Jak užívat kolagenové doplňky

Obsah:

  • Co je kolagen a měl bych ho užívat?
  • Podporují kolagenové doplňky pružnost pokožky?
  • Jak užívat kolagenové doplňky?
  • Vyplatí se užívat kolagenové doplňky?
  • Něco málo o našich kolagenových doplňcích stravy

kolagen111

Předpokládá se, že kolagenové doplňky prospívají pokožce, vlasům, nehtům, kostem a dalším strukturám. Na trhu jsou stovky kolagenových doplňků ve formě prášků, kapslí a nápojů, obvykle pocházejících z hovězích a mořských zdrojů, ale rady, kdy a jak kolagenové doplňky užívat, se liší. Není divu, že jsou lidé zmatení, a proto níže uvádíme stručný návod, jak užívat kolagenové doplňky.

Co je to kolagen a měl bych ho užívat?

To je nejčastější otázka. Kolagen je nejrozšířenější bílkovinou v našem těle. Nachází se v kůži, svalech, cévách a dalších tkáních a strukturách a jeho hlavní úlohou je dodávat těmto systémům pevnost. Produkce kolagenu se s věkem snižuje, a protože k udržení našich kloubů a kůže je zapotřebí dostatek kolagenu, mnoho spotřebitelů se rozhodne zařadit do svého jídelníčku kolagenový doplněk.

Podporují kolagenové doplňky pružnost pokožky?

Kromě úbytku kolagenu v důsledku stárnutí začíná pokožka ztrácet také elastin, což je bílkovina, která umožňuje pokožce se napnout a vrátit se do původního tvaru. Tato ztráta pružnosti má za následek povislou, vrásčitou nebo zvětralou pokožku.

Jedna malá tříměsíční studie ukázala, že užívání kolagenu, přesněji kolagenových peptidů, vedlo již od čtvrtého týdne k výraznému zlepšení pružnosti a pevnosti pokožky. Samostatná studie zjistila, že užívání kolagenu spolu s dalšími složkami, jako je kyselina hyaluronová, výrazně zvýšilo pružnost, hydrataci a hladkost pokožky.

Jak užívat kolagenové doplňky stravy?

Na to, jak užívat kolagenové doplňky, existují různé názory a níže uvádím svá doporučení:

Kolagen na lačno?

Pokud jste se rozhodli zavést kolagenový doplněk, kdy byste ho měli užívat? Kolagenové doplňky můžete užívat kdykoli během dne s jídlem nebo bez jídla. Pro dosažení nejlepších výsledků je rozhodně lepší užívat kolagenové doplňky nalačno, protože žaludeční kyselina může kolagen denaturovat, čímž se část z něj stane nepoužitelnou. Potřebujeme, aby byl kolagen chráněn před žaludeční kyselinou, ale aby byl ve střevech rozložen enzymy trávícími bílkoviny na menší částice, které se pak mohou vstřebat do krevního oběhu.

Mám užívat kolagen ráno nebo večer?

Neexistují žádné důkazy o tom, že by užívání kolagenu v určitou denní dobu mělo nějaký význam. Protože však regenerační procesy v těle, včetně těch kožních, probíhají nejintenzivněji v časných ranních hodinách, nebylo by na škodu užívat kolagen večer, ale pokud se to ukáže jako obtížné, netrapte se tím a jednoduše si ho vezměte, kdykoli to půjde.

Kolagen s vitaminem C?

Často slýcháte, že kolagen by se měl užívat s vitaminem C, aby se maximalizovaly jeho účinky, a to je do jisté míry pravda. Vitamin C tělo rozhodně potřebuje k produkci kolagenu. Většina z nás se domnívá, že vitamin C získáváme v dostatečném množství v rámci stravy, ale studie naznačují opak jednoduše proto, že vitamin C se podílí na mnoha procesech v našem těle a snadno se vylučuje, což vede k tomu, že se v krevním oběhu nedostává optimální množství.

Doporučuji užívat vitamin C bez ohledu na to, zda se rozhodnete užívat kolagenové doplňky stravy, nebo ne. Pokud se rozhodnete užívat kolagen, není nutné současně užívat vitamin C, abyste získali plný přínos kolagenu. Užívání kyselého vitaminu C nebo dokonce pufrovaných doplňků vitaminu C jednoduše nemůže tělu poskytnout vysoké dávky.

Co je lepší, kolagen nebo kyselina hyaluronová?

Kolagen je bílkovina potřebná k udržení našich struktur a žláz, zatímco kyselina hyaluronová působí spolu s kolagenem na hydrataci a zajištění pružnosti kloubů a také pokožky. Proto se domnívám, že obě tyto přírodní látky jsou důležité a měly by se užívat společně. Náš kolagen COLOXIO GOLD a COLOXIO COMPLEX obsahuje také kyselinu hyaluronovou.

Rybí kolagen, hovězí kolagen nebo veganský kolagen?

Existuje několik typů kolagenu, z nichž každý se skládá z různých peptidů nebo aminokyselin získaných z hovězího nebo rybího zdroje. Ujistěte se, že kupujete hydrolyzovaný kolagen, protože v této formě byly řetězce aminokyselin rozloženy na menší řetězce, díky čemuž je tělo snáze vstřebává a využívá.

Hovězí i rybí kolagen obsahují kolagen typu 1, prolin a glycin, ale na rozdíl od hovězího kolagenu jsou peptidy rybího kolagenu mnohem menší, takže se snáze tráví a vstřebávají, čímž zaplavují kůži a klouby touto výživnou látkou, která posiluje kůži a kosti. Jedna konkrétní studie ukázala, že u účastníků, kteří užívali rybí kolagen v kombinaci s antioxidanty po dobu dvou měsíců, se výrazně zlepšila pružnost a vlhkost pokožky.

Vyplatí se užívat kolagenové doplňky?

Zhruba od 25 let věku se obsah kolagenu v našem těle snižuje rychlostí přibližně 1,5 %, takže do 40 let věku se jeho hladina sníží o neuvěřitelných 30 %.

Vědci zkoumají kolagen již od počátku 70. let 20. století. Některé studie naznačují, že určité typy kolagenních peptidů jsou účinné na klouby a pomohly mnoha lidem trpícím zánětlivými střevními problémy. Mnoho lidí užívá kolagen na pleť a často uvádějí jeho výhody, ale kolem kolagenových doplňků a jejich přínosu pro kůži, klouby a další struktury je stále mnoho kontroverzí.

Pokud máte v úmyslu užívat kolagen pro pleť nebo jiné účely, ujistěte se alespoň, že se jedná o mořský nebo rybí kolagen kvůli jeho menší molekulární struktuře, a také se ujistěte, že je kolagen hydrolyzovaný, což zajišťuje jeho využití v organismu.

Něco málo o našich kolagenových doplňcích stravy

V našem internetovém obchodě nabízíme 4 druhy kolagenů.

Coloxio Complex: co by vás mělo na tomto doplňku stravy nejvíce zajímat? Vysoká vstřebatelnost a využitelnost. Obsah kolagenních peptidů - 5000 miligramů v jednom sáčku - je velmi vysoký i ve srovnání s jinými kolagenními doplňky na trhu. Balení obsahuje 30 praktických sáčků, které si můžete snadno vzít s sebou, ať už cestujete kamkoli. Z každého sáčku si můžete kdykoli během dne namíchat lahodný nápoj.

Coloxio Gold: je to náš výrobek s nejvyšším obsahem kolagenních peptidů! Množství 6000 miligramů v jednom sáčku je neobvykle vysoké i ve srovnání s ostatními kolagenovými doplňky na trhu. Jednoduše přidejte náš prášek Coloxio Gold do vody, jakéhokoli ochuceného nápoje nebo jídla a začněte vypadat a cítit se mladší díky jeho účinkům na zvrácení věku! Každý sáček Coloxio Gold je obohacen o hydrolyzovaný kolagen, kyselinu hyaluronovou, vitamin C, zinek a selen.

Activegen Collagen: Přípravek s jedinečnou kombinací účinných látek, které mají příznivý vliv na zlepšení pružnosti a hydratace pokožky. Doplněk stravy s kolagenními peptidy a vitaminem C ve formě prášku, který si můžete vychutnat namíchaný jako lahodný nápoj s citrusovou příchutí. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu a správné funkci kostí, chrupavek a pokožky. Proto je kombinace kolagenních peptidů a vitaminu C opravdu účinným duem!

Coloxio: co by vás mělo na tomto doplňku stravy Coloxio nejvíce zajímat? Vysoká vstřebatelnost a využitelnost. Vysoký obsah kolagenních peptidů (3 000 miligramů v jednom sáčku) a vitaminu C 160 mg spolu s kyselinou hyaluronovou 50 mg a prvky, jako je zinek nebo selen, tvoří skvělý koktejl pro vaši krásu a zdravý pohyb bez bolesti. Balení obsahuje 30 praktických sáčků, které si můžete snadno vzít s sebou na cesty. A kdykoli během dne si můžete namíchat lahodný nápoj s osvěžující citrusovou příchutí.

Prohlédněte si naši nabídku kolagenů a vitamínů ZDE.

Zpět do obchodu