Nenechte si ničit život zánětem močových cest

2-poruchy-mocoveho-ustroji-u-deti-752x440

Není to nic příjemného. Stále běhat na záchod a snášet bolest při močení. Pocit, že je močový měchýř stále plný, a bolest v podbřišku. Právě tohle jsou příznaky zánětu močových cest. Neblahým signálem je také krev v moči. Ať už jde o akutní zánět doprovázený prudkými bolestmi nebo chronický s mírnými, ale dlouhodobými bolestmi, není moc dobré ho podceňovat.

Když nezaberou urologické čaje a přípravky na podporu dobré funkce močových cest, nezbývá než se vydat s lahvičkou moči k lékaři. Zánět se naštěstí dobře léčí antibiotiky. Ale chce to vydržet týden nebo dva v klidu a teple.

 

Co hrozí, když léčbu zánětu močových cest zanedbáme?

Pak se může přidat i zvýšená teplota či horečka a bolest zad – tam, kde jsou ledviny. Pak už „se vezeme“ i v zánětu ledvin. Zánět močových cest v pokročilém stadium vede i k dalším trablům, jako je samovolný únik moči.

 

Proč záněty močových trpí více ženy než muži?

Protože zánět má většinou na svědomí bakterie Escherichia coli, která přebývá ve střevech. Ale běda, když se z konečníku dostane do močových cest. Tam se usadí, namnoží, a to vede k zánětu. A ženy mají intimní partie uspořádány tak, že vzdálenost od konečníku do močové trubice je zkrátka mnohem kratší než u mužů.

 

Chcete se vyhnout potížím s močovými cestami? Stačí dodržovat pět jednoduchých zásad:

1. Hygiena především

2. Nezanedbávejte pitný režim

3. Neprochladněte

4. Dbejte o dvou imunitu

5 Užívejte URO Help Forte

 

1. Hygiena především

Čistota je důležitá, a tak se umývejme, ale raději ve sprše než ve vaně. Můžeme si vzít na pomoc také antibakteriální mycí gely určené pro intimní partie. Samozřejmostí by mělo být otírání po vyměšování. Určitě není vhodné zadržovat moč a ponechat tak bakteriím čas usadit se v močovém měchýři.

Důsledná hygiena se vyplatí také v době menstruace (pravidelná výměna tamponů a vložek). Zánět se může přenášet i pohlavním stykem, a tak se doporučuje vymočit se před pohlavním stykem a po něm, aby se odplavily možné bakterie z močové trubice. A také se vysprchovat.

 

2. Nezanedbávejte pitný režim

Celkem dva a půl až tři litry tekutin, alespoň tolik je potřeba za den vypít, v horku nebo při velké námaze určitě víc. Má to svou logiku. Kdo málo pije, tomu se dostatečně neproplachují močové cesty. A pak se v nich vytváří prostředí, kde se usazují a množí bakterie. Důležité je, co pijeme – nejlepší je samozřejmě čistá nebo minerální voda a slabé čaje. Kdo má sklon k zánětům močových cest, měl by zapomenout na silnou kávu, tvrdý alkohol, a neměl by to přehánět ani s bílým vínem, které může dráždit močový měchýř. Neblahý vliv mají i příliš kořeněná jídla.

 

3. Neprochladněte

Kdo má sklon k zánětům močových cest, měl by dbát na vhodné oblečení do každého počasí. Prádlo ze syntetických materiálů nahraďte bavlněným. Po cvičení nebo plavání vždy převlékneme do suchého oblečení. Po koupání nezůstávejme v mokrých plavkách, ale oblékněte si suché. Ženy trpící záněty močových cest si mohou před plaváním zavést speciální probiotický tampón.

 

4. Dbejte o svou imunitu

Zánětům močového měchýře můžeme předcházet také posilováním imunity. Zlepšit ji můžeme zdravým životním stylem, sportováním nebo procházkami v přírodě. Také pravidelné a zdravé stravování s dostatkem ovoce a zeleniny se výborně odrazí v lepší imunitě, stejně jako dobrý a dostatečně dlouhý spánek. V úsilí o lepší imunitu pomohou také vhodné doplňky stravy. Třeba Echinacea má blahodárný vliv jak na imunitu, tak i na zdraví močových cest.

 

5. Užívejte URO Help Forte

zanet močovych cest

Přípravek URO Help Forte je svým složením ideální pro ty, kdo trpí zánětem močových cest, ať již akutním nebo chronickým. Pomáhá také předcházet potížím s močovými cestami. Je vhodný pro děti od 3 let, dospělé a mohou jej užívat i těhotné i kojící ženy. Užívat by ho měly sexuálně aktivní ženy s rizikem zánětu močových cest nebo lidé s oslabenou imunitou a opakovanými záněty

Jak se URO Help Forte užívá?

Prášek URO Help Forte se snadno rozpustí ve vodě a připravíme si nápoj s brusinkovou příchutí. V jednom balení je 10 nebo 20 sáčků, které si můžete vzít i na cesty. URO Help Forte tedy může být stále při ruce, aby se stal ochranou proti nepříjemnému zánětu močových cest a mohl být užíván již při prvních příznacích.

 

Co URO Help Forte obsahuje?

  • Extrakt z brusinek kanadských, který je mnohonásobně účinnější než běžně používané brusinkové extrakty. Brusinky pomáhají tím, že odlupují bakterie ze sliznic močového měchýře a urychlují čištění močových cest. Jeden sáček URO Help Forte obsahuje extrakt z brusinek odpovídající 8,25 g čerstvých brusinek.

  • D-manosa –monosacharid, který se v malém množství nachází v některých druzích ovoce (hruškách, jablkách), bobulích a rostlinách. Na rozdíl od jiných cukrů se po vstřebání téměř celý v nezměněné formě vyloučí ledvinami do moči. Tam na sebe „váže” bakterie Escherichia coli, které se pak nejsou schopny uchytit si na sliznici močového měchýře. Vzhledem k ke způsobu vstřebávání mohou D-manosu bez obav užívat diabetici, celiaci i těhotné.

  • Extrakt z kurkumy – kurkuma má antioxidační účinky a pomáhá udržovat činnost imunitního systému

  • Vitamín C , který příznivě působí na imunitu.

URO Help Forte je k dispozici:

Zpět do obchodu