Péče o blond vlasy

Obsah:

 • Jak pečovat o blond vlasy
 • Závěrečné myšlenky

Blond vlasy se neobejdou bez sezónních hrozeb, jako jsou měděné vlasy a zeleně zbarvené konečky. Také nadměrný styling a chemická úprava mohou způsobit, že vaše prameny budou suché a náchylné k lámání.

Nemusíte se však obávat! Kadeřník je tu, aby se s vámi podělil o 10 profesionálních způsobů, jak si udržet krásné blond vlasy, které budou vypadat, jako byste právě vyšli ze salonu.

blond vlasy

Jak pečovat o blond vlasy

Tip č. 1: Chraňte své blond vlasy před teplem

Čtete správně; držte se dál od fénu! Čím méně tepelného stylingu, tím lépe pro vaše blond vlasy.

Styling vlasů pro dosažení světlejší blond barvy vyžaduje odstranění vlasové pokožky. To ztěžuje pramenům udržení živin produkovaných pokožkou hlavy, takže vlasy jsou křehké a suché.

Kromě tohoto chemického procesu může nadměrné zahřívání vlasů pomocí stylingových nástrojů poškodit a zmatnit lesk vlasů.

Kdykoli je to možné, je dobré dát vlasům od tepelného stylingu pauzu. Zkuste vlasy sušit na vzduchu nebo je nechte sepnuté v roztomilém copu, drdolu nebo účesu.

Pokud se však bez tepla neobejdete (jako mnozí z nás), vždy při úpravě vlasů používejte přípravek na ochranu před teplem a nikdy nevynechávejte hloubkové ošetření.

Tip 2: Udržujte vlasy hydratované

Mnoho z nás, které se snaží dosáhnout dokonalého odstínu blond, své vlasy velmi zatěžuje.

Jak jsme již zmínili, odstraňování tmavé barvy z pramenů může být velmi drsný proces, který vaši hřívu připraví o několik olejů a živin, které má vaše pokožka uzamčené.

Vlasy tak zůstávají suché, vytažené a lámavé. Zpracované vlasy potřebují tolik péče, zejména při obnově způsobených škod.

Chcete-li pomoci omladit suché a lámavé vlasy, doporučujeme investovat do kvalitního kondicionéru a hloubkové ošetřující masky.

Masky na vlasy jsou vynikajícím způsobem, jak vrátit vlasům vlhkost vysátou během fáze barvení. Hloubkové kúry jsou pro barvené vlasy klíčové a pomáhají předcházet jejich lámání.

Tip 3: Zajistěte dlouhotrvající barvu pomocí fialového šamponu

Postupem času přírodní prvky způsobují, že se vaše blond prameny stávají mosaznými. Aby váš odstín vydržel, bude novým nejlepším přítelem vašich vlasů fialový šampon.

Fialový šampon má speciální složení, které bojuje proti měděným tónům a zanechává vašim vlasům chladný popelavý tón, za který jste zaplatili dobré peníze.

Na barevném kruhu je fialová přímo protikladná žluté, což znamená, že když se fialové pigmenty ve fialovém šamponu vstřebají do vlasového folikulu, zakryjí a odstraní veškeré žluté tóny ve vašich vlasech.

vlasf

Při výběru ideálního fialového šamponu buďte opatrní, protože některé značky mohou být pro vaše vlasy příliš pigmentované nebo příliš vysušující.

Doporučujeme fialový šampon, který neobsahuje sulfáty, aby nevysušoval vaše upravené vlasy. Je to dokonalý protilék, který udržuje blond, šedivé nebo platinové vlasy lesklé a bez mosazi a zároveň zanechává vlasy jemné, zdravé a hydratované.

Chcete-li si udržet nádherné blond vlasy, doporučujeme mýt vlasy alespoň jednou týdně fialovým šamponem a poté šampony během týdne střídat. Pokud si všimnete, že jsou vaše vlasy mimořádně měděné nebo rychle žloutnou, zvyšte podle potřeby jejich používání.

Pokud si všimnete, že vaše vlasy začínají být příliš popelavé, snižte frekvenci používání šamponu. Odstín vlasů můžete také upravit podle toho, jak dlouho necháte šampon na vlasech působit.

Účinek zabarvení se zvýší, čím déle přípravek na pramenech zůstane. Doporučujeme začít s 1-3 minutami a v případě potřeby opakovat a/nebo nechat působit déle.

Při používání fialového šamponu mějte na paměti, že je důležité šampon důkladně vmasírovat a zapracovat od kořínků ke konečkům, aby bylo zajištěno rovnoměrné pokrytí a rovnoměrné tónování.

 

vlasy

Tip 4: Chraňte se před sluncem

Víme, že to zní nespravedlivě - kdo nemá rád trochu slunce? Bohužel nadměrné vystavování se slunečním paprskům by poškodilo nejen vaši pokožku, ale také vaše krásné blond vlasy.

Škodlivé UV paprsky mohou z vašich vlasů vysát vlhkost a změnit vaši blond barvu na měděný oranžový odstín. Pokud tedy plánujete hravý den na slunci, doporučujeme zvolit roztomilý klobouk, který vaše vlasy i pokožku před sluncem ochrání.

DŮLEŽITÉ: Pokud jste blondýnka a používáte opalovací krém, je důležité si uvědomit - pokud se složky tradičních opalovacích krémů dostanou do kontaktu s vašimi vlasy, může dojít k chemické reakci a změně barvy vlasů. Stejně jako je známo, že SPF a další kosmetické přípravky způsobují zabarvení oblečení, může opalovací krém potenciálně odbarvit vaše vlasy.

Tip č. 5: Nevynechávejte hloubkové ošetření a úpravu vlasů

Oceňte hodnotu kvalitní péče o vlasy, zejména takové, která zahrnuje hloubkovou úpravu. Ta pomáhá doplnit vlhkost ve vlasech a předcházet jejich budoucímu poškození. Díky tomu vypadají prameny svěže a zdravě a krásně se lesknou.

Kondicionování a hloubkový kondicionér jednou týdně jsou důležitou součástí tohoto procesu, proto je rozhodně nevynechávejte!

Tip 6: Ukončete mytí vlasů studeným oplachem.

Ať už jste brunetka, blondýnka nebo zrzka, méně časté mytí vlasů může být prospěšné. Tento zvyk zajistí, že své vlasy nezbavíte přirozených olejů, které je vyživují.

Krok, který můžete zařadit do své rutiny, je zajistit, abyste při každém mytí vlasů skončili studeným oplachem. To vám pomůže udržet vlasy lesklé a živé.

Tip 7: Při používání olejů buďte opatrní

O olejích se mluví jako o jednom z nejlepších způsobů výživy vlasů - to nemusí být úplně pravda, ale ne v případě blond vlasů.

Oleje mají tendenci vlasy mastit a zatěžovat, pokud nejsou používány ve správném poměru.

Je třeba dávat pozor na oleje, které mají žlutý odstín, protože by se mohly na vlasech zachytit a snadno je odbarvit, zejména pokud máte platinové nebo bílé blond vlasy.

Tip 8: Čtěte etikety a vyhněte se sulfátům

Sulfáty jsou při výběru šamponu na vyhození. Nejčastějšími sulfáty jsou SLES (Sodium Laureth Sulfate) a SLS (Sodium Lauryl Sulfate), které se používají v mnoha šamponech, aby vám pomohly dosáhnout skvělé pěny, která vašim vlasům pouze škodí a neprospívá. Proto si při každém nákupu šamponu pečlivě přečtěte etikety.

Tip 9: Zvažte filtr sprchové hlavice

Vaše lokalita může určovat množství chlóru, železa, minerálů a fluoridu ve vaší vodě. To může přispět k tomu, jak rychle se vaše blond vlasy zbarví do mosazna.

Vložení peněz do kvalitního filtru sprchové hlavice může pomoci neutralizovat proudění těchto prvků, čímž méně poškodí vaše blond vlasy.

Tip 10: Důležitá je následná péče

Abyste předešli poškození, jako je lámání a roztřepené konečky, zvažte pravidelné zastřihování, abyste měli své prameny pod kontrolou.

Zastřihováním každé dva měsíce zajistíte, že vaše odbarvené prameny zůstanou co nejzdravější. Pokud jde o úpravu kořínků, načasování závisí na tom, jak rychle vaše vlasy rostou.

Pro udržení stálého odstínu blond doporučujeme retušovat každých osm týdnů. Pokud chcete údržbu co nejvíce vynechat, doporučujeme používat krycí sprej nebo pudr, který zakryje záludné odrosty.

Závěrečné myšlenky

To je vše! Dodržujte těchto 10 profesionálních rad, aby vaše blond vlasy byly lesklé, šťastné a zdravé.

 • Chraňte svou blond barvu před teplem
 • Udržujte je hydratované
 • Zajistěte dlouhotrvající barvu pomocí fialového šamponu
 • Chraňte své vlasy před sluncem
 • Nevynechávejte hloubkovou péči a kondicionér
 • Ukončete mytí vlasů studeným oplachem
 • Buďte opatrní při používání olejů
 • Čtěte etikety a vyhýbejte se sulfátům
 • Investujte do filtru ve sprchové hlavici
 • Důležitá je následná péče
Zpět do obchodu