Hovězí kolagen

Obsah:

 1. Co je kolagen typu 1 a typu 3?
 2. Který je lepší: Hovězí nebo mořský kolagen?
 3. Výhody hovězího kolagenu
 4. Typy a použití doplňků stravy s hovězím kolagenem
 5. Hovězí kolagen a jeho vedlejší účinky.
 6. Hovězí kolagen

 

Hovězí kolagen je přirozeně se vyskytující bílkovina, která se nachází u mnoha druhů skotu, jako jsou jaci, antilopy, bizoni, vodní buvoli a krávy. 

Většina hovězího kolagenu pochází z krav, protože jejich kůže a pojivové tkáně jsou na kolagen bohaté. Tyto tkáně by jinak byly v masném průmyslu vyřazeny, ale protože jsou bohaté na kolagen, kůže se upcyklují a používají se k výrobě vysoce kvalitních zdravotnických výrobků. 

V mnoha kulturách po celém světě lidé odjakživa konzumovali orgánové maso a pojivové tkáně z krav. V mnoha západních zemích však dnes lidé konzumují pouze svalovinu krav, která neobsahuje všechny bohaté živiny, jež se nacházejí v jiných částech těla. 

Proto se nyní hovězí kolagen získává z kůže a pojivové tkáně a přeměňuje se na snadno stravitelný doplněk stravy. 

Hovězí kolagen se získává vařením hovězích vedlejších produktů ve vodě. Tento extrakt se pak suší a rozemele na prášek, z něhož se vytvoří dnes používané doplňky stravy. 

Existují tři typy kolagenu: Typ 1, typ 2 a typ 3. Typ I tvoří více než 90 % lidského kolagenu a užívání hovězího kolagenu posiluje typ 1 a typ 3 v našem těle.

 

1. Co je kolagen typu 1 a typu 3? 

Kolagen typu I je důležitý pro vaši kůži, kosti, šlachy a vazy, kterým zajišťuje mechanickou pevnost a odolnost.

Kolagen typu III je naopak přítomen ve vaší kůži, svalech a cévách. Vzhledem k tomu, že hovězí kolagen posiluje oba typy, může pomoci při posilování vaší kůže, kostí, šlach a dalších. 

Hovězí kolagen se skládá především ze tří důležitých aminokyselin: glycinu (33 %), prolinu a hydroxyprolinu (22 %). Ty jsou rozhodujícími stavebními kameny kolagenu, šlach a vazů. Zejména hydroxyprolin může také podporovat normální zánětlivé procesy a podporovat funkci imunitního systému.

 

2. Co je lepší: Hovězí kolagen nebo mořský?

Jiné typy kolagenu, například mořský kolagen, zvyšují obsah kolagenu typu I a II. Kolagen typu II je tvořen volnými vlákny, která dodávají kloubům pružnost a zajišťují elasticitu chrupavek. 

Hovězí kolagen se doporučuje, pokud máte zájem o zlepšení svých sportovních schopností optimalizací růstu. Pokud chcete zlepšit zdraví svých kloubů a chrupavek, pak pro vás může být lepší volbou mořský kolagen. 

 

3. Hovězí kolagen výhody

Nyní, když jsme pochopili, co je hovězí kolagen, se podívejme na výhody jeho užívání. 

Postupem času se produkce kolagenu v našem těle snižuje. Může to být způsobeno stárnutím, kouřením, vystavováním se slunečnímu záření, nadměrným pitím alkoholu, nedostatkem spánku a dokonce i cvičením. 

Hovězí kolagen mnoho svých výhod: 

 • Může podpořit vaše cíle v oblasti hubnutí, protože se jedná o bílkovinu, která vám může dodat pocit sytosti.
 • Může vám pomoci budovat svaly, protože bílkoviny hrají velkou roli při budování svalové hmoty.
 • Může pomoci posílit vaši kůži, kosti, šlachy a další.
 • Může pomoci zmírnit příznaky osteoartrózy.
 • Může zvýšit pružnost, hydrataci a hustotu kolagenu v pokožce.
 • Může snížit stárnutí pokožky a pravděpodobnost vzniku vrásek.

Ačkoli však hovězí kolagen v nedávných studiích prokázal slibné výsledky, k ověření jeho účinků je zapotřebí více studií na lidech.

 

hovezi kolagen 8

 

4. Typy a použití doplňků stravy s hovězím kolagenem

Existují dva typy doplňků stravy s hovězím kolagenem: želatina a hydrolyzované peptidy hovězího kolagenu (zkráceně hydrolyzovaný kolagen). 

Želatina je stejná želatina, kterou najdete ve většině spíží. Obvykle je v prášku a používá se do dezertů nebo k zahušťování tekutin. Najdete ji v pudincích, želatinových dezertech nebo v polévkách a dušených pokrmech.

 Co jsou ale hovězí kolagenní peptidy? Hovězí peptidy, známé také jako hydrolyzované peptidy hovězího kolagenu, jsou typem kolagenu, který je rozložen tak, aby byl pro vaše tělo lépe vstřebatelný. 

Dodává se ve formě prášků, tablet nebo kapslí a dokonce i přípravků na obličej, tělo a vlasy.

  

5. Hovězí kolagen a jeho vedlejší účinky. 

Před užíváním jakýchkoli doplňků stravy je nezbytné porozumět jejich vedlejším účinkům.

Ačkoli je hovězí kolagen dobře snášen a má jen velmi málo vedlejších účinků, někteří uživatelé mohou pociťovat nadýmání nebo žaludeční nevolnost, pokud je užíván ve formě želatiny. 

Některým uživatelům je také nepříjemná jeho chuť, pokud je užíván v jiných formách.

Hovězímu kolagenu byste se také měli vyhnout, pokud jste alergičtí na hovězí nebo kravskou bílkovinu, protože se jedná o vedlejší produkt z krav. 

hovezi kolagen

 

6. Hovězí kolagen

Co je to hovězí kolagen? 

Hovězí kolagen je látka získávaná převážně z krav, o které je známo, že vám pomůže zlepšit pružnost pokožky, budovat svaly a zmírnit příznaky osteoartrózy. 

Hovězí kolagen se nejčastěji užívá ve formě prášku. Pokud je však užíván ve formě želatiny, může způsobovat nadýmání a může být nevhodný pro osoby citlivé na kravskou bílkovinu.

Zvýšení příjmu kolagenu pomocí objemových živin

Od roku 2016 jsme lídry v oblasti doplňků stravy. Naše řada doplňků stravy, je vyrobena z čistých, přírodních složek, které přinášejí skutečné výsledky. 

Prohlédněte si naše produkty a najděte si doplněk stravy, který je pro vás ten pravý ještě dnes!

Zpět do obchodu