Nejlepší domácí koupelová sůl (do 10 minut!)

 

 Domácí koupelové soli jsou dokonalou péčí o sebe sama. Jejich výroba je navíc velmi jednoduchá.

 Domácí koupelové soli jsou nejen skvělým domácím projektem, který vám pomůže hýčkat se a pečovat o sebe doma, ale jsou také perfektním dárkem pro každou příležitost.

 Navíc jsou neuvěřitelně levné!

 Ponoření do horké koupele je jedním z nejlepších způsobů, jak uvolnit napětí a snížit stres.

 Obsah: 

  • Přínosy domácích koupelových solí
  • Domácí koupelové soli -složení
  • Jak vyrobit domácí koupelové soli
  • Nádherné vůně + kombinace pro domácí koupelové soli

 Výhody domácích koupelových solí

Jsem velkým příznivcem domácích koupelových solí, protože jsou:

Zdravé - používám pouze přírodní ingredience a vyhýbám se jakýmkoli umělým barvivům. Přírodní růžový odstín himálajské mořské soli je vše, co potřebujete!

Zklidňující - hořčík obsažený v epsomské soli může pomoci uvolnit svalové napětí, zatímco mořská sůl a jedlá soda mohou koupel zpříjemnit.

Krása - Umístěte domácí koupelovou sůl do skleněné nádoby vedle vany a získejte tak dekoraci, která je krásná i funkční.

Skvělé na dárky - věnovat čas a úsilí výrobě krásného, nádherně vonícího dárku pro někoho znamená, že se bude cítit výjimečně.

 

Domácí koupelová sůl -složení

 Epsomská sůl

Epsomská sůl technicky vzato vůbec není sůl. Pro účely koupelových solí však epsomské soli říkáme "sůl". Epsomská sůl se v horké vodě pěkně rozpouští a uvolňuje ionty hořčíku a síranu, které se podle mnohých vstřebávají pokožkou a pomáhají uvolňovat svalové napětí. Žádné vědecké studie na toto téma nebyly provedeny, ale neoficiální důkazy naznačují, že to funguje.

 Hrubá mořská sůl

Dalším doplňkem vaší domácí koupelové soli může být hrubá mořská sůl. Hrubá mořská sůl funguje nejlépe, pokud nechcete, aby sůl klesla na dno nádoby.

Sůl zvyšuje vztlak vody pro příjemný zážitek z koupání ve vaně a mnozí věří, že minerály obsažené v mořské soli jsou pro vaše tělo prospěšné.

Stejně jako u výše uvedené epsomské soli neexistují žádné konkrétní vědecké studie, ale opět existují neoficiální důkazy, že funguje. Víme však, že sůl zvyšuje vztlak vašeho těla ve vodě, což je celkově příjemný zážitek.

Jedlá soda

Jedlá soda pomáhá rozpouštět oleje na pokožce a je skvělým doplňkem horké koupele. Ujistěte se, že používáte jedlou sodu (je levná!), NE prášek do pečiva.

 Pomáhá také absorbovat některé esenciální oleje, aby vaše koupelová sůl krásně voněla.

 Esenciální oleje

Tohle je ta zábavná část! Esenciální oleje působí na smyslové úrovni, aby vaše domácí koupelové soli byly ještě příjemnější. Můžete použít jakoukoli kombinaci esenciálních olejů, která se vám líbí.

Levandule je uklidňující a eukalyptus zklidňující.

Já obvykle kombinuji levandulový a sladký pomerančový éterický olej. Kdybych byla nemocná chřipkou nebo nachlazená, připravila bych si tuto koupel napůl s eukalyptem a napůl s levandulí pro "rychlé zotavení".

akcnibalicky

Sušené květy(VOLITELNĚ)

Můžete také přidat několik lžic sušených květů, aby vaše domácí koupelová sůl byla ještě hezčí.

Já je obvykle nepřidávám, pokud je dělám pro sebe na běžné použití, protože je to věc navíc, kterou je třeba po koupeli ve vaně uklízet, ale pokud ji dáváte jako dárek, opravdu ji krásně doplní.

Vyživující pleťový olej (VOLITELNĚ)

Nakonec můžete přidat několik lžic neutrálního oleje, který byste si dali na pokožku, například olej ze sladkých mandlí nebo kokosový olej. Já osobně do koupelových solí olej raději nepřidávám, protože vytváří kolem vany kruh, ale někteří lidé ho mají rádi.

Já raději používám olej na kůži po koupeli, aby se nedostal do vany. Přidáním oleje se také zkracuje trvanlivost vaší koupelové soli, protože oleje se mohou zkazit.

Pokud se rozhodnete olej přidat, ujistěte se, že jste koupelové soli spotřebovali do tří měsíců.

 

 

Jak vyrobit domácí koupelové soli

Níže je uveden celý recept a postup, který si můžete uložit a vytisknout, abyste se k němu mohli později vrátit. Obecně platí, že smícháte 3 šálky epsomské soli s asi 1,5 šálku hrubé mořské soli a 1/2 šálku jedlé sody, pak přidáte 15-20 kapek esenciálních olejů a promícháte.

Skladujte na chladném a suchém místě a do každé horké koupele použijte asi 1/2 šálku. Opět si vytiskněte níže uvedený recept.

DŮLEŽITÉ! Jedlá soda ve skleněných nádobách může ve vlhkém prostředí nebo ve vysoké nadmořské výšce vyvinout vysoký tlak vzduchu.

Pokud se ji chystáte skladovat ve skleněné nádobě nebo vzduchotěsné nádobě, doporučujeme do horní části víčka prorazit několik otvorů, abyste zabránili explozi koupelové soli. Nebo je skladujte v plastovém sáčku či nádobě, která není vzduchotěsná, abyste zabránili vzniku tlaku vzduchu.

POPIS

Tyto domácí koupelové soli s levandulovým esenciálním olejem nebo směsí 10 kapek levandulového a sladkého pomerančového esenciálního oleje mám ráda. Můžete si vybrat jakoukoli vůni nebo kombinaci, stačí použít celkem 15-20 kapek esenciálních olejů.

SLOŽENÍ

3 šálky obyčejné epsomské soli

1,5 šálku hrubé mořské soli (například růžové himálajské mořské soli)

1/2 šálku jedlé sody

20 kapek esenciálních olejů podle vašeho výběru

Nepovinné: 2-3 polévkové lžíce sušených květů, pokud jsou snadno dostupné

Nepovinné: 2 polévkové lžíce mandlového nebo kokosového oleje, pokud máte rádi olej ve svých koupelových solích.

POSTUP

Všechny přísady smíchejte ve velké skleněné míse čistýma rukama nebo čistou špachtlí. Až do použití skladujte ve skleněných nádobách; skvěle se hodí zavařovací sklenice (ale nezapomeňte do víčka udělat několik otvorů, aby se zabránilo tlaku vzduchu). Nebo je skladujte v plastových sáčcích či nádobách, které umožňují proudění vzduchu. Skladujte na chladném a suchém místě až 6 měsíců (3 měsíce, pokud používáte olej).

Vychutnejte si asi 1/2 šálku až 1 plný šálek v každé horké koupeli pro úžasnou a uvolňující koupel. Podle tohoto receptu získáte celkem asi 5 šálků, které by vám měly vystačit asi na 5 až 10 koupelí.

 

Nádherné vůně + kombinace pro domácí koupelové soli:

20 kapek levandulového esenciálního oleje

10 kapek levandulového esenciálního oleje + 10 kapek esenciálního oleje ze sladkého pomeranče

10 kapek levandulového esenciálního oleje + 10 kapek eukalyptového esenciálního oleje

15 kapek eukalyptového éterického oleje + 5 kapek kadidlového éterického oleje

20 kapek růžového esenciálního oleje

10 kapek růžového éterického oleje + 10 kapek levandulového éterického oleje

Poměry soli

Poměr solí ve vaší domácí koupelové soli můžete v případě potřeby změnit. Můžete použít všechny 4 šálky epsomské soli nebo 2 šálky epsomské soli a 2 šálky hrubé mořské soli nebo celkem 4 šálky soli, podle toho, co máte k dispozici. Mně se velmi líbí kombinace 3 šálků epsomské soli a 1 šálku hrubé růžové himálajské mořské soli, ale použijte to, co máte k dispozici.

 

Zpět do obchodu