Co je botox na vlasy?

Obsah:

 • Obsahuje botox na vlasy botox?
 • Jak botox na vlasy funguje?
 • Výhody botoxu na vlasy
 • Kdo může používat botox na vlasy?
 • Co se děje během aplikace?
 • Jaká je účinnost botoxu na vlasy?
 • Je botox na vlasy bezpečný?
 • Botox na vlasy vs. keratin
 • Závěr

botox na vlasy

 

Když se řekne slovo vrásky, možná se vám vybaví onabotulinumtoxin A (botox), běžný lék na předpis, který někteří lidé používají k vyhlazení vrásek. Ale co botox na vlasy?

Vlasy na hlavě s přibývajícím věkem ztrácejí svou plnost a pružnost, stejně jako pokožka. Nové přípravky na vlasy se prodávají jako botox na vlasy, protože mají pomoci vlasy vyplnit, uhladit a snížit jejich krepatění.

Obsahuje botox na vlasy botox?

Botox na vlasy ve skutečnosti neobsahuje složku botulotoxin, která je hlavní složkou botoxu. Místo toho se jedná o název vycházející z toho, jak přípravek funguje. Stejně jako botox funguje na základě uvolnění svalů a vyhlazení pokožky, "botox na vlasy" funguje na základě vyplnění jednotlivých vlasových vláken, čímž je pomáhá zpevnit a vyhladit.

Jak botox na vlasy funguje?

Vlasový botox je vlastně hloubkové ošetření, které pokrývá vlasová vlákna výplňovou látkou, například keratinem. Ošetření vyplní poškozená nebo tenká místa na jednotlivých vlasových vláknech, aby vlasy vypadaly plnější a lesklejší.

Složení se liší v závislosti na výrobku.

Výhody botoxu na vlasy

Neexistuje žádný stanovený seznam složek, které musí ošetření obsahovat, aby se mohlo nazývat "vlasový botox". Vzhledem k tomu, že se složky často mění v závislosti na značce výrobku, je těžké přesně říci, jaké výhody by mohl mít pro vlasy. Zde se dozvíte, jak mohou tyto složky potenciálně prospět vašim vlasům:

 • Bojuje proti volným radikálům: Kaviárový olej obsahuje vitaminy, které jsou důležité v boji proti poškození volnými radikály. Volné radikály jsou v životním prostředí a tělo produkuje přirozený antioxidant, který s volnými radikály bojuje. Jak však tělo stárne, jeho obranný mechanismus slábne a volné radikály začínají napadat vlasy, což způsobuje oxidační stres ve stárnoucích vlasech (což znamená, že degraduje nebo stárne vlasy). Vlasový botox obsahuje antioxidanty, vitamin B5 a vitamin E, které bojují proti volným radikálům.
 • Opravuje poškozené vlasy: proteiny jsou klíčové pro vlasy, které jsou suché, lámavé, křehké nebo poškozené chemickými procesy a tepelným stylingem. Nejúčinnější by bylo jíst vyváženou stravu obsahující bílkoviny, ale bílkoviny lze do pramenů vpravit také prostřednictvím kúr a šamponů.
 • Dodává vlhkost: Vlasy potřebují vlhkost a hydrataci, aby zůstaly zdravé a nelámaly se, a hloubkové kúry, jako je vlasový botox, jsou klíčem k hydrataci pramenů a zlepšení jejich pružnosti.
 • Obnovuje hebkost a lesk: Pokud jsou vaše vlasy matné, hrubé a potřebují vyživující oleje, pomůže vám toto hloubkové ošetření obnovit hebkost a dodat lesk.
 • Vyhlazuje prameny: Díky olejům, které pomáhají uzavřít vlasovou kutikulu, dokáže vlasový botox proměnit i ty nejpoškozenější vlasy v hladké a plnější prameny s menším krepatěním.

Kdo může používat vlasový botox?

Vlasový botox můžete použít, pokud máte:

 • roztřepené konečky
 • velmi jemné vlasy, kterým chybí objem nebo lesk
 • poškozené vlasy
 • krepaté vlasy
 • vlasy, které chcete narovnat

Obecně je botox na vlasy považován za bezpečný pro jakýkoli typ vlasů.

Co se děje během aplikace?

Při botoxu na vlasy se nepoužívají žádné injekce. Místo toho se jedná o kondicionér, který se aplikuje přímo do pramenů vašich vlasů. Na ošetření můžete zajít do kadeřnického salonu nebo si zakoupit přípravky, které se aplikují doma.

Ošetření začíná šamponem, který otevře vlasové kutikuly a připraví prameny na kondicionér. Botox se poté aplikuje do pramenů vlasů vmasírováním přípravku od kořínků ke konečkům. Ošetření se ponechá na mokrých vlasech po určitou dobu, obvykle 20 až 90 minut.

Někteří kadeřníci mohou zvolit opláchnutí přípravku před vysušením a narovnáním vlasů žehličkou. Jiní kadeřníci mohou nechat přípravek na vlasech i během sušení a rovnání vlasů, aby přípravek lépe pronikl do pramenů vlasů.

Výsledky ošetření vlasů botoxem uvidíte ihned po vysušení vlasů.

Jaká je účinnost botoxu na vlasy?

Botox na vlasy je v současné době oblíbeným trendem a existuje mnoho domácích verzí, které o sobě tvrdí, že jsou pravé. Je těžké zjistit, jak dobře tyto výrobky fungují a zda jsou jejich složky kvalitní.

Nejlepší možností, jak dosáhnout dobrých výsledků, by bylo navštívit důvěryhodný salon a požádat tamního kadeřníka o doporučení na ošetření. Kadeřníci mohou nakupovat výrobky od ověřených prodejců, takže vědí, že dostávají ty nejlepší výrobky od důvěryhodných prodejců.

Účinky botoxu na vlasy mají trvat 2 až 4 měsíce, i když přesný časový rámec se u jednotlivých osob liší. Pro udržení výsledků se doporučuje používat šampon s nízkým obsahem sulfátů nebo bez sulfátů.

Je botox na vlasy bezpečný?

Použití přípravku je považováno za bezpečné, i když jako u každého ošetření vlasů existuje riziko podráždění pokožky nebo alergické reakce. Aby se snížilo riziko škodlivých vedlejších účinků, nemělo by ošetření přijít do kontaktu s pokožkou.

Nesmí se zaměňovat s keratinovou kúrou, což je chemické ošetření, které vlasy vyhlazuje a zbavuje je krepatění, botox na vlasy je nechemické, hloubkově ošetřující ošetření, které umožňuje, aby vaše vlasy byly hladší a hydratovanější. Mnoho keratinových ošetření obsahuje chemickou látku formaldehyd, která se používá k uzamčení a zmrazení vlasových vláken do rovné polohy, zatímco vlasový botox přidává do vlasů přírodní složky.

Botox na vlasy vs. keratin

Keratinová ošetření jsou chemická ošetření, která často obsahují formaldehyd. Formaldehyd se používá k "uzamčení" nebo "zmrazení" vlasových vláken do rovné polohy, aby zůstala hladká. Ačkoli formaldehyd používaný při těchto ošetřeních vyvolává určité obavy, protože formaldehyd je karcinogen, přináší dlouhodobé výsledky.

Keratinové vlasové kúry jsou obvykle o něco levnější, pokud si je koupíte sami.

Botox na vlasy je naproti tomu pouze kondicionér a při jeho působení se nepoužívají žádné chemické reakce. Botoxové kúry na vlasy neobsahují žádný formaldehyd.

Závěr

Pokud hledáte řešení, jak své vlasy uhladit a dodat jim plnější a lesklejší vzhled, může vám pomoci botoxová kúra na vlasy. Připravte si několik stovek a navštivte důvěryhodný salon, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků.

Přestože vlasový botox ve skutečnosti nepoužívá skutečný botox, dodává řadu přírodních, vlasy vyživujících složek. Vitamíny, antioxidanty a proteiny společně napravují poškození, bojují proti oxidačnímu stresu, obnovují každý pramen vlasů a dodávají jim přirozený lesk a zářivost. Navíc tento typ ošetření může prospět každému a nemá prakticky žádné nevýhody, takže na rozdíl od zvažování možností, zda si nechat aplikovat skutečný botox, by rozhodnutí pro botox na vlasy nemělo být tak velkým rozhodnutím.

Zpět do obchodu