Minimalistické tipy pro všechny muže, kteří chtějí investovat do péče o sebe

Obsah:

  • Jednoduchá péče o pleť
  • Zde je několik věcí, které je třeba zvážit.
  • Měli byste zvolit kyselinu salicylovou, nebo benzoylperoxid?
  • Péče o pleť jde do hloubky

Pokud jste péči o pleť vynechávali, je čas si promluvit. K obnově, ochraně a dokonce i k hýčkání pleti nepotřebujete mnoho. Doporučujeme ty nejzákladnější úpravy pro dlouhodobé výsledky. Přijďte se dozvědět, jak bojovat proti vyrážkám, podráždění při holení a jemným vráskám, které se vylíhnou z ničeho nic.

Navíc trocha lesku na povrchu ošetří i vnitřek.

Zjistěte, jak začít - nebo jak se zlepšit, protože vždy je tu něco nového, co vám pomůže zvýšit váš lesk.

Jednoduchá péče o pleť

Stejně jako vše, co děláme a od čeho očekáváme výsledky, i péče o pleť vyžaduje důslednost. Vypracování rutinní péče o pleť se však může zdát skličující, pokud nevíte, co máte dělat nebo používat.

1. Čištění pleti

Jedna věc chlapům nevadí, a to, že si každé ráno nemyjí obličej. Příliš časté mytí totiž může zničit přirozené oleje vaší pleti.

To však funguje pouze v případě, že se myjete každý večer. Každý den začínáme s čistým štítem, tak proč nenechat i vaši pleť skončit na čerstvé notě? Nenechte nečistoty a znečištění přes noc vsáknout do pórů.

Před holením se doporučuje použít jemný pěnivý čisticí přípravek, který pomáhá redukovat povrchovou mastnotu. Pokud nemáte citlivou pleť, můžete střídat exfoliační čisticí přípravek s jemným čisticím prostředkem, abyste si holení zpříjemnili.

Profesionální tip: Pokud máte mastnou pleť, můžete ráno k čištění obličeje použít horký ručník. Pro osvěžení ji postříkejte studenou vodou.

2. Osvěžení

Naše pleť dostává časem zabrat díky volným radikálům, které způsobují oxidační stres. Aniž bychom se pouštěli do lekcí chemie, oxidativní stres souvisí s negativní reakcí našeho těla na špatné věci, jako je např.

Antioxidační sérum, například vitamin C, pomáhá snižovat poškození a mělo by se používat ráno pod hydratační krém.

Aplikujte ho po holení.

Profesionální tip: Třicátníkům a starším se před spaním doporučuje krém s retinolem. Retinol pomáhá vyhlazovat jemné linky a vrásky.

3. Hydratujte a chraňte

Ráno po antioxidačním séru použijte hydratační krém s ochranným faktorem SPF 30. Opalovací krém není jen na pláž nebo venkovní sporty. Náhodné vystavení se slunečnímu záření, například když sedíte ve vlaku nebo po práci popíjíte pivo na terase, se sčítá a způsobuje poškození pokožky.

Na noc zvolte lehký hydratační krém bez opalovacího krému.

Profesionální rada: Pokud nemáte suchou pleť, nemusíte ji na noc hydratovat! S hydratací je to trochu jako s pitím vody. Používejte ji, když ji potřebujete.

Zde je několik věcí, které je třeba zvážit.

1. Poznejte svůj typ pleti

Muži mají tendenci mít mastnější a silnější pleť, a to hlavně kvůli působení testosteronu. Mnoho výrobků pro muže bude mít složení zaměřené na boj proti mastnotě. Pokud však máte šupinatou a suchou pleť, hledejte produkty, které tento problém řeší. Pro suchou pleť se doporučuje krémový čisticí přípravek a silný hydratační krém.

Můžete mít také kombinaci mastných a suchých míst. V takovém případě se poohlédněte po výrobcích určených pro smíšenou pleť. Pokud máte citlivou pleť, můžete být náchylní k pálení, štípání nebo podráždění. Vybírejte si výrobky, které uvádějí co nejméně složek.

2. Zapomeňte na pohlaví

Výrobky určené pro muže jsou v pořádku, ale mnoho výrobků péče o pleť je unisex a obvykle jsou vhodné pro muže i ženy.

Neomezujte se na rady týkající se péče o pleť na základě obalu. Pokud doufáte, že se vyhnete parfemaci, hledejte výrobky bez parfemace. Nebo se rozhodněte pro výrobky se zemitými nebo dřevitými esenciálními oleji, jako je santalové nebo cedrové dřevo. Ty mohou mít také uklidňující účinek.

keratin

3. Experimentujte

Výběr péče o pleť je často jednoduchý jako pokus a omyl. Pokud je to možné, nakupujte výrobky v obchodě, který umožňuje jejich vrácení, nebo začněte se vzorky.

Pokud stále nevíte, co zařadit do své zásoby kosmetiky, jedním ze způsobů, jak si s produkty pohrát, je předplatit si službu předplatného nebo samplerů, která vám zasílá vybrané cestovní velikosti na základě vašich preferencí.

Hrudkovité textury jsou obvykle největším problémem, se kterým se muži potýkají, pokud jde o péči o pleť.

Holení je jednou z nejčastějších příčin podráždění, ale správná péče o pleť ve spojení s holením může pleť zlepšit.

Začněte něčím jednoduchým, například každodenním mytím kyselinou salicylovou nebo benzoylperoxidem ve sprše. Tento typ čisticího prostředku pomůže léčit většinu skvrn, jako je folikulitida, zarůstající chloupky a akné. Pokud máte zarůstající chloupky nebo jste příliš podráždění z holení, doporučuji elektrické holicí strojky. Bývají k pokožce o něco šetrnější.

Měli byste zvolit kyselinu salicylovou nebo benzoylperoxid?

  • Kyselina salicylová působí jako exfoliační prostředek před holením, protože odstraňuje odumřelé kožní buňky z pórů a povrchu pokožky. Působí také protizánětlivě a antioxidačně, čímž dokáže bojovat proti zarudnutí a poškození.
  • Benzoylperoxid bojuje proti bakteriím, které mohou způsobovat otlaky, ale je drsnější a může citlivou pleť štípat nebo pálit.

Péče o pleť jde do hloubky

Ženy již dlouho používají návyky a produkty péče o pleť jako způsob, jak se připravit na den nebo se večer uklidnit. Muži by je měli následovat, pokud tak ještě neučinili.

I jednoduchý režim se může stát součástí toho, co děláte pro svou pohodu. Pokud si myslíte, že návyky péče o pleť jsou marné, není tomu tak.

Zpět do obchodu