Jak chránit dlouhé vlasy během spánku

Obsah:

  • Několik tipů, jak správně ošetřovat vlasy během spánku
  • Měli byste nosit vlasy nahoru, nebo dolů?
  • Co nedělat s dlouhými vlasy
  • Závěr

Vlasy během spánku

Ochrana dlouhých vlasů během spánku se může stát trochu zapeklitou situací. Pokud jste se někdy probudili s dlouhými vlasy stočenými do klubíčka, zamotanými nebo matnými, znáte ten boj.

Pokud máte dlouhé vlasy, může spánek bez jejich řádné úpravy vést k něčemu víc než jen ke špatnému dni s vlasy. Časem mohou vaše spánkové návyky vést k lámání vlasů a jejich dalšímu poškození.

Pojďme se věnovat základům spaní s dlouhými vlasy. Bez ohledu na to, jaký typ vlasů máte a zda jsou barvené nebo chemicky narovnané, zde je několik tipů, jak se k vlasům během spánku správně chovat.

Několik tipů, jak správně ošetřovat vlasy během spánku

Většina osvědčených způsobů, jak chránit dlouhé vlasy během spánku, se zaměřuje na produkty, které používáte během noci, a na strategie péče o vlasy, které zabraňují jejich lámání. Svou roli mohou hrát také faktory prostředí, jako je vlhkost vašich vlasů a lůžkovin.

Používejte hedvábný nebo saténový povlak na polštář.

Toto je důležitý bod. Pokud máte tendenci se v posteli převalovat, vaše vlasy se při každém pohybu třou o vlákna polštáře. To může vlasy namáhat a vést k jejich krepatění. V konečném důsledku může také způsobit jejich lámání.

Povlak na polštář s hedvábnými nebo saténovými vlákny může tření vlasů během spánku snížit. Jako bonus mohou tyto typy povlaků na polštář snížit natahování a namáhání pokožky během spánku, což pomáhá předcházet vráskám způsobeným stárnutím. Na rozdíl od bavlny jsou satén a hedvábí hypoalergenní a chladivá vlákna.

Načasujte si sprchování jinak

Pokud jdete spát s byť jen malým množstvím vlhkosti ve vlasech, může to přispět k tomu, že ráno budou vlasy křehké nebo matné. Vlasová vlákna jsou nejslabší, když obsahují vlhkost. I ten nejspokojenější spáč během spánku trochu pohne hlavou a tento pohyb může způsobit, že se mokré vlasy zamotají.

Pokud vám to váš časový rozvrh dovoluje, snažte se umýt si vlasy v hodinu, kdy měly dostatek času uschnout, než se vydáte do postele. Nezapomeňte zakončit sprchování proudem chladnější vody, abyste pomohli uzavřít vlhkost ve vlasech. Těsně před spaním si také můžete vlasy úplně vyfénovat a použít některý z níže uvedených návrhů na styling, aby vaše vlasy vypadaly svěže a hříva se nezamotávala.

Zabalte si vlasy do šátku nebo šály.

Když si vlasy zabalíte do šátku nebo šály, nebudete muset usínat kvůli tomu, že si zničíte čerstvě upravené vlasy. V závislosti na typu vašich vlasů můžete raději použít hedvábný nebo saténový materiál, abyste ještě více snížili tření během spánku.

Pečlivým zabalením vlasů a zastrčením zatoulaných vlasů z krku se také vyhnete vlhkosti nebo potu, které by mohly vlasy matovat.

Spaní se zabalenými vlasy je nejlepší, pokud se chcete probudit s hladkým a rovným účesem. Pokud do zabalených vlasů přidáte dlouhé sponky, budou vaše vlasy extra bezpečné a efekt narovnání se zvýší. Po probuzení si vlasy rozčešte a ráno můžete vyrazit.

Česání před spaním

Zvažte zařazení dalšího typu česání do své rutiny před spaním. Pokud si před spaním vyčešete vlasy ze zacuchaných nebo zacuchaných vlasů, budete aktivně upravovat své zacuchané a matné vlasy. Nemusíte tomu věnovat mnoho času. V závislosti na typu vašich vlasů postačí k rozčesání vlasů před tím, než je na noc upravíte a půjdete spát, jednoduchý pádlový kartáč nebo hřeben se širokými zuby.

Vyberte si hedvábné nebo saténové gumičky do vlasů.

Elastické gumičky do vlasů jsou obvykle řešením, když chcete vlasy na večer zajistit. Tyto gumičky však mohou ve skutečnosti zatěžovat vlasy a pokožku hlavy, protože vlasy stahují dozadu. Toto tření způsobuje krepatění a lámání vlasů. Stejně tak můžete spát s gumičkou ve vlasech.

Místo toho si vlasy svažte do horního uzlu pomocí látkové gumičky z hedvábí nebo saténu, hádáte správně. Vlasy si tak odpočinou od tření. Je méně pravděpodobné, že se probudíte s viditelným „důlkem“ ve vlasech v místě, kde jste si je stáhli, takže ráno ušetříte drahocenný čas na úpravu.

Chraňte konečky vlasů esenciálním olejem

Konečky vlasů mohou být během spánku nejvíce poškozené. I když spíte na zádech, může se stát, že si rozdrtíte delší prameny, aniž byste o tom věděli.

Konce vlasů můžete ochránit použitím esenciálních olejů před spaním. Arganový olej, mandlový olej, jojobový olej nebo dokonce kokosový olej jsou dobrým začátkem. Zajistěte si vlasy do copu nebo látkovou gumičkou a pak třením dlaní o sebe zahřejte několik kapek oleje mezi dlaněmi. Stačí jen trochu. Naneste olej na vlasy a zaměřte se zejména na konečky. To pomůže uzavřít vlasy proti tření a zabrání roztřepeným konečkům.

Kondicionování vlasů během spánku

To, že by vaše vlasy měly být suché, když spíte, neznamená, že by měly být suché a dehydratované, když se probudíte. Pokud se často probouzíte s krepatými vlasy, které se těžko krotí, může být řešením kondicionér na vlasy. Před úpravou a zajištěním vlasů na noc můžete své prameny posílit během spánku nastříkáním kondicionéru s obsahem bílkovin nebo keratinu.

Nejlepší bezoplachový kondicionér se liší v závislosti na typu vašich vlasů. Vlasům se sklonem k vysušování se bude dařit s kondicionérem, který je hydratuje. Vlasům, které mají tendenci se mastit, může prospět kondicionér s lehčím složením s rostlinnými výtažky a bez mnoha dalších přísad. Nejlepší volbou jsou přípravky ve spreji, které jsou určeny k aplikaci na suché vlasy.

Spánek s copánky

Pokud se chcete probouzet s vlnitými vlasy, místo abyste se s nimi museli trápit, zkuste si před spaním zaplést dlouhé vlasy do copu. Hodí se jakýkoli typ copu, ať už se jedná o jeden cop, několik menších copů, nebo dokonce francouzský cop, pokud chcete mít fantazii.

Místo gumičky cop upevněte dole malou gumičkou. Pokud chcete vlasy více chránit, můžete cop na hlavě stylizovat jako horní uzel nebo ho jednoduše omotat a upevnit na hlavě, dále od zátylku. Vlasy tak budou chráněny před potem, vlhkostí a třením.

Používejte vlasové sérum nebo masku na vlasy

Lehké vlasové sérum může pomoci zkrotit krepatění vlasů během spánku, stejně jako maska na vlasy, kterou lze bezpečně používat během noci. Mějte na paměti, že žádným přípravkem, který v noci používáte, nechcete vlasy zvlhčovat ani zvětšovat vlasové folikuly. Snažíte se pouze dodat a uzamknout vlhkost, aniž byste vlasy zatěžovali nebo třeli.

Vyhněte se jakýmkoli výrobkům s kyselou složkou (jako je kyselina citronová nebo jablečný ocet), protože ty není bezpečné nechávat na vlasech déle než 6 hodin. Vyhněte se také složkám s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou vejce, které mohou vlasy zatěžovat a zvyšovat pravděpodobnost lámání. Používejte lehké rostlinné látky (například mátový olej nebo aloe vera), které mohou zapečetit lesk, stimulovat pokožku hlavy a usnadnit ranní rozčesávání.

Zapojte do ložnice ventilátor nebo zvlhčovač vzduchu

Jakákoli forma tepla může ze vzduchu odčerpávat vlhkost, což má negativní vliv na vaše vlasy. To se může týkat i topení v ložnici.

Udržujte v místnosti proudící vzduch pomocí ventilátoru, abyste se v noci nepotili a neprobouzeli se s vlhkými vlasy. Můžete také zvážit použití zvlhčovače vzduchu, který vrátí do vzduchu v ložnici vlhkost.

Měli byste nosit vlasy nahoru nebo dolů?

Nejlepší způsob, jak chránit dlouhé vlasy během spánku, je jemně je zajistit. Spánek s volně poletujícími kadeřemi může znít malebně, ale ve skutečnosti se pravděpodobně probudíte se zpoceným a zamotaným nepořádkem, pokud nenajdete způsob, jak vlasy přes noc zajistit.

Tajemství spočívá v tom, že si vlasy během spánku nesmíte přitáhnout k hlavě tak pevně, aby tlačily na pokožku hlavy. Vlasy by měly být dostatečně zajištěné, aby se nemohly zamotat nebo zacuchat, ale neměly by být upravené tak, aby podporovaly tření nebo lámání.

Mezi dobré možnosti nošení vlasů do postele patří:

  • volný, funkční horní uzel na temeni hlavy a upevněný látkovou gumičkou.
  • jeden nebo více volných copů na zátylku.
  • vlasy zabalené do šátku nebo turbanu.

Co nedělat s dlouhými vlasy

Co nedělat s vlasy večer, může být stejně důležité jako dodržování výše uvedených tipů a šetrné zajištění vlasů na večer. Vzhledem k tomu, že dlouhé vlasy jsou náchylné k lámání a zamotávání, je obzvláště důležité mít tyto věci na paměti, když se snažíte uchovat delší prameny.

  • Nespěte s vlasy staženými do culíku. Použijte některý z výše uvedených stylů, například volný drdol nebo cop.
  • Vyhněte se kovovým sponkám a gumičkám. Vyberte si vhodnější řešení na spaní, například saténovou gumičku.
  • Nespěte s mokrými vlasy. A i když se tomu nemůžete vyhnout, před usnutím si vlasy alespoň upravte a rozčesejte.

Závěr

Je možné chránit (a dokonce vyživovat) své dlouhé vlasy během spánku. Tento proces může zahrnovat trochu pokusů a omylů, takže možná budete chtít vyzkoušet výše uvedené tipy jeden po druhém, abyste zjistili, co vám vyhovuje.

Při rozhodování o tom, co by mohlo nejlépe fungovat, zvažte svůj typ vlasů a to, zda vaše vlasy již nejsou poškozené chemickým ošetřením. Pokud vás trápí lámavost a krepatění vlasů, zeptejte se odborníka na péči o vlasy, zda nemá nějaké další nápady na vaše konkrétní problémy.

Zpět do obchodu