Která probiotika při histaminové intoleranci?

Probiotika při histaminové intoleranci jsou bakterie mléčného kvašení, které se přirozeně vyskytují ve střevě a optimálně ho podporují. Nejznámějšími probiotickými bakteriemi jsou laktobacily a bifidobakterie. Usazují se ve sliznicích našeho trávicího systému a zajišťují, aby přirozená střevní flóra mohla bojovat proti cizorodým a nežádoucím zárodkům.

Díky této schopnosti se střeva stávají vlastním obranným systémem organismu, a jsou tak významnou součástí našeho imunitního systému. Čím více "dobrých" bakterií je v našem trávicím systému, tím silnější je naše obrana proti patogenům a toxinům. Na druhou stranu, pokud dojde ke změnám ve střevní sliznici, k nerovnováze, je naše střevní bariéra oslabena. Pak mají patogeny, alergeny a toxiny velkou šanci dostat se přes střevo do našeho těla a oslabit ho.

Která probiotika při histaminové intoleranci 

 

Co dělají vhodná probiotika při histaminové intoleranci?

Probiotika při histaminové intoleranci chrání citlivou střevní sliznici, bojují proti patogenům a stabilizují imunitní systém.
Střevo a střevní bakterie vstupují do vzájemné symbiózy a pracují v úzké výměně pro naše zdraví. Tato symbióza se může snadno narušit. Špatnou výživou, neustálým stresem, nedostatkem spánku nebo užíváním léků. Ve střevech pak vzniká nerovnováha: počet "špatných" bakterií převyšuje počet "dobrých" bakterií. V důsledku narušené rovnováhy střevní flóry může dojít k infekci střevní sliznice, která může být dokonce propustná. To vážně oslabuje naši imunitní obranu.

 

Zejména lidé s histaminovou intolerancí znají problém s četnými nedostatky důležitých životně důležitých látek. To je obvykle způsobeno sníženou vstřebávací schopností střeva. Tento problém lze často zmírnit užíváním probiotik při histaminové intoleranci.
Lidé s histaminovou intolerancí obvykle nemohou konzumovat fermentované potraviny, tj. přírodní probiotika, jako jsou jogurty, kefíry a kysané zelí, protože během procesu fermentace vzniká také histamin. Proto je tak důležité, zejména při histaminové intoleranci, přijímat tyto chybějící probiotické bakterie jinými způsoby. Tímto způsobem se může vytvořit vyvážená střevní flóra, střeva jsou zdravá a prospívá to celému organismu.

 

 

Probiotika mají velký význam nejen při potravinových intolerancích, ale i při intolerancích. Ve skutečnosti mohou být "dobré" bakterie velmi prospěšné pro každé střevo. Například probiotická kúra na jaře a koncem léta může mít mnoho pozitivních účinků. V případě střevního onemocnění nebo dlouhodobých potíží je vhodné předem provést tzv. vyšetření stavu střevní flóry (test stolice). Zde se podrobně vyšetří prostředí střevní flóry a zjistí se chybějící bakterie. Tímto způsobem lze zohlednit individuální potřeby střeva.

Během tohoto období se střevo může zklidnit a obohatit se o "dobré" bakterie. Ty pak poskytují ve střevech dostatečnou podporu, takže střevo může opět efektivně plnit všechny své důležité úkoly.

Která probiotika jsou vhodná při histaminové intoleranci?

Probiotika, zejména laktobacily a bifidobakterie, mají vlastnosti, které mohou být při histaminové intoleranci užitečné. Mohou snížit patologickou propustnost střevní sliznice, obnovit střevní flóru a posílit tak imunitní obranu organismu. Probiotika navíc ovlivňují signální účinek histaminu a mohou tak působit proti nežádoucí přehnané reakci imunitního systému (v případě histaminové intolerance proti uvolňování histaminu).

 

 

Probiotika jsou účinná nejen při alergiích, pro posílení imunitního systému nebo při poškození způsobeném antibiotiky! Probiotika mohou být také užitečným doplňkem při histaminové intoleranci.

Zpět do obchodu