Úspěšné manželství: 21 klíčových tajemství

Co pro vás znamená úspěšné manželství? Co je v manželství nejdůležitější?
Nechtěli byste znát tajnou omáčku ke šťastnému a dlouhotrvajícímu manželství, zejména od těch šťastných manželských párů, které vynikly v umění vést šťastný vztah?

Odhalíme vám 21 klíčů k úspěšnému manželství, které vám pomohou vyřešit manželské problémy, odzbrojit konfliktního partnera a pomohou vám vytvořit a udržet úspěšné manželství.

Ať už jste novomanželé, nebo o sobě mluvíte jako o "staré kouli", každé manželství má své vzestupy a pády. I když to může znít jako klišé, pády a vzorce přízemnosti jsou přirozenou součástí přílivu a odlivu manželského života.

Období stresu, nudy a špatné komunikace jsou běžná.

"Manželství vyžaduje práci."

Manželství vyžaduje práci, a stejně jako všechno v životě, pokud chcete sklízet ovoce, musíte do toho vložit práci. Práce v manželství však není jako čištění záchodu a vynášení odpadků.
Manželství je spojením dvou duší, ale význam úspěšného manželství se liší pár od páru. Neexistuje žádná jednoznačná definice úspěšného manželství.

 

Zde je však několik standardních definic úspěšného manželství.

1. Mít dobrou manželku

Pro některé lidi úspěšné manželství znamená mít dobrou manželku. Pro některé manžele znamená úspěšné manželství ctnostná manželka, která se o svého manžela postará a bude ho podporovat za každou cenu.

2. Vychovávat morální rodinu

Někteří lidé věří, že manželství je svazek dvou lidí a rodiny. Věří, že jako občané společnosti musí své děti vychovávat morálně správně.

Věří, že pokud se jim podaří vychovat své děti správně, bude mít společnost lepší lidi, a to je pro ně definice úspěšného manželství.

3. Takové, které má efektivní komunikaci

Někteří lidé věří, že klíčem k úspěšnému manželství je jasná komunikace a kamarádství. Tito lidé věří, že když spolu mluví bez výhrad a neskrývají žádná tajemství, je manželství úspěšné.

4. Žít jako přátelé

Pokud hledáte jednoduché tajemství šťastného manželství, mohlo by to být právě toto. Jedná se o jednu z nejdiskutovanějších definic úspěšného manželství. Někteří lidé jsou pevně přesvědčeni, že sdílení života jako přátelé je hlavním klíčem k úspěšnému manželství.

5. Bezpodmínečná láska a porozumění

Další častou definicí úspěšného manželství je závazek, odpovědnost a oběť. Někteří lidé věří, že klíčem k úspěšnému manželství je dobré porozumění a bezpodmínečná láska. Přijměte svého partnera s chybami a pochopte, že nikdo není dokonalý.

manzelství

Co je v manželství nejdůležitější?

 

Pokud hledáte recept na šťastné manželství, musíte pochopit, co je v manželství podstatné a co pomáhá udržet vztah zdravější. Zde je několik prvků úspěšného manželství, které byste měli zvážit, pokud chcete patřit mezi šťastné manželské páry.

  • Komunikace: Věřte tomu nebo ne, ale komunikace je klíčem ke šťastnému manželství. Dbejte na to, abyste vždy jasně komunikovali o tom, co chcete a co očekáváte. Pamatujte, že právě dobrá komunikace je to, co dělá manželství úspěšným.
  • Respekt: V manželství by měl panovat vzájemný respekt. Bez respektu může být manželství toxické a stresující. Pomohlo by, kdybyste odstranili vše, co by mohlo vést k tomu, že vás partner nebude respektovat, a naopak. Pochopte perspektivu svého partnera a snažte se ji obejít. Mít jiný úhel pohledu, ale přesto chápat, z čeho váš partner vychází, je vynikající způsob, jak projevit partnerovi úctu.
  • Stanovení hranic: Dalším důležitým klíčem k úspěšnému manželství je bez váhání stanovit osobní hranice. Měli byste si zachovat individuální život a vyhradit si čas pro sebe. Můžete chodit na rande pět dní v týdnu, ale měli byste se také často setkávat se svými přáteli a rodinou.
  • Důvěra: Všechna úspěšná manželství potřebují vzájemnou a nezlomnou důvěru mezi partnery. I když budování takové důvěry vyžaduje čas, je třeba se o ni snažit hned od začátku.
  • Podpora: Mít podporujícího partnera činí každé manželství šťastným a úspěšným. Je naprosto důležité mít partnera, který ve vás věří a bezvýhradně vás podporuje.


21 klíčových tajemství úspěšného manželství

 

Úsilí, které je vynaloženo na úspěšné manželství (čti šťastné, funkční a spokojené), je typem práce, která může být zábavná a terapeutická.

Přečtěte si jejich 21 klíčů k úspěšnému a šťastnému manželství.

akcnibalicky

1. Buďte nezávislí

Nezávislost je v manželství hodnocena jako nesmírně důležitá. Abychom byli ve vztahu šťastní, musíme být nejprve šťastní. To je vlastně klíč k úspěšnému vztahu. S ohledem na to si musí manželky a manželé i nadále vyhrazovat čas pro sebe, užívat si svých koníčků a obecně trávit nějaký čas odděleně.

Nejenže nepřítomnost dělá srdce silnějším, ale v čase stráveném o samotě se můžeme spojit se svou duchovní stránkou, obnovit smysl pro sebe sama a zkontrolovat pokrok v našich osobních preferencích, cílech a úspěších.

Na druhou stranu závislost oslabuje vaše odhodlání a schopnost posouvat se vpřed jako svobodomyslný člověk.

Když si udržíme nezávislý smysl pro sebe, budeme si mít u stolu vždy o čem povídat a budeme navždy silnější, zdravější a přitažlivější pro své partnery.

 

2. Buďte dobrým posluchačem

 

Potřebujeme si povídat. Většina partnerů se této věty děsí, ale víte, že pokud vás zajímá, jak mít úspěšné manželství, pak je vytvoření platformy pro zdravé rozhovory tou správnou cestou?

Ačkoli by na aktivním naslouchání měly pracovat všechny ženy, zdůrazňujeme, že pro muže je to oblast, které je třeba věnovat zvláštní pozornost. Muži si příliš často neuvědomují, že jediné, co od nich jejich partnerka potřebuje, je naslouchající ucho.

Je to způsobeno jejich naprogramováním a tím, jak jsou naučeni jednat s druhými.

Pamatujte, že naslouchání a naslouchání není totéž. Naslouchání zahrnuje naše srdce. Otevřete to své, naslouchejte tomu, co říká, dívejte se na ni, když mluví, dokonce parafrázujte a ujišťujte.

Naslouchání je skutečným klíčem ke šťastnému manželství, vlastně ke každému vztahu.

 

3. Dohodněte se, že nebudete souhlasit

Být spolu neznamená, že se páry shodnou na každé maličkosti. Většina párů, s nimiž jsme vedli rozhovory, měla odlišné postoje, názory a v některých případech dokonce zastávala opačné názory na zásadní oblasti.

Všechny páry by měly mít někde určitou míru neshody. Úspěšné, milující se páry respektovaly názory toho druhého, a dokonce měly smysl pro humor, pokud jde o sporné body.

Pamatujte, že respekt je jedním z hlavních tipů pro úspěšné manželství. Uznávejte dva protichůdné názory; jeden z nich nemusí být správný.

 

4. Komunikujte

Existuje několik knih o jazycích lásky. Tento vznikl na základě konceptu v psychologii, že každý jedinec má svůj vlastní jedinečný způsob komunikace lásky.

Když znáte preference a záliby svého partnera, můžete pomocí metafor sdělit něco, čemu dotyčný dobře rozumí.

Pozorujte fyzický způsob, jakým váš partner vyjadřuje lásku, a budete vědět, co tvoří úspěšné manželství.

Může to být například mytí auta nebo vyzvedávání dětí. Může to být udržování zásoby toaletních potřeb a žehlení jeho košil. Pro jiné jsou to slova, dopisy a náklonnost.

Naše rada pro úspěšné manželství? Naučte se jazyk lásky svého partnera, abyste vždy věděli, jak s ním mluvit. O jazycích lásky se často mluví, ale páry jim nevěnují tolik pozornosti, kolik by měly.

Pochopení partnerova jazyka lásky je tajemstvím šťastného vztahu.

 

stastne manzelstvi 

5. Odpusťte si navzájem

Toto může být jeden z nejsložitějších klíčů k přijetí, zejména pokud obvykle chováte zášť. Zhluboka se nadechněte a odpusťte svému partnerovi, že nezapomněl zastavit a vzít si mléko. Odpusťte manželce, že vám zmačkala košili.

Odpuštění může změnit vaše manželství, ale vyžaduje to čas a trpělivost se sebou i s manželem, abyste se na něj podívali a řekli mu, že mu odpouštíte, že vám v minulosti ublížil.

Pokud však dokážete svému partnerovi odpustit, můžete spolu jít dál bez hněvu a frustrace a toto zranění z minulosti se může začít hojit.

Pokud můžete, začněte od maličkostí a postupujte až k velkým situacím. Odpuštění je v manželství mocným nástrojem a pomůže vám mít úspěšnější manželství.

 

6. Přijetí

Hlavní zabiják vztahu, nedostatek přijetí, je vlastnost, která se častěji přisuzuje ženám známým svým mrzutým chováním. Pamatujte, že jste si svého partnera vzali takového, jaký byl tehdy i nyní. I kdybychom ho teď chtěli změnit, nemůžeme.

Klíč k úspěšnému manželství spočívá v tom, že si to co nejdříve uvědomíte.

Při naléhání nebo přesvědčování se zaměřte pouze na jeho slabiny nebo problémy. Okamžitě změňte svůj pohled a začněte se místo toho soustředit na pozitivní vlastnosti.

 

7. Přijměte odpovědnost

Je to tak jednoduché a je to jedno z tajemství úspěšného manželství. Když se podílíte na nějakém projektu, převezměte odpovědnost za své úspěchy i neúspěchy.

Když se s manželem či manželkou nepohodnete nebo pohádáte, nezapomeňte převzít odpovědnost za své činy, včetně všeho, co jste udělali nebo řekli, zejména pokud to bylo zraňující, neuvážené nebo to způsobilo nepřízeň osudu.

 

8. Nikdy neberte jeden druhého jako samozřejmost

Brát jeden druhého jako samozřejmost může být tím nejtoxičtějším patogenem ze všech. Jakmile se páry zpohodlní, snadno sklouznou do stavu sebeuspokojení - a vytvoří se očekávání.

Je to jen otázka lidské přirozenosti, protože si zvykneme na to, co je nám známé, ale rozhodně byste v manželství nikdy neměli dospět do bodu, kdy budete brát svého partnera za samozřejmost.

Dejte si závazek, že budete svého partnera bezmezně respektovat, ať se děje cokoli. Vyvarujte se domněnek a nabízejte partnerovi příjemné věci, kdykoli je to možné. Většina úspěšných manželství má partnery, kteří za to ručí.

manželství 

9. Večerní rande

Naplánujte si s manželem večerní rande.

Mezi ostatními tipy pro úspěšné manželství je noční rande nejvíce ignorováno a přehlíženo páry. Nezáleží na tom, co pár během rande dělá.

Už jen to, že si uspořádají večer, kdy tráví čas jeden s druhým, posiluje jejich pouto a udržuje ho po delší dobu. Při večerním rande byste měli vypnout telefony a odložit je, aby vás nic nerozptylovalo.

Podívejte se doma na film s popcornem nebo se společně vydejte na túru či jízdu na kolečkových bruslích. Často to střídejte a buďte si navzájem oporou a veselou náladou. Romantické a promyšlené rande není jen jedním z kroků k úspěšnému manželství.

Je důležité naplánovat si ho každý měsíc, ne-li každý týden, abyste si vytvořili vzorec důležitosti, pokud jde o večerní rande.

 

10. Přidejte romantiku

Zajímá vás, jak dosáhnout úspěšného manželství? Sáhněte po romantice ze staré školy. Romantických činů může být spousta - zkuste jí někdy dát květinu nebo mu do aktovky či batohu vložte zamilovaný vzkaz. Překvapte ho jeho oblíbeným jídlem nebo se společně dívejte na západ slunce.

O manželské tipy a nápady není nouze a budete překvapeni, jak daleko k posílení vztahu trocha romantiky vede.

 

11. Udržujte intimitu naživu

Rozhodněte se, jakou úroveň intimity chcete.

Sex je pro zdravé manželství velmi důležitý. Sex by měl být pravidelný a terapeuti ho doporučují provozovat, i když na něj nemáte náladu!

Doporučujeme, abyste ho udržovali zajímavý tím, že si budete povídat o tom, co vás baví, a přidáte do ložnice jakékoli fantazijní hry, polohy nebo rekvizity, které chcete zavést, aby byl vzrušující.

Koneckonců, co je to za úspěšné manželství, když vám neumožňuje získat to, po čem toužíte?

 

12. Pochvaly

"Kompliment denně udrží rozvodového právníka daleko od vás". Uznání pozitivních vlastností vašeho partnera a vyslovování komplimentů každý den vám ve vašem vztahu velmi pomůže.

Zůstaňte pozitivní a sledujte, co váš partner dělá dobře.

Když půjde do tuhého a projeví se jeho nebo její nepříliš dobré vlastnosti, zkuste místo toho, abyste se zaměřovali na negativní věci, změnit směr a místo toho poukázat na ty pozitivní.

 

13. Hledejte jemné emoce

Chvalte svého manžela .

Za každou "tvrdou" emocí se skrývá jemná emoce; tento koncept učí psychologové.

Když cítíme hněv, obvykle se za ním skrývá jiná emoce, například smutek, zklamání nebo žárlivost.

Hněv často používáme jako zástěrku, abychom ochránili svou zranitelnost.

Hledání "měkkých" nebo zranitelných emocí pod něčím obtížným projevem hněvu vám pomůže udržet spojení, protože budete lépe připraveni vcítit se do skutečných emocí dané osoby.

Často hledáme tipy na manželství pro úspěšný vztah. Neuvědomujeme si však, že něco tak jednoduchého, jako je identifikace skutečných emocí, nás může udržet na správné cestě.

 

14. Pusťte fantazii 

Bohužel jsme socializováni věřit v pohádkové konce a některé falešné názory na realitu se mohou přenést i do dospělosti. Musíme si uvědomit, že ačkoli manželství může být krásné, není bez námahy a nikdy nebude dokonalé.

Mějte realistická očekávání a nepodléhejte pohádkám - mohli byste být velmi zklamáni. To je nejen jeden z nejdůležitějších klíčů k úspěšnému manželství, ale hraje to také velkou roli ve vašem štěstí jako jednotlivce.

 

15. Nekontrolujte

Manželé se často ocitají v situaci, kdy začnou ztrácet sami sebe, podléhají žárlivosti nebo pocitům nedostatečnosti nebo zapomínají, že jsou od partnera oddělenými lidmi, a mohou se snažit svého partnera kontrolovat.

Většinou se tak děje neúmyslně, protože očekávání mohou časem narůstat.

To, co dělá manželství úspěšným, je komunikace, nezávislý čas a zdravé požitky, které udržují každý pár na správné cestě. Pokud máte pocit, že vás někdo ovládá nebo že vy jste ten, kdo ovládá, řešte to nebo si domluvte schůzku s rodinným poradcem.

16. Nikdy nepoužívejte slovo na R ( rozvod, rozchod).

Za předpokladu, že rozvod nechcete, nevyhrožujte jím. Páry, které během hádek používají slovo na D nebo mluví o rozchodu, ho používají jako kontrolní mechanismus. U párů, které ho používají spolu s výhrůžkami, je pravděpodobnější, že se rozvedou.

Vyhrožování není vyzrálou strategií řešení jakéhokoli problému, proto to nedělejte.

 

17. Modlete se společně

Pár se modlí, když sedí doma u stolu v jídelně.

Toto je jeden z těch klíčů, které vám zaberou tak málo času v hektických dnech, ale dají vám prostor ke společnému dýchání.

Modlete se s manželem či manželkou každý večer před spaním nebo hned poté, co uložíte malé děti, a pomodlete se s nimi.

Najděte si pár minut na poděkování.

 

18. Nabídněte si navzájem milost

Pokud jste jako já, jste docela rychlí v tom, abyste byli laskaví k lidem, se kterými denně pracujete, nebo ke svým dětem, když udělají chybu.

Příliš často však chováme zášť nebo hněv vůči svým partnerům, místo abychom k nim byli také laskaví.

Náš partner často nese hlavní tíhu našich frustrací a neúspěchů a my na něm zapomínáme hledat i to dobré.

Moje žena nechtěla nechat špinavé nádobí přes noc ve dřezu; usnula poté, co uložila naši dceru do postele. Místo reptání nad nádobím na ni buďte milí. Naložte myčku a možná jí přinesete šálek kávy.

'Být milý i v obtížnější situaci a nenechat se frustrovat je klíčové pro nastavení našich manželství k úspěchu.

 

19. Mějte jeden s druhým trpělivost

Usmíření s partnerem po nedorozumění často vyžaduje vědomé rozhodnutí.

Knihy o výchově mluví o tom, že děti se často chovají nejhůře ke svým rodičům, protože se doma cítí nejlépe a nejbezpečněji. Totéž platí i pro úspěšná manželství.

Svému manželskému partnerovi často ukazujeme své nejhorší stránky, protože se v jeho blízkosti cítíme pohodlně a bezpečně. To se často může projevit jako frustrace a velký nedostatek trpělivosti.

Jsme frustrovaní, když jim trvá věčnost ve sprše nebo když nejsou doma přesně v čas, který řekli. Nezapomeňte, že jde o osobu, kterou milujete nejvíce na světě. Chovejte se k nim se stejnou trpělivostí, jakou byste věnovali alespoň svému batoleti.

manželství šťastné

20. Respektujte se navzájem (v soukromí i na veřejnosti).

Jedním z největších komplimentů, které můžete druhému člověku složit, je, když vás slyší, jak ho chválíte před ostatními, i když u toho nebyl.

Když jste na služební nebo společenské cestě, respektujte svého partnera tím, že mu v rozhovorech budete zpívat chválu. Respektujte svého partnera svým jednáním, a to jak na veřejnosti, tak v soukromí.

Pokud jste řekli, že budete doma v pět hodin, buďte doma v pět hodin (co nejčastěji). Pokud máte zpoždění, respektujte svého partnera natolik, abyste mu zavolali.

V soukromí respektujte svého partnera tím, že s ním budete mluvit tak, jako by vám na něm záleželo. Pochvalte ho před svými dětmi. Naslouchejte jim, když vám vyprávějí o svém dni. Je to tak jednoduché gesto, které má velký význam.

 

21. Povzbuzujte se navzájem

Je důležité znát naděje a sny svého partnera. Tento nový rok je skvělou příležitostí promluvit si o svých cílech.

Když se s vámi váš partner podělí o své cíle a předsevzetí, povzbuďte ho, aby je splnil. Učiňte jeho cíle stejně potřebnými jako své vlastní.

Buďte jejich největším povzbuzovatelem a snažte se jim pomoci a dát jim prostor, který potřebují ke splnění svých cílů pro tento rok. To platí i pro cíle, které si stanovíte společně.

Jak se můžete navzájem posouvat a podporovat, abyste byli tou nejlepší verzí sebe sama, jakou můžete být? Udělejte ze svých individuálních i párových cílů prioritu a oslavujte své pokroky v průběhu celého roku.

 

Závěr

Většina šťastných párů přísahá na tyto tipy pro úspěšné manželství. Řiďte se těmito klíči k úspěšnému manželství a budete schopni zachránit své manželství a užívat si velmi úspěšného manželství.

Zpět do obchodu