IMUNITNÍ SYSTÉM - potraviny pro posílení

Imunitní systém - uprostřed chřipek a viróz je přirozené přemýšlet o tom, jak ho posílit.

Zdravý imunitní systém můžete podpořit zdravými volbami a změnou životních návyků. Zvýšení konzumace rostlinných potravin, které jsou přirozeně bohaté na živiny, může kromě jiných změn životního stylu také pomoci vašemu imunitnímu systému v boji proti nemocem.

Chcete-li do nového roku vstoupit zdravě, zvažte konzumaci těchto pěti potravin na posílení imunity.

akcnibalicky

OBSAH: 

  • imunitní systém a Citrusové plody 
  • imunitní systém a oves
  • imunitní systém a sladké bramobory
  • imunitní systém a česnek
  • imunitní systém a jogurt

1. imunitní systém a Citrusové plody 

imunitný system

Citrusové plody jsou bohaté na vitamin C, který podporuje zdravý imunitní systém. Vitamin C je antioxidant, který může napomáhat hojení ran, chránit epitelovou bariéru před patogeny a může spouštět protizánětlivé signály. Některé studie prokázaly, že vitamin C zřejmě působí jako prevence a léčba respiračních a systémových infekcí. Může také pomoci zkrátit trvání příznaků nachlazení, ale nemůže zabránit tomu, aby se někdo nachladil. V tomto ročním období je vhodné přidávat do jídel citrusové plody.

2. imunitní systém a oves 

imunitný system 1

Oves obsahuje mnoho živin a bioaktivních látek, jako jsou polyfenoly, které jsou spojovány s antioxidačními, protizánětlivými a imunogenními reakcemi. Oves také obsahuje vlákninu a beta-glukan, které pomáhají modulovat imunitní systém, což je nesmírně důležité pro obranu proti infekčním onemocněním včetně nachlazení, chřipky. Oves může také nepřímo pomoci optimalizovat imunitní systém úpravou obsahu mikrobioty. Všechny formy ovesných vloček obsahují stejné vitaminy, minerální látky, fytochemikálie a vlákninu. Vhodnou snídaní, která pomáhá v boji proti infekcím, může být teplá ovesná kaše z ocelového řezu, ovesné vločky nebo neochucené instantní ovesné vločky.

3. imunitní systém a sladké bramobory

 imunitny system 2

Sladké brambory jsou plné betakarotenu, prekurzoru vitaminu A, který je velmi důležitý pro imunitní systém. Je dobře známo, že karotenoidy, jako je betakaroten, zřejmě snižují poškození volnými radikály. Sladké brambory jsou také bohaté na vitamin C, který rovněž podporuje imunitní systém. Obohaťte svá jídla o nové barvy a živiny použitím sladkých brambor v dušených pokrmech, pečených v troubě, buď samostatně, nebo s jinou zeleninou, nebo vařených v páře.

4. imunitní systém a česnek

 imunitny system 3

Česnek se v tradiční medicíně používá k prevenci nebo léčbě nemocí. Díky různým bioaktivním molekulám mohou česnekové sloučeniny pomáhat opravovat DNA, zpomalovat růst rakovinných buněk a zmírňovat záněty. Česnek je bohatý na fytochemikálie, vyvolávající mnoho zdraví prospěšných účinků, s protizánětlivými a imunomodulačními vlastnostmi. Česnek se hojně používá jako ochucovadlo v mnoha asijských a středomořských kuchyních.

5. imunitní systém a jogurt

imunitny system 4Jogurt a další probiotické potraviny pomáhají budovat zdravý mikrobiom, který hraje klíčovou roli ve fungování imunitního systému. Strava může určit, které typy mikrobů žijí v našich střevech. Probiotické potraviny - například jogurt s živými aktivními kulturami, kombucha, kysané zelí, tempeh, miso a fermentovaná zelenina - obsahují živé aktivní bakterie. Zařazení některých z těchto přírodních probiotik do stravy pomůže posílit váš imunitní systém.

Zpět do obchodu