to olej nebo voda, váš podkladový krém a podkladová báze by měly mít stejný základ, jinak se budou navzájem odpuzovat nebo vám jednoduše sklouznou z obličeje a bude těžší je rozetřít. Dobrý začátek zaručuje dobrý konec, proto se ujistěte, že se váš podkladový krém a báze bez námahy mísí, abyste dosáhli čistého a jemného vzhledu.

2. Nechte síťku zmizet.

 

Nanesením malého množství podkladové báze kolem očí výrazně minimalizujete výskyt kuřích ok. Marin McCarthy, profesionální vizážistka a zakladatelka společnosti Marin Eve Makeup, doporučuje používat hydratační podkladovou bázi místo produktů na bázi silikonu, jako jsou například podkladové báze vyplňující póry, a říká, že " Méně produktu je více v okolí očí, zejména u tenčí pleti s jemnými vráskami. Pokud potřebujete větší krytí, pracujte v tenkých vrstvách. Můj trik pro zralé oči je: hydratační krém, hydratační podkladová báze, tenké vrstvy korektoru (bez podkladové báze pod ním) a malé množství sypkého pudru vtlačeného do pleti pudřenkou."

Tipy pro make-up a líčení

Make up 2_2

3. Správná aplikace pro správné krytí.

 

Obecně se má za to, že pokud chcete mít krycí make-up čistý, měli byste při jeho nanášení používat prsty. Pokud však chcete plné krytí, měli byste se rozhodnout pro štětec na podkladový krém. Je však důležité si uvědomit, že klíčem k dosažení požadovaného krytí je složení bez ohledu na styl aplikace. Marin McCarthyová poznamenává: "Podkladová báze je vhodná pro všechny, kteří chtějí být podkladem: "Existují úžasné podkladové báze s čistým krytím, například charlotte tilbury beautiful skin nebo tónovaný spf, u kterých pravděpodobně nebude možné dosáhnout plného krytí ani pomocí štětce." A dále dodává: "V případě, že se vám podaří namazat štětec, budete muset použít štěteček: "Zjistila jsem, že nejlepší aplikace jakéhokoli podkladu je rozetřít ho na pleť prsty nebo štětcem a poté houbičkou rozetřít případné linky."

4. Vyhněte se broskvovým chmýřím

 

Tajemství nanášení podkladového krému spočívá v používání tahů směrem dolů. Většina z nás má na obličeji tenkou vrstvu chloupků a při nanášení podkladu tahy směrem nahoru pramínky chloupků vyniknou. Nicméně i při dokonalém nalíčení budou ve správném světle vidět broskvové chmýří. Nejlepším způsobem, jak toho docílit, je odstranit chloupky z obličeje. Můžete se rozhodnout pro derma planing nebo použít malý strojek na obličej s olejem, abyste odstranili broskvové chloupky a získali přirozený a dokonalý lesk.

Tipy pro make-up a líčení při nanášení korektoru

make up 1

5. Vytvořte kuželovitý tvar.

 

Většina z nás je zvyklá nanášet korektor v půlkruhovém vzoru pod oči, aby se snížil vzhled váčků nebo otoků. Chcete-li však dosáhnout nejlepších výsledků, naneste korektor pod oči ve zúženém tvaru a protáhněte ho téměř až k místu, kde končí nos. Nejenže tak dosáhnete lepšího krytí, protože se snadno roztírá, ale také vám pomůže vytvarovat kontury po stranách nosu. Zde je jeden profesionální tip od Marin McCarthy: "Skvělý způsob, jak pozvednout obličej, aniž byste použili příliš mnoho produktu, je nanést kapku do vnitřního koutku pod oko a linku pod úhlem nahoru navazující na vnější koutek oka."

6. Paleta pro korekci barev

 

Pravděpodobně jste už slyšeli o zázraku zvaném paletka pro korekci barev. Tyto korektory různých odstínů slouží ke zrušení nedokonalostí na obličeji. Například zelený korektor se používá na zrušení případného zarudnutí, levandulový na žlutě zabarvené změny, broskvový na modřiny nebo modře zabarvené kruhy pod očima atd. Pokud však náhle zjistíte, že nemáte barevnou korekční paletku, nebo prostě chcete ušetřit, stačí smíchat oční stíny v barvě, kterou chcete, aby váš korektor měl, s běžným korektorem - a voila! Máte svou šikovnou a levnou barevnou korekční korektorovou paletku. Upozorňujeme však, že přimíchání pudru do krémového složení může změnit a zahustit nebo vysušit váš korektor. Marin navrhuje alternativu k očním stínům - rtěnku!

 

Jednoduše přidejte náš prášek Coloxio Gold do jakéhokoli ochuceného nápoje nebo jídla a začněte vypadat a cítit se mladší díky jeho účinkům na zvrácení věku! Každý sáček přípravku Coloxio Gold je obohacen o hydrolyzovaný kolagen, kyselinu hyaluronovou, vitamin C, zinek a selen.

Kyselina hyaluronová je ideálním doplňkem, který maximalizuje mladistvé účinky našeho produktu Coloxio Gold na pokožku a klouby. Přibližně polovina kyseliny hyaluronové v těle se nachází v kůži, kde se váže na vodu a pomáhá udržovat vlhkost, což zlepšuje pružnost pokožky a redukuje vrásky.

Díky vitaminu C, který je klíčovou složkou pro syntézu kolagenu v těle, je naše Coloxio Gold ještě účinnější. Kožní fibroblasty jsou závislé na vitaminu C při syntéze kolagenu a také při regulaci rovnováhy kolagenu a elastinu.

keratin

7. Poznejte důležitá ohniska.

 

Tento hack je určen pro dny, kdy nestíháte nebo se prostě cítíte příliš líní na to, abyste korektor nanesli správně. Stačí nanést trochu korektoru, nejlépe štětečkem, pod oči, do koutků úst a k nosu a můžete jít. Jak uvádí Marin McCarthyová: "Ideální je zvýraznit střed obličeje." V tomto případě je třeba se zaměřit na to, abyste se v obličeji cítili dobře.

 

Tipy pro aplikaci make-upu a pudru na obličej

Make up 3

8. Poznejte správný rys.

 

Existují hlavně dva typy pudrů na obličej - sypký pudr a lisovaný pudr, přičemž oba jsou v oroseném a matném provedení. Je důležité vědět, který z nich použít pro jaký účel. Sypký pudr se v podstatě používá k nastavení make-upu a jeho delší výdrži. Ačkoli se vyrábí v tónované i průsvitné formě, k nastavení make-upu je nejlepší používat bezbarvý průsvitný pudr, protože nebude narušovat barvu vašeho podkladu a korektoru. Lisovaný pudr se však nejlépe hodí k úpravám na cestách. Také orosený dodává pleti zářivý vzhled a matný porcelánový vzhled s jemnou texturou.

9. Vyberte si správný štětec.

 

Výsledek jakéhokoli make-upu do značné míry závisí na aplikátoru, a to platí zejména pro pudry. K aplikaci pudru vždy používejte ten nejnadýchanější štětec, který najdete, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Tipy pro líčení rtů

make up 5

10. Tvářenka pod podkladovou bázi.

 

Jedná se také o chytrý způsob, jak obrátit pořadí nanášení produktu a dosáhnout ohromujícího výsledku. Stačí, když nejprve nanesete rtěnku a až na ni podkladovou bázi. Konečný výsledek vypadá, jako byste přirozeně zářila zevnitř. Ujistěte se však, že jde o krémovou nebo tekutou rtěnku! Pudrová rtěnka pod podkladovou bází by mohla způsobit nerovnosti.

11. K rozetření použijte papírový ubrousek.

 

Místo rozmazávání rtěnky pudrem použijte papírový ubrousek. Po nanesení rtěnky ji lehce přitiskněte na tváře a rozetřete houbičkou na make-up nebo kosmetickým mixérem, abyste dosáhli bezchybné rtěnky na tvářích.

12. Buďte opatrní s lesklými rtěnkami.

 

Je složité dokonale vytáhnout třpytivou rtěnku. Ve skutečnosti je dobré třpytivé rtěnky úplně vynechat, pokud máte velké póry, pupínky nebo jiné známky problematické pleti.

 

Tipy pro make-up a líčení - používejte bronzer

Make up 6

13. Pro lepší roztírání nanášejte tvářenku ve tvaru trojúhelníku.

 

Ačkoli je běžnou praxí nanášet bronzer pomocí nadýchaného štětce na prohlubně tváří, je lepší nakreslit na tváře bronzerem dva obrácené trojúhelníky, pokud chcete dosáhnout chladně tónovaných kontur. Rozetřete je a budete mít dokonale provedený bronzer, který vám dodá dokonale konturované rysy. K tématu bronzerů Marin poznamenává: "Bronzery by měly být umístěny tam, kde by na obličej dopadalo slunce, tedy na čelo, spánky, střed tváří (vertikálně) a případně na nos a bradu. Skvělým hackem pro sjednocení obličeje je použití bronzeru jako očního stínu v záhybu."

14. Bronzer

 

Pokud máte náladu vyzkoušet něco zábavného, zkuste si vyrobit vlastní bronzer. Stačí vám k tomu pár věcí, které se vám už válí na kuchyňské poličce. Vezměte trochu skořicového prášku, kakaového prášku, muškátového oříšku a smíchejte s kukuřičným škrobem - a máte svůj bronzer. Pokud jste příznivci líčení s přírodními složkami nebo chcete mít chemické látky zcela na uzdě, není nic přirozenějšího než toto. Možná však budete chtít nejprve provést náplasťový test, abyste se ujistili, že při aplikaci nedochází k nepravidelnostem nebo skvrnám, případně k nežádoucím reakcím na složky.

Tipy pro make-up obočí

Make up 7

15. Tahy pírkem.

 

Při vyplňování obočí tužkou vždy používejte lehké péřové tahy. Díky tomu bude vypadat přirozeněji.

16. Okamžitý lifting očí.

 

Pro okamžité pozvednutí očí použijte zvýrazňovač těsně nad obloukem obočí a rozetřete ho. Nejenže tím dokonale zvýrazníte obočí, ale také to bude mít dramatický efekt na vzhled celého obličeje.

Tipy pro make-up očních stínů

Make up 9

17. Nasazení mnoha klobouků.

 

Jedná se o jednoho z nejuniverzálnějších vojáků ve vašem make-up arzenálu. Oční stíny můžete použít jako rtěnku, bronzer, rozjasňovač, a dokonce i k mírné změně barvy podkladového make-upu. Radíme vám, abyste si vybrali spíše paletu očních stínů s nádechem třpytu a lesku než jednobarevné odstíny.

18. Pořiďte si pop.

 

Pokud vám stačí oční stíny s menším množstvím pigmentu nebo chcete získat extra barevný nádech, vytvořte si bílý podklad tak, že nejprve vyplníte víčka bílou tužkou na oči. Stejného efektu dosáhnete také tak, že před aplikací navlhčíte štětec vodou nebo nastavovacím sprejem.

19. Náhradní oční linky.

 

Ve dnech, kdy je pro vás další boj s očními linkami nemožný nebo chcete jen jemný vzhled, vezměte si čtvercový štěteček a místo oční linky použijte na horní linii řas oční stíny. Vytvoříte tak přirozený a svěží vzhled, naprosto ideální na léto.

Tipy pro make-up a líčení očních linek

make up 10

20. Tečky a linky na pomoc.

 

Někomu to může znít směšně, ale jsou lidé (jako já), pro které je docela problém nakreslit rovnou linku na papír, natož takové mistrovství předvést na očích pomocí očních linek. Nebojte se, stačí nakreslit očními linkami na linii řas malé tečky nebo linky a spojit je. Perfektně nalinkované oční linky získáte během chvilky.

21. Metoda pásky.

 

Pokud chcete mít dokonalá křídla, použijte páskovou metodu. Jednoduše přilepte pásku šikmo po stranách očí a nechte se vést jejími konci, abyste pokaždé dosáhli vražedné linky s křídly. Jako vodítko můžete použít také lžíci, vizitku, kreditní kartu nebo v podstatě cokoli s rovnou hranou.

23. Přirozené linky.

 

Zkuste obtáhnout linku, abyste dosáhli dokonalého vzhledu bez make-upu. Místo toho, abyste oční linky nanášeli na horní část linky, aplikujte je pod ni. Ujistěte se, že pro tento účel používáte voděodolnou variantu.

24. K nalíčení použijte stíny.

 

Pro nastavení oční linky použijte oční stín ve stejném odstínu jako oční linky.

Tipy pro líčení a odličování při aplikaci korektorů/Kayal

make up 11

25. Prevence rozmazávání.

 

Pokud jde o prevenci rozmazání, kajal není nejjednodušší produkt. Pokud však chcete, aby kajal zůstal rozmazaný po celé hodiny, jednoduše přes něj po skončení přejeďte oční stín. Můžete také použít oční linky. Pomocí kajalové tužky jednoduše nakreslete linku. Tímto způsobem zůstane kajal na svém místě a zároveň bude vypadat velmi elegantně.

26. Bezešvé kouřové oči.

 

Chcete-li rychle vytvořit kouřové oči, naneste kajal na horní a dolní linii řas a vodní linku a poté jej rozetřete. Nakonec nakreslete ve vnějším koutku oka do tvaru písmene V do strany a dobře rozetřete. Kouřové oči se hodí na večerní procházku.

27. Snadno odstranitelný kajal

 

Odstranění kajalu z očí může být docela náročný úkol. Stačí namočit špičku Q-tip do čisticího mléka a jemně s ní kajal odstranit. Vyhněte se šťourání do očí.

Tipy pro líčení a nanášení řasenky

make up 12

28. K odstranění slepených řas použijte papírový ubrousek.

 

Abyste zabránili slepování řasenky, setřete před každým použitím přebytečný produkt na papírový ubrousek. Marin McCarthyová používá alternativní přístup: "Pracuji v tenkých vrstvách a mezi nimi používám hřebínek na řasy." Řasenka se nanáší v tenkých vrstvách, které jsou na řasách vidět.

29 Pro hustší řasy používejte dětský pudr.

 

Pokud chcete mít plnější řasy, postupujte podle této techniky. Nejprve naneste vrstvu řasenky a poté na ni naneste dětský pudr. Poté naneste druhou vrstvu. Řasy tak okamžitě získají dramatický objem.

30. Roztok je roztok na kontaktní čočky.

 

Místo seškrabávání odlupující se řasenky přidejte několik kapek stejného roztoku, který používáte k čištění kontaktních čoček. Složení by se vrátilo do použitelné konzistence. Tubu můžete také vložit do sklenice s teplou vodou, aby se vzorec zkapalnil.

31. Uchovávejte si aplikátor řasenky.

 

Když skončíte s tubou řasenky, nevyhazujte aplikátor. Aplikátor můžete použít jako tužku na obočí.

Tipy pro tužku na rty a rtěnku

make up 13

32. Začněte od středu.

 

Chcete-li dosáhnout výrazné Amorkovy mašle, nakreslete si "X" v místě, kde by měla být vaše Amorkova mašle, a pak normálně naneste rtěnku. I když nemáte v plánu zvýraznit Amorův luk, začněte nanášet rtěnku od středu rtů a postupujte směrem ven, abyste dosáhli bezchybného výsledku.

33. Pečlivě si nacvičte zvýrazňování.

 

Pokud chcete, aby vaše rty vypadaly o něco větší, můžete zvážit překrytí rtů, tedy nanesení konturky mimo rty. Buďte však při tomto postupu opatrní. Pokud to přeženete, bude to vypadat příliš nápadně a mimořádně fádně. Nejlepších výsledků dosáhnete, když linku nanesete podél vnějších okrajů rtů. Dávejte však pozor, aby nepřekrývala vnější koutek rtů! Zakryjte pouze vnitřní třetinu rtů, aby vypadaly přirozeněji.

34. Dlouhodobější výdrž.

 

Aby vaše líčení vypadalo co nejdéle dokonale, naneste po nanesení rtěnky na rty trochu průsvitného pudru. K tomuto účelu můžete použít také bezbarvé oční stíny. Pokud použijete třpytivý oční stín, bude působit také jako rozjasňovač a dodá vašim rtům další rozměr.

35. Po rtěnce naneste na rty konturovací tužku.

 

Vím, že to zní trochu divně, ale podle některých odborníků, pokud si nejprve nanesete rtěnku a pak přejdete na linku, budete přesně vědět, jak rty nalíčit. Kromě toho, až začnou blednout, budou blednout společně.

36. Pravidlo.

 

To, že se vám rtěnka dostane na zuby, rozhodně není vzhled, o který jste usilovaly, ale stává se to častěji, než si chceme připustit. Chcete-li se tomu vyhnout, vložte si palec do rtů, našpulte je a palec vytáhněte.

Štětečky na make-up

Make up 14

37. Poznejte své štětce.

 

Bez ohledu na to, jak exkluzivní jsou vaše produkty, vše záleží na jejich aplikaci. Marin McCarthy opakuje: "Používání jiného štětce pro každý produkt (velký načechraný štětec na pudr a bronzer, středně načechraný na rtěnku, malý načechraný na rozjasňovač) umožňuje přesnost a zabraňuje rozmazávání." Štětce jsou tedy nesmírně důležité. Vědět, který štětec použít k jakému účelu. Ano, při tolika možnostech, které máte k dispozici, může být zapamatování si, který štětec je na co, skličující. Věnujte čas tomu, abyste si vše ujasnili, a mezitím si pamatujte, že nadýchané štětce jsou vhodné pro roztírání produktů, jako je pudr nebo rtěnka, a malé štětce se používají pro produkty, které vyžadují přesnost, jako jsou oční linky a rtěnky.

38. Čistěte své štětce.

 

Neexistuje absolutně žádná výmluva, proč si štětce nečistit, pokud se nejedná o vážný zásah do vaší pleti. Nevyčištěné štětce jsou živnou půdou pro bakterie a zbytky make-upu ovlivňují i jejich výkon. Čistěte je jemným šamponem alespoň jednou týdně.

39. Vyrobte si vlastní vějířový kartáček.

 

Štětce mohou být drahé a množství typů může být při výběru skličující. Pokud jste tedy pokukovali po dokonalém vějířovém štětci, ale vaše kapsa se dívala jinam, neklesejte na mysli. Stačí vzít špendlík a připevnit ho v místě, kde začínají štětiny štětce na rtěnku, a máte dokonalý vějířovitý štětec na nehty jako nástroj na konturování.

40. Před aplikací navlhčete špičku.

 

Chcete-li z intenzivních nebo třpytivých stínů vytěžit maximum, lehce štětec postříkejte trochou nastavovacího spreje na make-up. Pokud nemáte po ruce nastavovací sprej, jednoduše namočte špičku štětce do vody, abyste dosáhli požadovaného intenzivního efektu.

Chytré tipy a vychytávky pro líčení

make up 15

41. Dodržujte správné pořadí.

 

 

Při nanášení make-upu je důležité dodržovat správné pořadí, abyste dosáhli nejlepšího výsledku. Ačkoli je běžnou praxí začít nejprve se základním líčením, odborníci na krásu doporučují začít s líčením očí a obočí. Ve skutečnosti je také dobré si na závěr nalíčit podkladovou bázi, korektor a pudr, abyste mohli snadno zakrýt případné nedostatky a dosáhnout dokonalého bezchybného výsledku.

 

42. Líčení při přirozeném světle.

 

Snažte se líčit při co nejvíce přirozeném světle. Pod různým umělým osvětlením vypadá líčení jinak. Pouze v přirozeném světle můžete pochopit, jak vypadá ve skutečnosti.

 

43. Studené, teplé nebo neutrální?

 

Poznejte svůj barevný tón. V zásadě existují tři tóny - teplý, studený a neutrální, a je důležité znát ten svůj, abyste mohli najít make-up s podtóny, které se k vašemu barevnému tónu hodí. Snadný způsob, jak zjistit, jaký tón máte, je zkontrolovat barvu svých žilek. Pokud máte namodralé nebo nafialovělé žilky, máte studený tón. Pokud se vám zdají zelené, máte teplý tón, a pokud máte potíže s určením, máte pravděpodobně neutrální tón.

 

44. Vstupte do mlhy.

Vaše líčení obvykle není kompletní bez kapky vašeho oblíbeného parfému. Lahvičku však nevyprazdňujte sami. Pokud se jedná o silnou vůni, místo abyste ji nastříkali přímo na sebe, nastříkejte si ji nad hlavu, kousek od těla, a přejděte do mlhy. Tím se vůně rovnoměrně rozptýlí a vydrží. Marin McCarthy doporučuje stejnou techniku použít i pro nastavovací sprej a říká: "Stříkání přímo na obličej může mít za následek nežádoucí mokré stopy, které nezmizí."

 

45. Vyrobte si vlastní paletu.

Ať už se jedná o paletku korektorů nebo očních stínů, vždy se najde jen několik barev, které používáme. Palety jsou obvykle drahé, takže naše doporučení zní: kupte si náplně očních stínů v barvách, které se vám líbí, a uhnízděte je v prázdné krabičce, abyste si vytvořili vlastní paletu složenou z produktů, které budete skutečně používat. Nejenže je to šetrné k životnímu prostředí, ale můžete také ušetřit spoustu peněz, protože jednotlivé barvy nebo náplně stojí mnohem méně než palety.

 

46. Nahřejte si kleštičky na řasy.

 

Před natáčením řas si řasy vysušte na kleštičkách na řasy. Teplo vám pomůže okamžitě získat dokonale natočené řasy. Ujistěte se však, že je vysoušeč zapnutý na režim nízké teploty, a vyzkoušejte teplotu na ruce, abyste se nespálili.

 

47. Voděodolné produkty používejte opatrně.

 

Přestože jsou voděodolné produkty vhodné pro dlouhodobé nošení a zůstávají na svém místě, dlouhodobé působení takových produktů může způsobit poškození vaší pokožky. Vzhledem k tomu, že voděodolné výrobky vyžadují k odstranění mnoho tření nebo speciálních přípravků, je velmi pravděpodobné, že dojde k opotřebení ochranné vrstvy vaší pokožky. Když je nosíte, můžete k rozpuštění voděodolného make-upu použít mastné nebo balzámové čisticí prostředky. Funguje i kokosový olej!

 

48. Zázračný alkohol na tření.

 

Až se vám příště rozbije kompakt, rtěnka nebo oční stíny, nezoufejte. Stačí přidat trochu třecího alkoholu a podržet je na místě. Nezapomeňte pevně přitlačit plochým předmětem odděleným papírovou utěrkou, aby se přebytečný alkohol vsákl. Nechte alkohol odpařit a pozdravte svou obnovenou kosmetiku.

 

49. BB krém.

Smíchejte si vlastní podkladovou bázi, podkladový krém, opalovací krém a kompaktní pudr a vytvořte si vlastní BB krém na míru. Můžete si také vyrobit verzi tohoto BB krému bez přidání pudru, zejména pokud chcete mít orosený vzhled. Místo toho můžete po nanesení BB krému bez pudru selektivně nanést pudr na mastnější místa.

 

50. Sdílení neznamená péči.

Není hygienické sdílet make-up, a to ani s nejbližšími přáteli. Existuje obrovská šance šíření infekce. Zdržte se zejména sdílení produktů na oči a rty.

Zpět do obchodu