8 jednoduchých tipů pro péči o nehty

Obsah:

  • 8 jednoduchých tipů pro péči o nehty

Nehty

Kondicionér není jen na vlasy - trochu zvláštní péče vám pomůže v péči o nehty.

Ve zdravých a silných nehtech je zvláštní druh síly, ať už pracujete s barvou na nehty, přecházíte na nehty bez laku, nebo milujete neutrální nehty. Zdravé nehty (a dokonce i výsledky dobré péče o nehtovou kůžičku) jsou jedním z těch méně viditelných prostředků, jak si zvýšit sebevědomí, podobně jako když si obléknete luxusní spodní prádlo jen tak nebo si koupíte úžasné ponožky pod boty.

Ať už je péče o nehty formou péče o sebe sama, požitkem nebo jen běžnou údržbou, udržování nehtů ve špičkové kondici je investice, která se vyplatí. A tady je dobrá zpráva: Zdravé nehty vyžadují investici času, nikoliv peněz.

Nejlepší cestou k silnějším a delším nehtům jsou obvykle jednoduché životní návyky, nikoliv drahé nástroje na nehty. Získat zdravé nehty však také znamená zbavit se některých špatných návyků, například používat nehty jako vestavěný kapesní nůž. Abychom vám poskytli praktické a užitečné tipy pro péči o nehty, hovořili jsme s odborníky o každodenních tipech a doporučeních pro péči o nehty. Dodržujte tyto kroky a budete mít silnější a delší nehty, než se nadějete.

8 jednoduchých tipů pro péči o nehty

Zvlhčujte své nehty

Hydratace je známým tajemstvím zdravé pleti, ale v péči o nehty se na ni často zapomíná. Přestože suché a lámavé nehty mohou být důsledkem mnoha faktorů, v konečném důsledku volají po hydrataci, proto považujte správnou hydrataci za základ své rutiny péče o nehty. Při nanášení krému na ruce věnujte nehtům trochu více pozornosti. Na trhu je spousta hydratačních krémů na nehty, ale aplikace hydratačního krému je ve skutečnosti jen polovina úspěchu - efektní krém nebo sérum nestačí k tomu, abyste měli silné nehty.

Nechte kůžičku na pokoji

Běžnou praxí je kůžičky stříhat, zatlačovat je dozadu nebo se jich snažit úplně zbavit, ale kůžičky nejsou nepřítelem. Podle Dr. Dany Stern, certifikované dermatoložky a odbornice na nehty, jsou kůžičky ve skutečnosti "přirozeným ochranným uzávěrem nehtu". Zásahy do nehtové kůžičky mohou způsobit mnohem více škody než užitku - a to i v případě, že práci provádí nehtový technik. Dr. Stern říká, že narušená kůžička může způsobit zranitelnost nehtů a riziko infekce.

Dr. Michele Greenová, kosmetická dermatoložka, souhlasí, že špatně udržovaná kůžička může mít dominový efekt. "Když je kůžička suchá nebo poškozená, může to poškodit nehtové lůžko a ovlivnit způsob růstu nehtů," říká doktorka Greenová. Doporučuje kůžičku hydratovat krémem na kůžičku nebo olejem na kůžičku, který pomáhá chránit a posilovat nehty.

Vyhněte se kontaktu s vodou

Nepřestávejte si mýt ruce nebo se sprchovat v rukavicích, ale věnujte pozornost způsobům, jak můžete zkrátit dobu, kterou vaše nehty stráví v kontaktu s vodou, protože nadměrný kontakt s vodou může oslabit strukturu nehtů. (Zvláště citlivé jsou mokré vlasy a stejný přístup opatrnosti při zacházení s mokrými vlasy lze aplikovat i na péči o nehty). Zvažte například nošení rukavic při mytí nádobí nebo jiných mokrých pracích.

Víte, jak měkké a ohnuté jsou vaše nehty po dlouhé koupeli? Uvažujte o tom: "Nehty jsou jako houba. Jsou tisíckrát nasákavější než například kůže, takže voda může snadno difundovat do nehtů," říká Dr. Stern. Nadměrné působení vody může značně zatížit jemné buňky nehtů (tzv. onychocyty), což může vést ke křehkosti, odlupování a lámání, říká.

To je také důvod, proč je namáčení nehtů před manikúrou špatným zvykem. Podle doktora Greena nejenže se tím nehty stávají náchylnějšími k infekcím, ale také neumožňuje, aby lak na nehtech tak dobře přilnul nebo vydržel tak dlouho.

Buďte šetrní

Podle Susan C. Taylorové, certifikované dermatoložky a odbornice na léčbu barevné pleti, je nejlepší péče o nehty šetrná. Pro začátek doktorka Taylorová doporučuje nešťourat invazivně pod nehty. "Někdy lidé vezmou špičatý konec pilníku a hrabou pod nehty, aby z nich dostali nečistoty," říká. "To nechcete dělat, protože to může oddělit nehtovou ploténku od spodního lůžka a pak může vzniknout bakteriální plísňová infekce."

Z podobných důvodů byste měli odolat nutkání používat nehty jako náhradní nástroje - bez ohledu na to, jak je to pohodlné. (Existuje spousta jiných kreativních způsobů, jak otevřít plechovku s minerálkou). A pokud si přece jen dopřejete akrylovou nebo gelovou manikúru - což byste měli dělat jen střídmě - je důležité správné odstranění. Poohlédněte se po kvalitní sadě gelových laků pro domácí manikúru, která obsahuje všechny nástroje potřebné ke správnému ošetření nehtů. "Při odlupování [akrylových nebo gelových nehtů] vlastně odlupujete vrstvy nehtu, nehtovou ploténku, a to vaše nehty oslabí - proto to není vhodné," říká doktorka Taylorová.

Zacházejte s nehty stejně jako s vlasy

Je to nové zlaté pravidlo. Vlasy i nehty jsou tvořeny keratinovými proteiny, takže je logické, že pro ošetření platí mnohá stejná pravidla. Dr. Stern říká, že jak vlasy, tak nehty mohou být nadměrným ošetřováním dehydratovány a poškozeny. Časté lakování, gely a akrylové laky působí na nehty stejně jako barvy, chemikálie a tepelné aplikace na vlasy.

Stejně jako hydratace může pomoci odstranit problémy s vlasy, jako je krepatění a roztřepené konečky, může pomoci zlepšit suché a lámavé nehty. Neexistuje žádný ekvivalent péče o nehty, jako když se druhý den staráte o vlasy, ale pokud se budete chovat tak, jako by pro mytí, péči a používání nehtů existovala pevná pravidla, pomůže vám to udržet je ve stejně dobré kondici jako vlasy.

Je třeba to zopakovat: Hydratace je klíčová. "Stejně jako byste ošetřovali vlasy bezoplachovým nebo bohatým kondicionérem, ošetřovala bych i nehtovou kůžičku, abych podpořila zdravý růst nehtů," říká doktorka Greenová.

Sledujte počasí

Zima může být pro pleť, vlasy a nehty náročným obdobím. Nejenže chladné a suché počasí může způsobit extrémní lámavost nehtů, ale podle Dr. Sterna mohou extrémní výkyvy teplot při přechodu z venkovního prostředí do interiéru způsobit další poškození. Přechod z vyhřátého domova nebo kanceláře do chladného exteriéru může podle ní způsobit opakované smršťování a roztahování nehtových buněk, což vede k jejich oslabení a následnému lámání. V zimě je rozumné vždy nosit rukavice a, hádáte správně, hydratovat, hydratovat, hydratovat, abyste ochránili pokožku rukou i nehty.

Přehodnoťte své produkty

  • Pilníky na nehty: Místo starých šmirglů, které podle doktorky Sternové "vytvářejí v nehtech mikroskopické trhlinky, které vedou k jejich štěpení a odlamování", zvolte skleněný nebo křišťálový pilník.
  • Odlakovač na nehty: V nejlepším případě byste se měli odlakovači na nehty vyhnout úplně. Protože se však většina z nás nechce zcela vzdát radosti z pěkné manikúry, je lepší používat místo nich neacetonové odlakovače, které obsahují hydratační oleje a složky.
  • Kartáček na nehty: Místo hrabání se pod nehty nástroji, jako je pilník, před kterým doktorka Taylorová varuje, použijte k vyčištění nečistot měkký kartáček na nehty. Nebo jako vynalézavou alternativu použijte náhradní zubní kartáček, který vám leží na stole.
  • Přípravky na růst nehtů: ty nepoužívejte. "Mnoho takzvaných přípravků na úpravu nebo růst nehtů na trhu jsou ve skutečnosti průhledné laky na nehty s marketingovými přísadami, které nemají žádnou vědeckou hodnotu," říká Dr. Stern.

Buďte trpěliví s růstem nehtů

Pokud patříte mezi chronické zapomnětlivce, poznáte vítězství, když vám nehty konečně vyrostou za konečky prstů. Zdravé návyky plus trpělivost se v péči o nehty vyplatí. Měli byste se však soustředit především na to, abyste zjistili, jak nehty posílit, nikoliv na řešení hádanky, jak si nechat rychle narůst nehty.

Silnější nehty mohou vést k delším nehtům, pokud budete praktikovat správnou péči o nehty, ale to vše vyžaduje čas. Pokud se potýkáte s lámavými nehty a neustálým lámáním, je rozumné nechat si nehty stříhat nakrátko, dokud nezískají sílu; pak budou mít potřebný základ pro delší růst.

Zpět do obchodu