Měli byste si obličej mýt studenou vodou?

Obsah:

  • Studená voda a pleť
  • Výhody studené vody
  • Nevýhody studené vody
  • Studená vs. horká voda
  • Proč je teplá voda nejlepší
  • Jak často byste si měli mýt obličej?
  • Tipy pro udržování čistoty obličeje
  • Závěr

Mytí obličeje studenou vodou může pomoci podpořit krevní oběh, předcházet akné a zmírnit záněty. Může však také zabránit vyplavování nečistot z pórů.

Tímto způsobem se zbavíte nečistot, jako je špína, nečistoty a bakterie, a zanecháte svou pleť čistou a svěží.

Situace se může zkomplikovat, když si nejste jisti, kolikrát denně byste si měli obličej mýt, jaké produkty používat, nebo dokonce jakou teplotu vody používat. Teplou? Horká? Studená?

V tomto článku se kromě odborných tipů na mytí obličeje dozvíte, zda je pro vaši pleť lepší studená nebo horká voda.

 

Studená voda a pleť

Mytí studenou vodou ovlivňuje pokožku mnoha pozitivními způsoby. Jedním z těchto potenciálních přínosů je například prevence akné.

Horká voda totiž odstraňuje oleje, které mohou způsobit vyrážky.

V důsledku toho může vaše pleť začít produkovat ještě více . v tomto případě může studená voda odvést vynikající práci při regulaci hladiny oleje.

Studená voda může být také lepší pro některé kožní onemocnění, jako je ekzém. Horká voda způsobuje, že se cévy více rozšiřují, takže vaše pleť vypadá červenější.

Výhody studené vody

Než se ponoříte do studené vody, podívejte se na tyto výhody.

Studená voda může být prospěšná zejména pro suchou pleť nebo pleť se sklonem k akné. Pokud máte chronicky suchou pleť, horká voda může snížit hladinu kožního mazu (mastnoty) a problém zhoršit, proto je studená voda dobrou alternativou.

Ta je pro pleť prospěšná z řady důvodů, konkrétně snižuje výskyt pórů a proplachuje obličej.

Několik zdravotních přínosů najdete také u studené sprchy, což je jakákoli sprcha s teplotou vody nižší než 21 °C .

Mezi výhody studené sprchy - a jakékoliv formy vodoléčby - patří zlepšení krevního oběhu, zvýšení hladiny endorfinů a zrychlení metabolismu.

keratin

Nevýhody studené vody

Používání studené vody na obličej má i některé nevýhody.

Protože studená voda zužuje póry, mohou se v nich zachytit bakterie a nečistoty, které se neodstraní tak snadno jako při použití teplé vody.

Doporučuje se nejprve si obličej omýt vlažnou vodou, aby se odstranil veškerý make-up a nečistoty z celého dne. Poté obličej opláchněte studenou vodou, abyste stáhli póry a podpořili krevní oběh pro zdravý lesk.

Studená VS horká voda

Stále se nemůžete rozhodnout, jakou teplotu vody na obličej použít? Tento přehled výhod a nevýhod studené vody by vám měl pomoci.

Mytí obličeje studenou vodou zvyšuje průtok krve.

Výzkumy ukazují, že působení chladu zvyšuje průtok krve do exponovaných oblastí.

Zvýšený průtok krve pak poskytuje pokožce lepší ochranu před volnými radikály, například znečištěním, a může jí dodat zdravější vzhled.

Váš obličej nemusí být tak čistý

Protože se přebytečné oleje ve studené vodě nerozpouštějí, nebude váš obličej tak čistý, jak by mohl být. To může vést k ucpání pórů a vzniku výronů.

 

Proč je teplá voda nejlepší

Teplá voda napomáhá otokům, takže póry vypadají menší, zatímco studená voda snižuje otoky.

Akademie dermatologů doporučuje mýt si obličej vlažnou vodou.

Je to ideální střední cesta pro všechny typy pleti, protože horká voda zbavuje pleť ochranných olejů, které pomáhají udržovat vlhkost.

Další výhodou mytí obličeje teplou vodou je, že umožňuje lepší vstřebávání přípravků péče o pleť.

Je důležité rozhodnout se pro určitou teplotu a držet se jí. Odborník varuje, že pokud vystavíte pokožku extrémním teplotám vody, například přechodu z horké na studenou, riskujete poškození malých kapilár pod pokožkou.

Jak často byste si měli mýt obličej?

Obecně platí, že byste si měli obličej mýt dvakrát denně - ráno a večer. Příliš časté mytí může pokožku vysušit a způsobit její podráždění.

Na povlacích polštářů se hromadí alarmující množství bakterií, proto je důležité rychlé ranní čištění před nanesením hydratačního krému.

Toto každodenní mytí je důležité také proto, že pomáhá snižovat otoky, které často máme po prvním probuzení.

Odborník dodává, že večerní mytí je nezbytné k odstranění veškerého make-upu a nečistot, které se během dne z pleti nahromadily.

Tipy pro udržování čistoty obličeje

Buďte šetrní. Akademie dermatologie doporučuje čistit obličej konečky prstů a poté jej osušit měkkým ručníkem.

Zbavte se potu. Odborník říká, že byste si měli obličej umýt po každém tréninku, protože pot může ucpat póry.

Zůstaňte hydratovaní. Udržujte svou pleť hydratovanou každodenní konzumací dostatečného množství vody. Odborníci na zdraví doporučují osm osmdesát sklenic denně.

Produkty používejte uvážlivě. Složky, které byste měli hledat v přípravcích na mytí obličeje, závisí výhradně na typu vaší pleti. Odborník vysvětluje, že většina čisticích přípravků s aktivními složkami nesedí na obličeji dostatečně dlouho, aby byly plně účinné. Místo toho je lepší používat jemný čisticí přípravek na obličej a poté séra a pleťové vody s potřebnými aktivními látkami, jako je kyselina salicylová, kyselina glykolová, kyselina mléčná, vitamin C a další.

Závěr

Pokud chcete s péčí o pleť udělat pořádný rozruch, zkuste si obličej umýt ve studené vodě. Má to mnoho výhod, například stahování pórů, prevenci akné a probuzenější vzhled obličeje.

Pro většinu potřeb péče o pleť byste však měli používat vlažnou vodu.

Můžete se také poradit s dermatologem nebo jiným odborníkem na péči o pleť, abyste zjistili, co je pro vaše individuální potřeby nejlepší.

Zpět do obchodu