10 největších výhod užívání multivitamínových kapslí

Obsah:

  • Co jsou multivitamínové kapsle?
  • Jsou multivitamínové kapsle vše, co potřebujeme?
  • Co multivitamínové kapsle obsahují?
  • Zdravotní přínos multivitaminových kapslí
  • Závěr

Vitamíny jsou hlavními stavebními kameny těla a pomáhají vám udržovat dobré zdraví. Někteří se domnívají, že multivitaminové doplňky mohou také kompenzovat špatné stravovací návyky a dokonce snížit riziko chronických onemocnění.

Snažíme se správně jíst, více cvičit a lépe spát, ale základní živiny nám nějak chybí. Snažíme se o rovnováhu, abychom zvýšili wellness, vyrovnali se se stresem, špatným spánkem a nedostatky ve stravě, které v našem těle vznikají z našeho rušného života.

Pro doplnění chybějících živin většina z nás hledá pomoc v multivitamínu, který se užívá jednou denně.

 

Co jsou multivitaminové kapsle?

Multivitamíny jsou kombinací různých vitaminů a minerálních látek obsažených v potravinách. Denní užívání multivitamínu nám může pomoci doplnit chybějící živiny a přirozeně posílit naše zdraví. Multivitamíny představují okamžitý způsob, jak splnit naše denní nutriční požadavky a získat denní dávku všech vitamínů a minerálů.

Věděli jste, že?

  • Užívání multivitaminů se v posledním desetiletí výrazně zvýšilo.
  • Užívání multivitaminů je častější u lidí s vyšším vzděláním.
  • Užívání multivitaminů je častější mezi ženami než mezi muži.
  • Nejčastěji používané multivitamínové doplňky obsahují vitamin D a vápník.

Jsou multivitamínové kapsle vše, co potřebujeme?

Pokud je strava dobře vyvážená, nemusíme denní multivitamín ani specifické vitaminové tablety potřebovat. Jsou však situace, kdy je potřebujeme. Například ženy v plodném věku by měly každý den užívat tabletu kyseliny listové.

Užívání více vitaminů přizpůsobených vašim potřebám je lepší než užívání jednoho multivitaminu, ale najít specifický doplněk a vitamínovou rutinu může být obtížné a časově náročné. Někdy je lepší užívat jednu multivitamínovou kapsli než užívat více tablet různých vitaminů.

Důrazně doporučuji doplňování vápníku a vitaminu D může pomoci budovat kosti a zastavit nástup osteoporózy u žen, které dosáhly menopauzy. To jim pomůže udržet si zdraví kostí i ve vyšším věku.

Co multivitamínové kapsle obsahují?

Jak název napovídá, obsahují různé vitaminy spolu s minerálními látkami. Lidské tělo potřebuje pro zdravý růst třináct vitaminů a šestnáct minerálních látek.

Multivitaminové doplňky mohou obsahovat i další složky, jako jsou byliny, aminokyseliny a mastné kyseliny.

Dovolte mi, abych vám o multivitamínech něco řekl! Multivitamíny jsou osvědčeným zdrojem mnoha vitaminů, ale mohou s sebou přinášet i překvapivé problémy. Ano, čtete správně. Výzkumné studie naznačují, že nadměrná konzumace vitaminu D, tj. více než 1 200 mg denně, může vést ke zvýšenému riziku vzniku ledvinových kamenů. Důrazně doporučuji konzumovat multivitamíny se souhlasem lékaře.

Zdravotní přínos multivitamínových kapslí

Zvyšuje hladinu energie

Když naše tělo nesplňuje výživová kritéria, můžeme se cítit slabí a letargičtí. Pravidelné užívání multivitaminových kapslí podle doporučení lékaře vám může pomoci získat zpět energii. Užívání multivitamínů a dodržování zdravého životního stylu vás může udržet energické a fit.

Posiluje imunitní systém

Mezi výhody multivitaminových kapslí patří posílení imunitního systému, pokud obsahují vitamin C, vitamin E a vitamin D. Vitamin C a vitamin E jsou antioxidanty, které pomáhají zmírnit příznaky alergie.

Udržuje zdravé srdce

Srdce je životně důležitý tělesný orgán a je třeba ho udržovat zdravé. Různé studie naznačují, že užívání kvalitních multivitaminových tablet může snížit výskyt kardiovaskulárních onemocnění. Na zdraví kardiovaskulárního systému se podílejí vitaminy B1, B2, B6, K1, niacin a hořčík.

Podporuje zdraví očí

Vitamín A je díky svým přínosům známý také jako oční vitamín. Pomáhá zlepšovat zrak a omezovat věkem podmíněnou makulární degeneraci, která může způsobit trvalé poškození očí. Jedna studie naznačuje, že vitaminy, minerály a antioxidanty mohou zpomalit postup makulární degenerace.

Aoci

Udržuje svalovou sílu

Volné radikály v těle jsou nebezpečné, protože jsou zodpovědné především za problémy spojené se stárnutím svalů. Tyto volné radikály mohou být zničeny antioxidanty, které jsou obsaženy v multivitaminových kapslích. Užívání multivitamínů může pomoci udržet tyto škodlivé volné radikály pod kontrolou.

Snižuje riziko vzniku rakoviny

Mnohé výsledky naznačují, že každodenní užívání multivitamínů může snížit riziko vzniku všech typů rakoviny. Podle doporučení lékaře můžete multivitamíny užívat odpovídajícím způsobem.

Zlepšuje funkci mozku

Některé vitaminy a mastné kyseliny zpomalují ztrátu paměti nebo jí zabraňují. Vitamíny, jako je vitamin B12, bylinné doplňky, jako je Ginkgo Biloba, a omega-3 mastné kyseliny pomáhají obnovit mozkové funkce.

Snižuje stres a depresi

Mezi výhody multivitaminových tablet patří možnost významně snížit příznaky stresu a deprese díky vitamínům a minerálům, které jsou v nich obsaženy. Vitamin B stimuluje nervový systém k produkci stresových hormonů, které snižují stres. Dostatek vitaminů a minerálů zlepšuje mozkové funkce zodpovědné za vaši náladu.

Příznivé účinky na pokožku

Vitamíny a minerály jsou vždy nejlepší pro zdraví pokožky. Pomáhají udržovat pokožku zdravou a zářivou tím, že jí dodávají nezbytné vitaminy, jako je vitamin E a vitamin C. Pomáhají udržovat přirozený olej uvnitř pokožky, aby se nevysušovala. Důležitou roli hrají také antioxidanty v nich obsažené.

Vhodné pro zdravé vlasy

Vlasy vyžadují největší péči, zejména v zimě. Pro zdravý růst vlasů jsou nezbytné vitamín B, vitamín C, vitamín E a některé minerály. Jsou vynikající při problémech s padáním vlasů.

Závěr

Přestože naše tělo multivitaminové doplňky nepotřebuje, protože je můžeme získat z běžné stravy, existují různé výhody multivitaminových tablet. Před užíváním multivitamínových tablet se vždy poraďte se svým lékařem. Tyto kapsle můžete užívat pouze podle potřeby.

 

Zpět do obchodu