Intolerance nebo alergie?

Obsah:

 • Příznaky intolerance laktózy
 • Příznaky alergie na mléko
 • Nesnášenlivost laktózy nebo alergie na mléko - mohu si vychutnat výrobky LactoFREE?
 • ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Lidé s intolerancí laktózy často tolerují malé množství laktózy. U alergie na kravské mléko však může i velmi malé množství způsobit závažné reakce.

O chutných mléčných výrobcích bez laktózy toho víme hodně, nejsme odborníci na příznaky a nebudeme předstírat, že víme i to nejmenší procento toho, co o této problematice ví licencovaný lékař nebo dietolog.

Pokud tedy budete mít jakékoli potíže, určitě se poraďte a požádejte o radu autorizované lékařské autority.

Jediný způsob, jak vám můžeme pomoci, je usnadnit vám vyhledávání informací. Proto jsme se zde pokusili shromáždit některé z nejvyhledávanějších informací o alergiích a intolerancích, které vám pomohou se v tématu zorientovat. Konkrétnější informace určitě konzultujte se svými lékaři.

Někdy se zdá, že alergie na kravské mléko bývá zaměňována za intoleranci laktózy a naopak. Přestože příznaky intolerance laktózy a alergie na kravské mléko mohou být podobné, je mezi nimi velký rozdíl. Pojďme se na ně podívat blíže!

Intolerance laktózy se liší od alergie na kravské mléko. Při intoleranci laktózy jste citliví na mléčné cukry obsažené ve výrobku. Při alergii na kravské mléko vaše tělo reaguje alergicky na bílkoviny v kravském mléce.

Jak tedy název napovídá, cukr kravského mléka (laktóza) není totéž co bílkovina kravského mléka. První je cukr (sacharid) z kravského mléka a druhý je bílkovina z kravského mléka.

Pokud si myslíte, že trpíte intolerancí laktózy nebo alergií na kravské mléko, neptejte se nás na to. Zeptejte se svého lékaře nebo dietologa. Ti jsou v této věci mnohem chytřejší než my.

Intolerance nebo alergie

Příznaky intolerance laktózy

Pokud víme, příznaky intolerance laktózy se mohou čas od času lišit a mohou být mírné až závažné. Rychlé vyhledání na Googlu nám poskytne tento seznam - ale to už jsme říkali dříve a rádi to zopakujeme: Proto se o všech příznacích, které můžete pociťovat, poraďte se svým lékařem nebo dietologem. Toto je jen náš záměr shromáždit některé z již dostupných informací na toto téma. Pokud víme z vlastního výzkumu, pokud trpíte intolerancí laktózy, můžete pociťovat příznaky jako např.

Nesnášenlivost laktózy není totéž co alergie na mléko a ve většině případů není třeba mléko ze stravy vyřazovat.

Váš lékař vám řekne, kolik mléka můžete pít a které mléčné výrobky můžete jíst, aniž by se u vás projevily příznaky.

Pokud trpíte intolerancí laktózy, můžete snížit konzumaci mléka a mléčných výrobků na množství, které snášíte. A samozřejmě můžete být v klidu a vybrat si varianty výrobků bez laktózy.

Příznaky alergie na mléko

Pokud pociťujete potíže, měli byste se vždy poradit se svým lékařem nebo dietologem. Ti to vědí nejlépe a mohou vám pomoci určit vaše zdravotní problémy. Při alergii na kravské mléko se příznaky liší od příznaků intolerance laktózy a obvykle se neomezují pouze na žaludek a střeva.

Pokud máte alergii na mléko, musíte přejít na bezmléčnou dietu, protože i malé množství mléčné bílkoviny může způsobit závažné příznaky.

Rychlé vyhledání některých příznaků alergie na mléko poskytuje tento (neúplný) seznam - vězte, že nejsme lékařští poradci, pouze se pro vás snažíme shromáždit informace. Seznam není v žádném případě vyčerpávající, pouze vám poskytne několik prvních indicií, co by mohlo být příznaky alergie na mléko. Podrobnější seznam získáte, pokud se u vás vyskytnou potíže, u svého lékaře nebo dietologa.

 • Ekzém nebo svědivá vyrážka
 • Otok rtů, úst a očního okolí
 • Bolest žaludku
 • Průjem
 • Zvracení
 • Zácpa
 • Příznaky podobné senné rýmě, jako je ucpaný nos nebo rýma.

Náš nevědecký výzkum ukazuje, že v některých případech se mohou objevit závažné alergické příznaky. Například:

 • otok hrdla nebo úst
 • Sipot
 • potíže s dýcháním nebo dušnost

V případě jakýchkoli závažných alergických příznaků okamžitě zavolejte záchrannou službu nebo jeďte do místní nemocnice.

 

hisbiotix

Nesnášenlivost laktózy nebo alergie na mléko - mohu si vychutnat výrobky LactoFREE?

Výrobky LactoFREE jsou vhodné pro osoby s intolerancí laktózy. Mléčné cukry byly patentovanou metodou přeměněny na jiné cukry, takže výrobky můžete používat, i když jste citliví na laktózu.

Pokud trpíte intolerancí laktózy, je vaše schopnost trávit přírodní cukr v mléce nižší, protože vaše tělo neprodukuje dostatečné množství enzymu laktázy. Pokud přijmete více mléka, než na kolik máte laktázy, můžete pociťovat nepříjemné pocity. Více informací o této problematice získáte od svého lékaře.

Ve výrobcích LactoFREE je přírodní cukr odstraněn jednoduchou dvoufázovou metodou: nejprve je mléko filtrováno a poté je přidán přírodní enzym laktáza, který rozkládá zbývající cukry.

LactoFREE jsou skutečné mléčné výrobky bez laktózy. Proto vám také poskytují všechny výhody mléka, jako jsou bílkoviny, vápník a vitaminy skupiny B. Jinými slovy: jednoduchá dobrota, která vám zpříjemní den.

Výrobky LactoFREE nejsou vhodné pro osoby s alergií na kravské mléko nebo pro osoby se vzácným onemocněním galaktosémií.

Stručně řečeno: pokud máte alergii na mléko, nemůžete trávit mléčné bílkoviny, a pokud trpíte intolerancí laktózy, nemůžete trávit mléčný cukr, známý také jako laktóza.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Pojďme si stručně odpovědět na otázky a odpovědi týkající se intolerance laktózy a alergie na mléko. A v případě jakýchkoli pochybností se vždy nezapomeňte poradit se svým lékařem.

Jaké jsou příznaky intolerance laktózy?

Pokud pociťujete jakékoli potíže, poraďte se se svým lékařem. Ten může určit, jaké příznaky můžete mít a proč.

Z rychlého nevědeckého vyhledávání vyplývá, že mezi nejčastější příznaky intolerance laktózy mohou patřit nadýmání, plynatost a průjem.

Jaké jsou příznaky alergie na bílkovinu kravského mléka?

Pokud pocítíte jakékoli potíže, vždy se poraďte se svým lékařem. Váš lékař může určit, které příznaky můžete mít a proč.

Mezi závažné příznaky patří otok hrdla, dušnost a anafylaxe. Ty vyžadují okamžitou lékařskou pomoc.

Jak dlouho trvají příznaky nesnášenlivosti laktózy?

Vždy se poraďte se svým lékařem, pokud pocítíte jakékoli potíže. Váš lékař může určit, které příznaky můžete mít a proč.

Je nesnášenlivost laktózy alergií?

Intolerance laktózy je někdy zaměňována s alergií na mléko, ale není to totéž.

Intolerance znamená, že nesnášíte určité množství mléčného cukru, ale snížený příjem může stačit k tomu, abyste se vyhnuli jakýmkoli příznakům.

Naproti tomu alergie na mléko znamená, že byste měli ze svého jídelníčku odstranit veškerou mléčnou bílkovinu, protože i malé množství může způsobit závažné příznaky.

Jaký je rozdíl mezi alergií a intolerancí?

Hlavní rozdíl je vidět v tom, jak příznaky ovlivňují vaše tělo.

Alergie způsobuje reakci imunitního systému a v některých případech mohou být příznaky závažné nebo život ohrožující.

Příznaky intolerance se ve většině případů omezují na trávicí systém, a přestože jsou nepříjemné, málokdy jsou tak závažné, jako mohou být příznaky alergie.

Jak léčit příznaky intolerance laktózy?

Pokud máte podezření, že trpíte intolerancí laktózy nebo alergií na kravské mléko, nebo pokud máte jakékoli otázky týkající se této problematiky, vždy se nezapomeňte poradit se svým lékařem nebo dietologem Abyste se vyhnuli příznakům intolerance laktózy, měli byste snížit příjem laktózy na úroveň, kterou můžete tolerovat.

Některým lidem s intolerancí laktózy pomáhá rozložit příjem laktózy do celého dne. Někteří také užívají před jídlem s velkým množstvím laktózy tablety laktázy, aby se ujistili, že tělo dokáže laktózu strávit.

Možností jsou samozřejmě také výrobky bez laktózy, které vám poskytnou stejnou lahodnost a výhody jako běžné mléčné výrobky, ale bez laktózy.

Zpět do obchodu