7 výhod kolagenu pro muže

OBSAH:

  • Tvorba kolagenu se s věkem zpomaluje
  • Hlavní výhody kolagenu pro muže
  • Jaký je nejlepší kolagen pro muže?
  • Kolik kolagenu byste měli užívat?

kolagen pre muzov 

Mnoho mužů si pochopitelně myslí, že kolagen je určen pouze pro ženy, protože je spojován s vlasy, pokožkou, nehty, pleťovými vodami, elixíry a kosmetikou.

No... zamyslete se znovu.

Tento článek ukazuje 7 z mnoha výhod, které kolagen nabízí mužům, včetně:

V našem článku o kolagenu se snažíme vyvrátit nedorozumění a dezinformace, které téma kolagenu obklopují, zejména ty, které tvrdí, že kolagen je pouze pro ženy. Jak moc se mýlí! Kolagen je pro muže stejně jako pro ženy!

Ať už jsme muži, ženy nebo nebinární, všichni jsme lidé. To znamená, že jsme všichni tvořeni přibližně z 25 % bílkovinami, všichni stárneme a od dvaceti let se hladina kolagenu postupně snižuje. Jinými slovy, výhody pro muže užívající kolagenový proteinový doplněk jsou stejně bohaté a týkají se všech bez ohledu na pohlaví.

Než se však vrhneme přímo na všechny šťavnaté výhody, pojďme se v rychlosti podívat na několik základních informací.

Tvorba kolagenu se s věkem zpomaluje

Ve skutečnosti může tvorbu snižovat několik faktorů, nejen věk. Patří mezi ně např:

  • vystavení UV záření
  • kouření
  • konzumace příliš velkého množství cukru
  • špatný životní styl
  • nedostatek pohybu nebo příliš mnoho pohybu

Všechny tyto faktory přispívají k nižší hladině, a proto jsou důležité doplňky stravy.

Hlavní výhody kolagenu pro muže

1. Kolagen může pomoci chránit zdraví mužského srdce

Obsahuje totiž dvě složky, které by mohly přispívat ke zdraví srdce:

Aminokyselina zvaná prolin, která působí na odstraňování tuku nebo plaku, který se usazuje v tepnách, a na kontrolu krevního tlaku.
arginin, další aminokyselinu, která může napomáhat krevnímu oběhu tím, že rozšiřuje tepny a uvolňuje cévy.
Kromě toho, ačkoli je zapotřebí dalšího výzkumu, malá studie na vzorku skupiny užívající kolagenní tripeptid po dobu šesti měsíců zaznamenala snížení ztuhlosti tepen a snížení "špatného" cholesterolu.

2. Kolagen při vypadávání vlasů u mužů

Pokud jde o naše vlasy, specifickou bílkovinou odpovědnou za udržování jejich struktury a kvality je keratin. Jak stárneme a keratinu ubývá, vlasy jsou často tenčí, slabší a někdy i hrubší. Kolagen obsahuje 18 aminokyselin ve velmi snadno vstřebatelné formě a některé z těchto aminokyselin jsou životně důležité pro tvorbu keratinu, takže jeho doplňování může být klíčem k udržení optimálního stavu vlasů.

A co plešatění?

Je to téma, které může být pro mnoho mužů problémem. Vypadávání vlasů.

Jak již bylo zmíněno, keratin pomáhá udržovat vlasy silné a podporuje jejich růst. Pokud však půjdeme ještě o krok dál, studie v Japonsku zjistila, že snížení množství určitého typu kolagenu XVII v blízkosti stonků vlasových folikulů souvisí s vypadáváním vlasů. Studie zkoumala myši ve věku, kdy jim obvykle začínají vypadávat vlasy. Zjistila, že u těch, kterým chyběl typ XVII, se poškozené kmenové buňky změnily v kožní buňky, které se od těla oddělily jako lupy, což přispělo ke zmenšení vlasových folikulů a nakonec k vypadávání vlasů.

Na základě skutečnosti, že aminokyseliny jsou nezbytné pro stimulaci a podporu vlasových folikulů a tvorby keratinu, má proto smysl zajistit, aby vaše strava obsahovala kvalitní zdroj těchto bílkovin, a potenciálně tak zabránit vypadávání vlasů a udržet si zdravou hlavu.

3. Kolagen pro mužskou pokožku

Kolagen se nachází ve škáře kůže, kde rostou nové buňky. Pomáhá nahrazovat staré a odumřelé kožní buňky. Celkový obsah na jednotku plochy povrchu kůže se však snižuje přibližně o jedno procento ročně. Když k tomu dojde, pokožka slábne, a je proto náchylnější k tvorbě jemných linek a vrásek.

Užívání kolagenových doplňků (a jejich kombinace se zdravým životním stylem - například konzumací kvalitních potravin, pitím velkého množství vody, cvičením, menším stresem, minimalizací toxinů, používáním přírodních opalovacích krémů) proto může pomoci udržet jejich hladinu a lépe bránit pleť před tímto zhoršováním.

4. Syndrom děravého střeva

V podstatě může pomoci tím, že udržuje střevní stěny pevné, čímž snižuje možnost jejich úniku toxinů do krevního oběhu a také ztráty životně důležitých živin ze žaludku.

5. Kolagen a metabolismus

Pravděpodobně jste už slyšeli o glycinu? Je to velmi důležitá aminokyselina přítomná v kolagenu a zodpovědná za budování svalové tkáně a zlepšování její hmotnosti, která pak pomáhá tělu přeměňovat potravu na energii.

6. Kolagen a svalová hmota

Studie na malém vzorku mužů ukazuje slibné výsledky, pokud jde o kolagen stimulující produkci bílkovin potřebných pro růst svalů. Tato konkrétní studie se zaměřila na starší muže, kteří kombinovali doplňky stravy s odporovým tréninkem. Kdo tedy potřebuje hodiny a hodiny v posilovně...?

7. Kolagen a klouby

Vydávají vaše kosti na hodině pánského spinningu slyšitelné zvuky? Připadají vám vaše klouby s každou další zimou čím dál ošidnější?

Kolagen typu II se nachází v chrupavkách, kostech a vazech spolu s mnoha dalšími částmi těla. Pomáhá při růstu a obnově chrupavčité tkáně a také zmírňuje záněty a bolesti kloubů. Když je hladina kolagenu typu II snížená, zvyšuje se zánět kloubů, citlivost kloubů a příznaky vrzání.

Rostoucí počet lékařských důkazů "poskytuje opodstatnění" pro užívání doplňků stravy osobami trpícími osteoartrózou.

Jaký je nejlepší kolagen pro muže?

No, my se domníváme, že je to kolagen v prášku Coloxio Complex .proč? Protože používáme pouze 100% čisté složky a 100% čistý hydrolyzovaný kolagen.

Všechny naše výrobky obsahují certifikovaný kolagen.

Kolik kolagenu byste měli užívat?

Doporučujeme denní dávku 6,57 g, což je jeden sáček kolagenu.

Přesto jsme každý jiný a někteří lidé mohou potřebovat více kvůli cvičebnímu režimu. Jiní mohou potřebovat méně ze zdravotních nebo jiných osobních důvodů.

Klíčem je důslednost a vytrvalost, takže stačí užívat svou dávku každý den a být trpělivý, abyste dosáhli výsledků. Kolagen je bílkovina a bílkoviny jsou stavební kameny, které naše tělo používá k hojení, růstu, opravám a omlazování. Někdy to, k čemu naše tělo bílkoviny potřebuje, není navenek vždy vidět. Může zvýšit hustotu kostí, zlepšit pevnost a pružnost vazů a optimalizovat zdraví mozku, srdce a dalších orgánů. Kolagenové bílkoviny se nemusí projevovat jen ve vlasech, kůži nehtech a svalech!

Pokud jde o způsob užívání kolagenu, naše prášky jsou navrženy tak, aby vám poskytly maximální svobodu a flexibilitu. Můžete ho užívat najednou, například ve smoothie nebo džusu, nebo si ho můžete rozložit na celý den. Do ranní kávy, kaše, polévky nebo dokonce do večerního jídla. Boloňské špagety jsou u našeho týmu oblíbené. Je naprosto flexibilní a všestranná a navržená tak, aby vyhovovala vašim chutím a potřebám.

A nakonec buďte trpěliví.

Může trvat až 8-12 týdnů, než se projeví přínosy, protože naše tělo se často léčí zevnitř, ale někteří naši zákazníci hlásí změny během několika dní.

Zpět do obchodu