Ranní péče o pleť v 5 krocích pro zářivou pleť

Obsah:

 • Úvod
 • Krok 1: Čištění pleti pouze vodou
 • Krok 2: Hydrosol (tonikum)
 • Krok 3: Sérum a účinné látky
 • Ošetření
 • Krok 4: Hydratace
 • Krok 5: Ochrana před sluncem
 • Závěr-Tip

Používáním produktů péče o pleť tím nejúčinnějším způsobem si zajistíte, že budou správně fungovat a vy nebudete zbytečně utrácet peníze za drahou péči o pleť.

Úvod

Můj režim péče o pleť, přesněji řečeno moje ranní péče o pleť, má tendenci se měnit v závislosti na ročním období a stavu mé pleti. S příchodem jara se více peelinguju, abych se zbavila suché zimní pleti, a používám hydratační podklady (myslím oleje a hydratační séra), které jsou méně těžké (nebo mastné) než ty, které jsem používala v zimě.

Nejde však jen o to, jaké produkty používám, ale také o pořadí, v jakém je používám.

Jako rychlé pravidlo platí, že produkty péče o pleť by se měly nanášet od nejlehčího k nejtěžšímu.

Pokud vás tedy zajímá, jak vypadá moje jarní ranní rutina péče o pleť, přečtěte si další informace.

Krok 1: Čištění pleti pouze vodou

Ráno si pleť čistím pouze vodou. Protože večer provádím kompletní čištění, abych odstranila make-up a nečistoty, často ještě druhý den ráno cítím přípravek. Upřímně řečeno, moje pleť nikdy nevypadala lépe, než když ji ráno čistím vodou.

Pokud jste skeptičtí, zkuste použít konjakovou houbičku, což je jemná exfoliační houbička, která se vyrábí z kořene rostliny konjak. Přírodní jíly pomáhají přirozeně čistit pleť, opět bez zbavování ji mastnoty.

Krok 2: Hydrosol (tonikum)

Po vyčištění pleti používám hydrosol, který dodává pleti vodní bariéru. To pomáhá působit jako dobrý základ pro vše, co bude následovat. Mé oblíbené hydrosoly obsahují malé množství esenciálních olejů, jako je levandule nebo růže, které skvěle pomáhají účinným látkám proniknout do pokožky (další krok).

keratin

Krok 3: Sérum a účinné látky

Nyní je čas na to, čemu já říkám "do'strokes". Produkty, které obsahují složku - pomyslete na kyselinu salicylovou - určenou k dosažení určitého účinku, se považují za "aktivátory". Bývají to "rozjasňující" produkty nebo "korektory". Tyto produkty, plus séra, působí na určité problémy, starosti nebo výhody pro vaši pleť.

Sérum se aplikuje jako první, aby se vsáklo přímo do pokožky. Poté ráda aplikuji aktivní látky a nechám je několik minut působit, než přejdu k dalšímu použití. Tímto způsobem ostatní produkty zpečetí svůj účinek.

OŠETŘENÍ (VOLITELNÉ)

Tento krok je volitelný v závislosti na tom, zda se rozhodnete použít ošetření. Já bych například v této fázi použila bodové ošetření, které pomáhá hojit pupínky, nebo bych mohla použít jakékoli oční ošetření (například sérum, olej nebo krém). Ošetření jsou obvykle "bodově zaměřená", takže bez ohledu na konzistenci je aplikuji až po séru.

Pokud provádím bodové ošetření pupínků, obvykle nechávám ošetření působit minutu nebo dvě, protože si nechci v dalším kroku rozetřít ošetření po celém obličeji.

Krok 4: Hydratace

Poté přejdu k hydratačnímu krému. Obvykle volím silnou hydrataci pomocí balzámu na obličej nebo silného obličejového oleje. Krémy používám jen zřídka, protože mám pocit, že moje pleť lépe reaguje na celé rostlinné oleje.

Olej přidávám tak, že si ho vklepu do obličeje a pak ho tahy směrem nahoru vmasíruji do pleti. Tento proces mi obvykle trvá několik minut. Pomáhá to zapracovat přípravek do pokožky a já se cítím hýčkaná mini masáží obličeje.

Pokud používám balzám, nejprve ho zahřeji v dlaních třením mezi nimi, aby měl mastnější konzistenci, a pak postupuji, jak je uvedeno výše.

Krok 5: Ochrana před sluncem

Vždy byste měli používat opalovací krém. Pokud se chystám na běžky nebo budu velkou část dne vystavena slunci, použiji opalovací krém. Je šetrný k životnímu prostředí a pomáhá mi chránit se před hyperpigmentací a dalšími poškozeními způsobenými sluncem.

Lehce si tento přípravek vklepávám do pokožky, jako by vše uzavíral.

Závěr

Ačkoli se produkty péče o pleť u jednotlivých lidí liší, pořadí, v jakém je používáte, může znamenat rozdíl mezi účinnou rutinou a vyhazováním peněz do kanálu. Proč nezkusit toto pořadí tuto zimu a zjistit, jak vaše pleť reaguje?

Tip: Pokud chcete svou pleť hýčkat zevnitř, doporučuji používat kolagen, protože:

 • regeneruje a vyživuje pleť
 • jako prevence proti stárnutí pleti
 • pomáhá při kožních problémech
 • pomáhá zmírnit akné

Zpět do obchodu