Vitamín D

VITAMIN D


Často je označován jako "sluneční vitamín", protože když má tělo dostatek slunce, dokáže si ho vytvořit samo. Je nepostradatelný pro zdravé kosti, zpomaluje proces osteoporózy a posiluje imunitní systém. Je všeobecně známo, že lidé s nedostatkem vitaminu D jsou častěji nemocní.

Vitamin D je potřebný pro účinné vstřebávání a využití vápníku a fosforu, a pomáhá tak budovat a udržovat silné kosti a zdravé zuby. Posiluje kosti, zuby a pomáhá udržovat naše tělo zdravé a odolné. Nedostatek způsobuje křivost u dětí, deformace kostry, osteomalacii a zubní kaz.

#showmore#

pexels-maggie-zhan-1698482

Schopnost organismu vytvářet vitamin D se s věkem a v zimních měsících snižuje, proto je vhodné jej s přibývajícím věkem a v zimních měsících doplňovat.

Má významný vliv na imunitní systém. Slouží jako prevence infekcí, nachlazení a chřipky a částečně zabraňuje dělení rakovinných buněk (je antikarcinogenní). Je účinný při léčbě některých kožních onemocnění (lupénka), stimuluje růst a vývoj kožních buněk.

Důležitým účinkem je vliv na hladinu testosteronu. Několik studií prokázalo, že nízká hladina vitaminu D je spojena s nízkou hladinou testosteronu, zejména u starších mužů, a při pravidelném užívání se hladina tohoto pohlavního hormonu zvýšila, což mělo pozitivní vliv na libido a také na chuť na sex.

 

Suplementace vitaminem D během těhotenství zajišťuje správný vývoj kostry plodu a zabraňuje nízké porodní hmotnosti. V období kojení zvyšuje produkci mléka. Ke správnému tělesnému vývoji přispívá také dostatečný příjem vitaminu D v dětství a dospívání.

Nejprodávanější

Laverna Decko CZ
Vitamin D 1500 IU 120 žvýkacích tablet
Momentálně nedostupné (>5 ks)
269
 
192 Kč

Cena

192193
1192193
Laverna Decko CZ
Novinka Tip
Vitamin D 1500 IU 120 žvýkacích tablet
Momentálně nedostupné (>5 ks)
192 Kč
269
1 položek celkem
Zpět do obchodu