Laktózová intolerance a probiotika

Laktózová intolerance - mám citlivost na mléčné výrobky...

Zde se dozvíte, jak mohou probiotika bez mléčných výrobků zkrotit příznaky.
Zjistěte, proč jsou probiotika, takzvané přátelské bakterie, tak dobré pro vaše střeva... 

Obsah článku:

  • Co způsobuje intoleranci laktózy?
  • Proč mají probiotika takový význam?
  • Proč probiotika bez laktózy

1. Laktózová intolerance - Co ji způsobuje?

Alergie a citlivost na mléčné výrobky nejsou vůbec vzácné. Pokud nemáte problém s mléčnými výrobky, pravděpodobně znáte někoho, kdo ho má.
Dr. Mary Ellen Sandersová, výkonná vědecká pracovnice Mezinárodní probiotické a prebiotické asociace, říká, že skutečná intolerance mléčných výrobků může mít dvě podoby. "Lidé mohou mít intoleranci laktózy, což znamená, že neprodukují dostatek laktázy, aby mohli strávit laktózu v mléčných výrobcích," říká Sandersová.
Druhá možnost? Alergie na mléčné bílkoviny. Upozorňuje, že tato cesta "je u dospělých poměrně vzácná, ačkoli asi 2 % dětí mohou mít tuto alergii". Alergie na mléčné výrobky může způsobit reakci, která se projevuje od průjmu přes bolesti břicha až po kopřivku. 

U lidí s intolerancí laktózy se skutečná alergická reakce neprojevuje. Při intoleranci laktózy se laktóza obsažená v mléčných výrobcích dostává do tlustého střeva nestrávená. Odtud je metabolizována střevními mikroby, což vám způsobuje nepříliš příjemné vedlejší účinky, jako je průjem, křeče, nadýmání, plynatost a další.
Jedním ze způsobů, jak se těmto příznakům vyhnout, je nekonzumovat kravské mléko. Pokud však máte rádi sýry a jiné mléčné výrobky, mohou vám pomoci [bezmléčná] probiotika.

Laktozova intolerance a probiotika

 

  

2. Proč mají probiotika takový význam?

Užívání probiotik pomáhá snižovat citlivost na mléčné (a jiné!) výrobky. Nepotvrzené důkazy jsou všude.
Co vlastně probiotika dělají s vašimi střevy? Co dělá z bakterií sílu usnadňující trávení?
Především, ne všechna probiotika jsou funkční i v trávicím traktu. Ta, která jsou, však mohou trávení napomáhat několika způsoby.
Probiotika napomáhají lepšímu trávení. "Zlepšují pohyb střev, což je důležité proto, aby se potrava "nezasekla" nebo nezadržela příliš dlouho, což by vedlo k hnilobnému procesu." Krásné! Probiotika také pomáhají rozkládat a trávit potravu, díky čemuž jsou živiny v potravě lépe dostupné pro vstřebávání.

Probiotika bez laktózy a lepku zvolte mezi mezi Hisbiotix probiotika, LIVSANE laktoaktivní kapsle se zinkem, LINEX Forte, nebo Imunoglukan SynBio. Ať už vyberete jakákoliv, užívejte 1 tobolku denně s jídlem.

  

3. Laktózová intolerance - probiotika bez laktózy

Probiotika mohou také měnit potraviny při jejich trávení. Mezi příklady patří přeměna potravin na vitaminy skupiny B a další metabolity. Tyto metabolity hrají klíčovou roli při řízení metabolismu, snižování zánětů, zvyšování spalování tuků a udržování zdravého imunitního systému. Probiotika také zmírňují zažívací potíže, jako je plynatost nebo nadýmání.

Probiotika v podstatě pomáhají celému vašemu střevu být tou nejlepší možnou verzí sebe sama. Ale co lidé s nesnášenlivostí mléčných výrobků? Neexistují rozsáhlé vědecké studie, které by se zabývaly tím, jak probiotika působí konkrétně na lidi s nesnášenlivostí mléka, ale existují vědecké důkazy pro alergie obecně. Jedna rozsáhlá studie zjistila, že konzumace probiotických potravin významně snižuje výskyt alergií a astmatu.

 

Pokud trpíte intolerancí laktózy a chcete dát svá střeva do pořádku, aby byla schopna zvládat mléčné výrobky, [bezmléčná] probiotika mohou být tou správnou cestou! Před přidáním doplňků stravy nebo radikální změnou jídelníčku je však vždy dobré poradit se se svým lékařem. Také se nechcete bezhlavě vrhat do stravy plné probiotických potravin, pokud na ně nejste zvyklí. Začít s příliš velkým množstvím probiotik může způsobit opak toho, co chcete, a dočasně zhoršit žaludeční potíže. Jako vždy mohou vedlejší účinky zahrnovat průjem, nadýmání a plynatost.

 

Zpět do obchodu